Dieťa má rok a prestala som kojiť. Potrebuje umelé mlieko?

vladka82
7. jún 2015

Mamicky tie ktore ste prestali kojit ked mal vas drobec jeden rok,nahradzali ste ho UM?Alebo ste uplne prestali davat mlieko,ale ste davali mliecne vyrobky

lilimoni
7. jún 2015

@vladka82 sesternica isla od 13 mesacnej do prace, lebo musela a davala UM 🙂

katyt
7. jún 2015

Ja som prvého syna síce kojila až do 16 mesiacov, potom som dávala UM, ale doteraz to ľutujem, že som vôbec dávala, lebo podľa mňa to bolo zbytočné. Druhého syna som kojila do 22 mesiacov a už som nedávala ani UM, ani kravské mlieko, jeme veľa bielych jogurtov, tvarohu, podľa mňa to stačí, vápnik je aj v rastlinnej strave. 🙂

peneloppe
7. jún 2015

urcite UM, ja som prestala starsieho syna ked mal 8 mes. a presli sme na UM

me_to_you
7. jún 2015

@vladka82 kojila som do 9mesiaca, prešli sme na um, pije ho doteraz (dva roky), k tomu jedáva syry jogurty bežne, ale mlieko pre ňu musí byť a kravské normálne jej nechutí.

vladka82
autor
7. jún 2015

tak to sa mi potom neoplati ani prestat kojit.Chcem uz s tym seknut,lebo maly je zavislak.V noci aj 10 krat hore a uz je to neunose

vladka82
autor
7. jún 2015

@katyt prave preto ze mi papame vela jogurtov tak si myslim,ze je zbytocne davat UM.

henikav
7. jún 2015

@vladka82 nasa mala pred mesiacom 2 rocky a stale pije UM ale to len preto ze jej chuti, na mliecko sa vzdy tesi, keby ze nie, kludne by som ho po roku vyradila. Syn mliecko nelubil, po roku ho prestal pit uplne, po roku uz papaju aj ine mliecne vyrobky

siska53
7. jún 2015

@vladka82 ja som davala UM. Az do takmer 3r. On totiz kusok pred 3r. odmietol pit mlieko ako take. Pptom ho uz pil veelmi sporadicky.. Terae jedine,ze v skolke maju.

lydia15
7. jún 2015

Ja som sa na to pytala pediatra,povedal ze netreba ak ma mliecne vyrobky

katyt
7. jún 2015

@vladka82 dcéra bola donedávna tiež taký závislák na prsníku ako si písala o synovi, budila sa celú noc v jednom kuse, spala dokonca pri mne v posteli, ale ani ja som sa nevyspala, lebo akonáhle jej vypadol prsník z úst, tak ho hľadala, mrvila sa a kopala, takže som bola pomaly celú noc hore. Potom som si povedala, že stačilo a začala sme ju odúčať od nočného kojenia takým spôsobom, že ja som spala v obývačke na sedačke a v spálni spal pri nej manžel a ten sa k nej aj budil, keď sa zobudila na mlieko, tak jej dal cumlík a bolo. Asi tri dni si trošku poplakala, teraz prespí celú noc bez kojenia a nad ránom si ju už vezmem do postele a nakojím. Takže podľa mňa sa Ti ozaj neoplatí prestať kojiť, ak Ti vyslovene vadia len tie noci, tak skúste malého odučiť od kojenia v noci. Dieťa už v jeho veku sa nebudí na hlad, ale skôr na to, že si chce cumlať.

vladka82
autor
7. jún 2015

@katyt presne toto je moj pripad.Nemala som na plane to ukoncit,ale uz to trva 4 mes. a ja som uz zufala.Som iba z toho nervozna a bez nalady.A myslim si,ze keby sa lepsie vyspime tak aj to rano bude krajsie.Len sa obavam toho ze u neho to nebude platit kojit iba cez den.Podla mna bud vobec alebo aj cez den aj v noci.

katyt
7. jún 2015

@vladka82 treba vyskúšať, podľa mňa si zvykne, ja som sa tiež bála, že malá sa nenaučí, lebo vždy keď sme sa ju snažili zo začiatku aj učiť aby sama zaspávala, tak bola taká vytrvalá a strašne plakala, že som si myslela, že toto bude obrovský problém, ale nakoniec tým, že od manžela cítila, že mlieko nedostane, tak sa vždy nakoniec ukľudnila a zaspala, aj cumeľ si pekne zobrala a keď som jej cumeľ dávala ja, tak ho nechcela a spustila vždy obrovský plač.

zuzich
7. jún 2015

Moje obe dcérky sa odstavili v cca.13.mesiaci, pri prvej som skúsila dať aj um ale nechcela, tak som to nechala tak. Pri druhej som to ani neskúšala. Nemali rady ani tie vselijake kaše na dobrú noc. Ale jedli jogurty, syry, neskôr aj tvaroh, pili kyslé mlieko. Pediatricka to schválila, povedala, že V tom prípade um nepotrebujú.

bonaqa2013
7. jún 2015

nie , už UM nepotrebuje. Škoda peňazí. Môže byť aj kravské z obchodu, len ho dobre prevar.

simik14
9. jún 2015

Na den treba detom do troch rokov pol litra mlieka a v jogurtoch ho urcite tolko neprijmu tak treba davat mlieko za umele vyhodis kopu penazi a dieta si aj tak viac pochuti na kravskom a napr kakauko a tak ...
@bonaqa2013 ved to mlieko je uz predsa prevarene ... pise tam pasterizovane a tie bakterie su zabijane pri vysokej teplote ... ja som tiez prevaeala az kym sa neurobila pena ale jedna mamicka mi povedala ze uz su prevarovane ze staci ohriat na prijatelnu teplotu a uz moze pit 🙂

vevesh
9. jún 2015

@vladka82 nie netreba, skus podat ine mliecne vyrobky, ale aj ked tie odmietne, je to ok - uz je dost velke na normalnu stravu

bonaqa2013
9. jún 2015

@simik14 počkaj mlieko sa predáva aj z automatov....