Dcérka sa chce len dojčiť

monuliak9
14. júl 2022

Prosím vás o radu , už dlhšie som zvažovala že sa tu spýtam na skúsenosti.
Dcérka bude mať v auguste dva ročky, stále sa dojčí. To by však nebol žiaden problém ale momentálne má obdobie kedy papa minimálne ostatné jedlo, vymýšľa so všetkým, hádže grimasy a vlavi blee. Ráno zje jeden jogurt pár lyžíc z obeda aj polievku aj druhé a potom už len somariny by jedla, a navyše aj málo. Pomedzi to stále chce prsnik a visí na ňom. S cajikom a vodou to tiež nepreháňa, proste prsník je N1 v jedalnicku momentálne. Testy ma všetky v poriadku. Máte prosím skúsenosť ?

pribinak
14. júl 2022

@monuliak9 zrus dojčenie, nechaj si len na noc a uspavanie

beata_k
14. júl 2022

@monuliak9 Zrus cele dojcenie.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monuliak9
autor
14. júl 2022

@pribinak a to sa ako robí ? Ja sa jej normálne bojím jaký je ona generál 😆 keď jej nedám že ju zabavim s niečím alebo jej ponúknem cajik , hračku namiesto toho by si mala vidieť tie scény až mi uši zalahnu 🙏.
Nemám skúsenosti s odstavom tak ak máš nejaký návod približný tak prosím daj vedieť ( počula som o víkendovej dovolenke aj o prsniku namocenom v octe)

zmrzlinka2021
14. júl 2022

@monuliak9
Ty si matka, ty si sefka, takze:
- zrus kojenie
- nedavat jest sprostosti
- nepovolit

hilda08
14. júl 2022

@monuliak9 moj presne ked mal nieco pred dvomi rokmi nic nechcel jest len sa kojit…zrusila som kojenie a tadaa začal jest vsetko 😁 ani to dlho netrvalo proste velky chlapci nepijú maminkine mlieko ale dospelacke mlieko z chladnicky 😀 to ho držalo asi tri dni a potom ho žiadne mlieko ani nenapadlo

alex666
14. júl 2022

@monuliak9 dojcenie zrusis tak, ze zacnes jednotlive kojenia vynechavat az po posledne (teda ak chces uplne prestat). Na zaciatku su place a protesty, ale ty si mama, nemozes povolit, to ziadne take ze sa jej bojim. Je to velmi tazke ale kazde dieta sa to nakoniec nauci.

81anina
14. júl 2022

@monuliak9 no ja som mojmu zavyslakovi octom zrusila kojenie cez den potom nocne. No ostalo este kojenie pred obednym spankom lebo som rada ze hned zaspi a kojenie rano po zobudeni to ked som mu skusala nedat tak strasny cirkus a ja som to vzdala. Spolieham sa v septembri na skolku ze sa konecne sam celkom odstavi 😂

pribinak
14. júl 2022

@monuliak9 jednoducho nebudeš dojčiť. Ty si matka. 2 ročne dieťa nemôže byt generál

krisbar
14. júl 2022

Kokooos, ze "ja sa jej bojim".
Tak si predstav situaciu, ze dievca ti v 14tich povie "matka, mam frajera, idem s nim sexovat a dame si k tomu aj nejaky fet". A ty jej zbalis batoztek a "ano moja mala, lebo ja sa ta bojim". (Samozrejme prehanam).
Ved si pozri na nete par clankov o odstavovani. Nie je len MK ( a verim ze aj tu su clanky) a zacni to postupne zavadzat.

zuzinka888
14. júl 2022

Ano su aj take metody ocot horcica krem.... ale aj leukoplast alebo obvaz- povedat, ze maminka ma au. Staci 2-3 dni vydrzat.

veroonr
14. júl 2022

@monuliak9 vo veku cca 2r vela deticiek zintenzivni kojenie, mozno nejake obdobie separacnej uzkosti alebo co. Podla mna staci zrusit pristup k blbostiam, konenie si dietatko reguluje ako potrebuje, nie len kvoli mlieku... Alebo si to s nou nastav tak aby ste boli spokojne obe. Pokial ta ale kojenie vyslovene neotravuje, neodstavovala by som. Este x-krat vam moze velmi pomoct

nikasmile
14. júl 2022

@monuliak9 kojenie zrušíš že nedáš, povieš, že bie je už mliečko a nepoľavíš...na druhu stranu náš malý nie je kojený od 15m a nie je dodnes nejaký extra jedák takže nemusí ti to pomôcť.

monuliak9
autor
14. júl 2022

@nikasmile definuj čo to je slabší jedák prosím 😬

ankare
14. júl 2022

@monuliak9 nerus dojčenie, veľa jej to dáva. Je to nielen strava, ale hlavne minerály, vitamíny,stopové prvky,... Neboj, je to len obdobie, vydrz to,nebude to trvať vecne. Užívaj si to,kým ešte môžeš, dcérka je malá len chvíľku. Dojčenie ocenis aj pri chorobach či iných boliestkach. Si úžasná, držím palce!

