Dcérka mi pri papaní zaspáva na prsníku

whimy
3. dec 2011

Dobrý deň,
poprosila by som o radu.
Mám 3-týždňovú dcérku a môj osobný pocit je, že mám málo mliečka.
Dcérka papá zhruba každé 3 hodinky, vážim si ju pred a po krmení
a niekedy vypije 40ml, niekdy 70ml, málokedy 100ml, ale vždy mi na
prsníku zaspí...asi mám slabý tok a uspáva ju to.
Po nejakom čase sa zobudí a dožaduje sa dokrmenia, vtedy jej dám
druhý prsník, ale po čase drieme aj pri ňom.
Niekdy som už zúfalá a dám jej umelé mlieko z fľaše, lebo vidím,
že je nervózna.
Užívam aj tabletky More Milk Plus, ale myslím, že mi veľmi
nepomohli.
Malá sa prisaje v pohode, ale po krátkom čase zavrie oči, sem-tam
ešte potiahne, ale nieje to intenzívne...
Chcela by som zvýšiť tvorbu mliečka a dojčiť čo najdlhšie, len
neviem ako na to...niekedy už mám chuť prejsť plne na UM.
Ďakujem ešte raz za odpoveď.

xlucia
3. dec 2011

@whimy ziadne UM nepotrebujes, tym si tvorbu mlieka este znizis. mala zaspava, lebo satie je pre takemale babo namahave. mas este min. 3 tyzdne n stabilizaciu tvorby mlieka. ked ti na prse zaspi, tak ju postekli lebo zobud inak

c15211b8
3. dec 2011

@whimy nevaz si ju pred a po kojeni, my sme to museli robit v porodnici a ja som bola z toho zufala, vycerpavalo ma to stresovalo. Niekedy si dietatko vytiahne viac, niekedy menej. Vydrz, nedavam UM,uvidis ako Vam to krasne pojde.

nibiru
3. dec 2011

no ak chces kojit určite nepodavaj v žiadnom pripade UM ... mne mala zaspavala tiež na prsniku no to važenie zruš ties zbitocne to stresuje obe niekedy si cucne od smädu inokedy od hladu alebo len dudkuje ked ti začne zaspavat prehod ju na druhy prsnik a skus ponukat prsnik častejsie kludne aj kazdu 1,5h kolko cucne neries hlavne kojit na poziadanie časom zosilnie a bude papat viacej ked dosla kriza ja som pila gravimilk,papala homeopatika a pila vela vody a caj teekane vzdy do 3dni presla po kojeni som odsala vdy este nieco a tiez medzi kojeniami a kojila castejsie ..udrzovala som nadprodukciu nepises aku ma dcerka stolicu ak horcicovu tak papa aj zadne mliecko važ ju len raz tyzdenne aby si cvedela ako prospieva.
@whimy

heln
3. dec 2011

ahoj 🙂 , myslím, že toto je pre trojtýždňové bábo úplne bežný scenár, u nás to nebolo nijak inak, len spanie na prsníku, ak chceš kojiť, tak neprestávaj a neprikrmuj. prestaň vážiť, je to zbytočné, na zvýšenie produkcie mlieka je vhodná melta, senovka grécka a benedikt lekársky, vraj aj cestoviny nalievajú prsia, tiež obilniny. píšeš že papá každé tri hodinky, dávaj jej častejšie, na požiadanie, moja pila každú hodinku 😅 a neboj, časom sa to isto upraví. 🙂

vejinka
3. dec 2011

nedavaj jej um v ziadnom pripade ja mam vyse rocneho syna a vzdy mi zaspi na prsniku nieje to o tom ze by mala malo! proste ta citi lubi je jej dobre kde by mala zaspavat v prazdnej studenej postielke??? uzivaj si to lebo sa ani nenazdas a skonci toto krasne obdobie. to ze kojis kazde tri hodiny je uzastne...ja som kojila prveho syna kazdu hodinu a mlieka vzdy bolo dost ...teda nie vzdy mala som problemi ..s mnozstvom mlieka ale vzdy som to rozkojila a kojila som ho do 18 mesiacov ..druhy syn detto proste je to krasne ze ti zaspi v lone je len kratucko na tomto svete neber jej ten pocit ked ta citi a chutis jej neber jej to najkrajsie co jej mozes dat ..seba. 😉

