Detralex počas dojčenia

eliii_14
4. feb 2024

Ahojte … chcem sa vás opýtať či máte skúsenosti s užívaním detralexu počas kojenia… v pribalovom letaku píšu že sa to neodporúča niekde ale píšu že to môžem užívať.. ja už som z toho hotová .. nikdy predtým som nemala problémy s hemoroidmi a teraz po mesiaci od pôrodu už mesiac a pol to stále boli…problém je ten že od začiatku mame problém s kojenim 🥲 a ja som sa to rozhodla ukončiť lebo už to nedávam a hlavne kvôli môjmu stavu aby som mohla začať brat lieky lebo už nemôžem a bohužiaľ nedá sa to vydržať donekočna 🥹 čipky, maste mi nezaberajú ja už neviem ako si mám pomôcť dakedy nespím ani v noci kvôli bolesti … malého som odstavila ale puká mi srdce lebo ja ho kojiť chcem ale neviem si pomôcť…odkedy mu dávam fľašu už odmieta moje mliecko je nervózny nechce sa prisat… myslela som si že keď ho odstavím a začnem brat detralex tak nám bude dobre ale ja už druhý deň mám úzkosť z toho že som to kojenie nezvládla a odstavila ho pre moje dobro… ja už ale neviem ako na tu bolesť … malého sa posnažím znova naučiť prisať a nevdzam to … budeme bojovať ďalej aby sme to mliecko vyrobili lebo uvedomila som si že ho nechcem prestať kojiť a zobrať mu aj to malo mliecka ktoré má ale cítim sa poslednú dobu strašne slabá…a to bolestivé vyprazdnovanie každé tri dni má ubíja…skúšam všetko možné a nič mi nepomáha a preto som sa rozhodla už siahnuť po detralexe lebo veľa citam že pomohol 🥹 nežijem na Slovensku nemám tu doktora.. nemám sa s kým takto poradiť aby na pochopil..

kitycat
4. feb 2024

@eliii_14 ano ja som brala

eliii_14
autor
4. feb 2024

@kitycat ďakujem 🥹 pôjdem zajtra kúpiť snáď to uz aspoň trocha pomôže

anavixy
4. feb 2024

e-lactancia.org
Tuto stranku si uloz a pouzi (staci pohnat ucinnu latku lieku v anglictine, vacsinou je to podobne, a zaklady anglictiny) vzdy, ked budes mat alebo chciet nieco uzivat, mozes jej plne verit, pribalove letaky ani necitaj, tam sa nenachadzaju relevantne informacie ohladom bezpecnosti pocas dojcenia, nakolko farma firmy taketo vyskumy na dojciacich zenach nerobia a tak tam musia tuto formulku napisat aj ked je mnohokrat (ak nie vacsinou) nepravdiva. A teda ano detralex mozes kludne uzivat pocas dojcenia.🍀

muchacici
5. feb 2024

@eliii_14 Aj ja som brala počas tehotenstva, aj dojčenia 🙂 s tým kojením ti držím palce. Samozrejme, že pre bejby je to to najlepšie, ale ak skúsiš všetko a je to len trápenie pre oboch, neobviňuj sa. Nemáte tam nejakú laktačnú alebo sestru, ktorá by ti bola ochotná poradiť? Ešte je malinký, dúfam, že sa ti to podarí zachrániť. Ale ak nie, nebuď na seba prísna, vieš, že si pre to urobila maximum, no ak sa nedá, tak sa nedá 🙂

basska_b
5. feb 2024

Ja som s tym tiez mala problem, odoznel az 5 mesiacov po porode. Pijes denne veeeela vody? (Kludne si kup stavu, Vineu, mineralku, caj a lej do seba). Chod na WC vzdy, ked pocitis nutkanie, nepotlacaj ho. Nenos leginy a gaťky z umeliny. Chod na dlhe prechadzky, podporis peristaltiku criev (pozor, pokial ti krvaca, aby si si ho zas nerozodrala... nechod moc rychlo). Obmedz zo stravy veci, ktore zapekaju, naopak zarad veeeela ovocia a zeleniny (chod do obchodu a kup si, co ti chuti). Viem, ze toto obdobie je velmi narocne, vsetko je inak ako pred prichodom drobceka. Ano, cisto chemicky to babu neuskodi, ale sťahuje cievy a kedze mliecko sa tvori z krvi, podla mna to mliekotvorbu moze ovplyvnit. Vyskusaj radsej veci, ktore su bez rizika.