81anina
14. júl 2022

@veroonr no veru na druhej strane som aj rada ze este nieje celkom odstaveny. Pred par dnami som schytala kovid maly 4 dni predtym mal pravdepodobne tiez netestovali sme ho. Mal celu noc a den horucku davala som sirup jeden den okrem kuska rozku nejedol nic len pil caj a spal unaveny bez zivota tak som ho dojcila aj cez den a bol spokojny a rychlo mu to preslo nastastie

zuzubb007
14. júl 2022

Dvojrocne dieta kojit? Zrusit hned kojenie, rodic urcuje pravidla, takze nedat sa terorizovat vlastnym dietatom, poviem, ze prso boli a je to velke dieta ak chce nech reve den, dva a zrazu bude odnaucena

simona20201309
14. júl 2022

@monuliak9 vyjadrím sa k tomu. Ja som dojčila 2r a 3mes
Nikdy viac!!!! To už je tak veľké dieta, že odnaucit ju bolo hotové peklo. Keby som mohla vrátiť čas, max.1,5r.
Veľmi trpela ona aj ja. Som zástanca toho, že kojenie ma zmysel prvý rok. A choroby? V okolí mam kooopu mamičke co dojcili/nedojcili. Dojcili 1r, 2r, 5r... s chorobnostou a priebeh choroby to nijak neovplyvňuje!
Priebeh covidu mala dcéra miernejší, keď už dojcena nebola, takže nedaj sa zmanipulovať tými rečami, ako ti dojčenie zazracne vylieči dieta z choroby rýchlejšie. Blbosť!
Ja som s tým sekla, lebo uz ma to šialene obtazovalo. Pýtala sa dojčiť každú pol hodinu, celú noc, v bchodoch , na ulici, na návšteve, nič nejedla....
Raz ráno keď som opäť celú noc nespala a bola som dolamana ako paragraf, natrela som si bradavky kremskou horcicou a ukázala som jej, že mám chrobaciky.
Bolo to pre mňa veľmi ťažké, bolo mi jej neskutočne ľúto, ale pardon! 2r a 3mes , zaslúžila by som si medailu. Po 3 dnoch prespala CELU noc, začala jest úplne všetko! To že zjedla celý banán, bol zázrak. Za 2r celý banán nezjedla...
Niekedy mi to chyba, niekedy si ppviem, že som jej mohla nechať aspoň do 3r, ale potom si uvedomím, ze konecne spíme obe celú noc, ... a jednoducho je to obrovská pozitivna zmena pre obe strany.

beata_k
15. júl 2022

@ankare 2 rocnemu to uz nedava nic. Uz je to len zvyk.

tuttii
15. júl 2022

@monuliak9 ahoj, v prvom rade sa musis ty rozhodnut co ti vyhovuje.. si mama a ty udavas smer a vychovavas.. ako ti uz kočky napisali je to uz len zavislost a mojkanie. Ja som odstavila syna ked mal 2r 4m, bala som sa ze ako bude zaspavat atd. Odstavila som ho pri kojeni asi 4x za den. Na uspavanie cez den a v noci a rano ked sa zobudil hmed chcel. Nemal dudel, dudel som bola ja. Zvladoll to v pohode. U nas zabralo ze sa mlieko pokazilo. Natrela som si bradaku jablcnym octom, nie je tak hnusny ako bezny. Len 1x oblizal a nechcel. Potoom uz len citiill tu vonu a nechcel. Prvy krat soom to urobila v piatok na obed, nedala som, plakal a jedoval sa 5min, potom sme sa hrali, vecer opat a llahli sme sii do postele som ho hladkala a rozpravala rozpravku a za 5min bol K.O hotovy z celeho dna. V noci som mala vo flasi cajik, zobudil sa asi 4x sem tam si cucool caju. Ustalo to. Potom sa cez den uspaval v kociku, a vecer opat rozpravka. Neboj sa toho. DETI SU VELMI MUDRE a VYCITIA TVOJU NEISTOTU A VYUZIJU TO. Musis byt pevna a nekompromiisna. Nic sa jej nestane ked ju teraz oodstavis. Maly je doteraz slaby jedak. Ale to neries. Zje tolko kolko potrebuje, obmedzit somariny a zje aj cisty roztek. Ja som bola taky nijaky jedak, doktor mame povedal NEBOJTE SA DETI NEBUDU HLADNE. Teraz mam druhe babo a urcite nebudem kojit tak dlho. Ratam ze tak do 1-1,5r. a ete sme mu dali velky slapaci traktor na ktrory sme sa chodili pozerat do dracika. Ano je to uplatok ale zabral, lebo velki chlapci uz nemaju cicik. Este aj predavacka bola zlata a spolupracovala, ze ked zas bude papat cicik pride k nam a traktor vezme do obchodu. Traktor bol v obyvacke 3m, zabralo to. Drzim palce a nicoho sa neboj, deti su huncuti .