evitka82
3. dec 2011

ahoj mne tak isto zaspavala je to normalne take malinke babo zaspi lebo sa narobi 😀 na prsniku.ja som bola presne takto isto vystresovana na zaciatku a tiez som ju vazila a stresovala.a mam vahu doma aj teraz ju sem tam prevazim ale len ked ideme von ze kolko vytiahne ale je to zbytocne.lebo presne ako pisu baby raz si vytiahne viac inokedy menej a to co ti vytiahne je krasne.prikladaj ju castejsie.moja ma 2 mes.aj 3 tyzdne a papa kazde dve hodiny dakedy tri dakedy aj kazdu hodku a pol.jednoducho ked pyta dam.daj si pozor aby ked ju prelozis nepila len predne mliecko lebo ju bude boliet brusko.zistis to stolicou ked je zelena pijde len predne ak prazenicovo zlta tak je dobre 😉 neboj ono sa to upravi len koj a neprikrmuj...ako by som seba videla tiez som bola taka vystresovana na zaciatku teraz je to uz parada. 😉

ivv
3. dec 2011

um zahod.. 😝
malicka este nema tolko sil aby si vytiahla viac mliecka..
ja som kojila tak, ze som zacala jednym, ked mi papala 20 min a zaspavala mi, prehodila som si ju na druhy prsnik, bud zacala opat pit, alebo len cuckala.. pri dalsom kojeni som opat zacala tym poslednym a po napapani ponukla este to druhe.. prve dva mesiace som mala pocit ze len kojim 😅 ale tak to ma byt, lebo prve tyzdne su dolezite na dobru stimulaciu tvorby mlieka.. inak dobre je pri kojeni stlacat prsnik z ktoreho papa.. viac na http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ je to super stranka 🙂
ucite sa obe 😉 malicka papat a dobre vytiahnut mliecko, ty vsetko okolo dojcenia.. drzim palce nech vam to vydrzi co najdlhsie, davas jej to najlepsie co nam priroda dala 🙂 hlavne nedavaj UM, ponukaj stale prsko, ak by po papani, bola do hodiny-dvoch opat placliva (mozno chce len spinkat, nemusi byt zakonite hladna), tak jej opat ponukni ten posledny prsnik, z ktoreho papala.. tym sa ti dobre vyprazdni a bude sa ti aj lepsie tvorit mlieko a mala sa ti ukludni, mozno aj zaspinka 🙂 vazenim sa len stresujes a aj malu, lebo namiesto toho aby pri tebe po papani lezala, ju vazis.. niekedy vytiahne viac, niekedy menej, ani ty nejes stale rovnake mnozstva.. urcite sa neriad hodinami. mne mala pila aj kazdu hodinu, postupne sa to predlzilo na dvoj az dvojhodinove intervaly..
moja princezna bude mat dva roky a stale zaspava na cici 😉

whimy
autor
3. dec 2011

Ďakujem Vám za odpovede...a vyzerá to, že dcérka pije aj zadné mlieko, pretože stolicu má horčicovú, tak som sa trošku upokojila...len dúfam, že tá tvorba mliečka sa rozbehne....

fairynika
3. dec 2011

@whimy moja mala na prsniku zaspava dodnes....cim castejsie prikladas tym viac mliecka mas...mi uz kojenie nemame ako hlavny zdroj stravy ale ked pred mesiacom mala teploty a viac menej som skoro len kojila tak za mi naliali prsniky ze az.....takze hore hlavu.....dolezite je ze pribera....a hlavne pi vela tekutiin....

vianne
12. dec 2011

Ahoj, pre trojtyzdnove babo su mozno 3hodinove intervaly dlhe, skus prikladat castejsie, najprv na jeden, potom na druhy prsnik a spat na prvy abyvypila aj sytejsie zadne mlieko, a to aj kazdu hodinku, resp. zakazdym mas pocit ze by chcela jest.a tym castejsim prikladanim sa zvysuje tvorba mlieka. Na tvojom mieste by som ju tak casto nevazila, take udaje viac stresuju ako pomozu 🙂 skus ju den - dva nevazit, len nakrmit a viac sledovat ci je spokojna. dietatko pije kolko chce, a nie kolko povedia prirucky ze ma na jeden krat vypit ;)

osobna skusenost - na 10ty den po porode som bola operovana na slepe crevo. 3 dni v nemocnici, maleho som za tie tri dni kojila asi 4x :( takze mlieko slo rapidne dolu. asi dva tyzdne to bolo zle, maly bol nervozny, nepriberal. skusila som dokrmovat na radu lekarky nutrilonom, skusala som hoemopatika, caje, aj more milk plus. Nakoniec pomohlo caste kojenie, a po kojeni som skusala este mlieko poodsavat. niekedy aj len 10-20 ml, ale snazila som sa dokrmovat prave tym odsatym mliekom. Dolezite bolo aj kojenie v noci, par noci som sa sice nevyspala, a ked nechcem pit ze spal. tak som si mlieko odsala, za noc aj 150 ml, co inak nevypil.
teraz mame 5 mesiacov, stale kojim, nutrilon dostane len obcas a aj to len ked ideme von, ked ho nemam kde nakojit a nemam odsate mlieko do zasoby. ale po prochode domov sa snazim odsat tolko mlieka kolko vypil z flase a odlozim na dalsi den na prechadzku 🙂