domak2
15. júl 2022

Nerozumiem týmto radám, keďže nikde nepíšeš, že ti dojcenie vadi. Ak ti to vyhovuje ,kľudne pokracuj. Len teda obmedz tie blbosti. Samozrejme, ak už máš kojenia dosť, tak môžeš pomaly odstavovat, ale záruka, že sa rozje to teda nie je. Inak často deti nejedenim manipulujú rodica ,a to aj deti nekojene. Takže skus ignorovať jej pokusy ta tým vytočiť. Daj jej jest, ty jedz popri tom, hovor o počasí, keď nechce, odnes a daj neskôr.

sojorez
15. júl 2022

@monuliak9 Je teplo, takze vyzaduje castejsie kojenie na doplnenie tekutin + materske je rychlejsie stravitelne. Je na Tebe, ako sa k tomu postavis, ci budes naplnat jej potrebu castejsieho kojenia alebo si stanovis hranice, kolkokrat ju budes kojit alebo odstavis. Mam tri deti, ich potreby v tomto boli rozne a rozne dlho som ich aj kojila. Dolezite bolo, ze to vyhovovalo mne a nesilila som sa, ani ma to neotravovalo. Ja som suvislost s jedlom nevybadala, niekedy mali obdobie, kedy jedli menej, a potom zas, kedy by zjedli slona. Vsetci traja od odstavenia odmietali ine mlieko, u vsetkych troch zistena abkm (mam i ja s manzelom).

monuliak9
autor
15. júl 2022

Baby uvediem to na pravú mieru . Mala sa mimo domu nikdy nikde dojčiť nechcela, iba doma, ak vidí že si sadám alebo laham hneď pribehne na mimi. Večer keď ju uspim, prespí celú noc až do rána poklopkat. Ráno si dá opäť mimi a je spoko. Ide len o to že okrem toho takmer nič neje, len trošku podžabe a toto ma zaujímalo či niekto s týmto má skúsenosť alebo nejaký názor na to či je to okej . Ďakujem za každú reakciu

rajc1nka
15. júl 2022

@monuliak9 moj syn bol kojeny 19 mesiacov. Prestala som kvoli viacero dovodom - jednym z nich bolo,ze vela okrem toho nejedol a kazdy mi vravel,ze je to kvoli dojceniu. Skoncili sme s kojenim a teda jeho apetit sa vobec nezvacsil, skoro o nic, stale jedol veeeelmi malo a jedla si velmi vyberal. Co mu najviac chutilo bol vyvar a palacinky. Zmenilo sa to az nastupom do skolky, ked vidi ostatne deti jest. Odvtedy je lepsi jedak (niektore dni ma take,ze nechce toho vela, ale vacsinou je dost vela - typu chvilku po skolke pyta dalsie jedlo - akoby mu nestacil olovrant). Ale teda odstavenim som v strave nedosiahla nic. Drzim palce

cervenaruza123
15. júl 2022

@monuliak9 Moja teraz tiez je menej a pyta si viac mlieka (1,5 roka ma). Podla mna je to aj horucavami, aj dospelym v horucavach casto menej chuti. Plus ona teraz prekonala viac chorob, mozno ma este travenie nejake citlive, netusim. Su deti, co sa ani dojcit nechcu vela, ani jest vela nechcu, myslim, ze kratkodobo to detom vobec neposkodi, aj ked jedia menej. Len teda pitny rezim no... Skus podavat vodu inak, moja s tym vela vymysla, raz chce z pohara, raz po lyzickach, trochu sa s tou vodou hra, ale som rada, ze vobec vypije nieco, hlavne ked su horucavy. Pripadne jej poviem, ze bude mat mliecko, ale musi najprv zjest to ci ono alebo sa napit. Vacsinou to pomoze.

mikadooo
15. júl 2022

@monuliak9 nuž, robí sa to tak, že nedáš🤷🤷🤷. A áno, budú jačoty, priprav sa psychicky, trvá to tak 2-3 dni až týždeň. Ja som si obviazala prsia obväzom a povedala som že mliečko nie je. Je však kopa iných metód, určite nájdeš tu na koníkovi kopec. Dieťaťa sa nemusíš báť, jednoducho sa na to vopred psychicky priprav a potom smelo do toho. Ináč ju naučíš, že jačaním si vydupe čokoľvek. Ak nechce jesť normálne jedlo, nech neje. Pravdepodobne nie je (dosť) hladná. Keď vyhladne na obed o tretej, tak nech obeduje o tretej, hotovo 🤷. Alebo nech to zaje ovocím, zeleninkou, kukuričnými chrumkami (ak ste vonku) a ďalšie jedlo bude večera. Pár dní a pochopí. Ak ju necháš, aby si rozkazovala ona, lebo inak bude jačať, tak potom ti tu asi nikto vhodnú radu nedá...

vevimaja
15. júl 2022

Ja som tiez dcerku kojila do 2 rokov a tiez mi nechcela jesť normalne jedlo.len maloco zjedla a doteraz s tym ma problem a to uz neni kojena.ale tiez jej nic nechybalo a ked som ju postupne odstavila este dlho trvalo kym začala viac jest.

rajc1nka
16. júl 2022

Inak este teraz mi napadlo…ja som tiez ako mala jedla velmi malo a moja mama sa rozpravala s jednym znamym - pediatrom. On povedal: nechaj ju, dieta od hladu neumrie (ak ma inak pristup k jedlo samozrejme). Ked bude hladna, naje sa. Ak chcem prestat dojcit, prestan. Ja som so synom prestala v 19 mesiacoch lebo som to uz tak citila a chcela som byt tehotna. Dcera ma teraz 19 mesiacov a este aspon mesiac/dva ju dojcit chcem (proste to tak citim, tym ze je druhe dieta, mali sme na seba menej casu ako so synom a toto je taka nasa zblizovacka). U nas som si so synom myslela ze ake tazke to bude,nakoniec to bolo velmi jednoduche, proste som raz nedala, dala som si na prso citron a povedala som ze je pokazene. A jeden den bol horsi, ale potom si zvykol. Ale zas obedny spanok nespava od 2 rokov 🤷‍♀️🤦‍♀️

nixie144
16. júl 2022

@monuliak9 Ja som dcéru dojcila do 3 rokov, potom išla do škôlky a vôbec mi to nevadilo, keď sa občas prisala.Tiež nebola veľký jedák, ale z toho som si hlavu nerobila, lebo som vedela, že čo do nej nedostanem lyžicou, to jej dám v mlieku. Lebo v materskom mlieku je veľa prospešných látok pre vývin dieťaťa. Moje telo vytvára to, čo ona potrebuje, to je zázrak prírody. Neublížilo jej to a či pomohlo, to sa dozvieme až časom.Dcéra prospievala ako iné deti, nebola vychudnutá.A navyše sme si my dve vytvorili veľmi silné puto medzi sebou.A to môžem porovnať s mojou mamou, ktorá má dostavila po 3 mesiacoch a nikdy sme si silný vzťah nevytvorili... A v 3 rokoch už nebol problém dcéru odstaviť, lebo to chápala. Je to len o vás dvoch. Nenechajte si od nikoho radiť.

simona20201309
16. júl 2022

@nixie144 prepáč, ale ako môžeš tvrdiť takú hlúposť, že dojčením si vytvorí matka s dieťaťom lepší vzťah??? Totálna hlúposť a presne kvôli takýmto tvrdeniam ženy, ktoré dojčiť nemôžu, majú depresie a nevedia sa s tým zmieriť, majú pocity viny...
Ja som dojcena nebola a mam s mojou mamkou lepší vzťah ako s kamarátkami. Tým, ze som prestala dojčiť sa môj vzťah s dcérou ešte viac prehĺbil. Ja som sa uz necítila len ako dojna krava, ale potrebovala ma aj bez prsnika, ....
Tým chceš povedať, ze mamicky ktoré nedojcia, majú horší vzťah s dieťaťom ako tie, ktoré dojcia 3 roky?