K tomu zaspavaniu na prsniku - ja zasadne uspavam maleho len na prsniku, zatial inak ani nezaspi 🙂 hned ako tuho zaspi ho prelozim do postielky. ber to tak ze pri sani sa upokoji a unavi. Mesacne babo este prespi acsinu dna, takze mi pride normalne ze po piti zaspi. uvidis ze ked bude vacsia napije sa a pojde sa hrat 🙂

..a ak skutocne ziadne rady nezaberu, nestresuj sa a kludne dokrmuj, alebo aj prejdi na UM. dojcenie je sice krasna a dolezita vec, ale niekedy to skutocne inak nejde. je to vzdy tvoje rozhodnutie 🙂
...ale z vlastnej skusenosti viem, ze nic nezabralo okamzite, chcelo to trpezlivost a cas 🙂 a tiez som z toho mala obcas nervy v kybli a siahala som po UM 🙂))

natalienkan
12. dec 2011

Ahoj, mam 2 tyzdnovu dcerku a pred par dnami ked som ju dala kojit(vzdy mi zaspavala na prsniku) a po ulozeni do postielkymi zacala plakat po 15 min. Celu noc som prebdela a nespala lebo som nevedala co sa deje no zistila som ze nemam mlieko tak bola hladna niekedy mi viteka len vodicka a niekedy ani to musim ju prikrmovat ale to je pre nu ine a nevie si zvyknut...neviem preco som prisla o mlieko ale moze sa mi este vratit mlieko ...???A preco mi nechce pit normalne nutrilon lebo polovicu bud vypluje alebo sa pogrcka...Kde robim chybu...???Poradte mi prosim
☹ je to zaciatok alebo naznak laktacky ....???

beton
12. dec 2011

@natalienkan
nenapisala si na zaklade coho si usudila, ze mas malo mlieka... ked ti vyteka "len vodicka", vyteka sama alebo po stlaceni prsnika? v oboch pripadoch ide o predne mlieko a znamena to, ze mlieka mas dost. za nim sa nachadza zadne hustejsie a tukovejsie mlieko. babatko si vytaha to, ktore prave potrebuje. ked sa ti av noci tolko budila, nemusi to znamenat hlad. mozno jej len chybas, ved s tebou bola spojena dlhych 9 mesiacov a potrebuje sa stale uistovat, ze si pri nej. moze to byt nejaka bolest, pocit nepohody. kazdy plac neznamena hlad. no a teraz k vyrieseniu tvojej situacie. v privom rade odloz, resp. vyhod nutrilon aj flasku. flaska vacsinou sposobi nespravne prisatie a odmietanie prsnika. navyse, ak nutrilon ani neznasa (mnohe deti UM neznesu), tak mas dovod navyse. hoci osobne si myslim, ze to vypluva a grcka kvoli tomu, ze je syta...:o} zvysit tvorbu mlieka si mozes jedine dojcenim na poziadanie, teda cim casatejsim prikladanim a to aj v noci. cim viac dojcis, tym viac mlieka sa vytvori. dietatko vsak musi sat efektivne, vzdy ked to potrebuje, hoci sa chce len upokojit. ten zaciatok je vzdy trosku hekticky a nepredvidatelny, ale vsetko sa postupne dostane do svojich kolaji a o par tyzdnov sa nad tym uz len pousmejes. hlavne nic nevzdavaj, nedokrmuj a dojci, kolko sa babatku zaziada. takto si na seba skor zvyknete, aj mliecka bude dostatok. hlavu hore a hor sa do dojcenia :o))

beton
12. dec 2011

@natalienkan este mi napadlo. ked v postielke place, daj si ju smelo k sebe do postele. neboj sa ziadnych hororovych scenarov o detoch naucenych na postel. je to pre dieta prirodzene, ze chce byt s tebou v uzkom kontakte.

ivv
12. dec 2011

@natalienkan hlavne klud 🙂 ked ti vyteka "len vodicka" isto si o mlieko neprisla 🙂 mlieko v prsiach je predne a zadne.. to predne je viac vodove, mozno preto ti pripomina vodu, ako dieta pije, dostava sa k zadnemu, hustejsiemu mlieku, ktore aj viac zasyti, to predne je prave na to, aby uhasilo prvotny smad (aj v pripade, ze si babo len cucne, na utisenie smadu, hladne byt nemusi) ludske materske mlieko nie je ako mlieko od kravy, ma polopriesvitnu farbu a aj napriek tomu obsahuje vsetky ziviny potrebne pre babo 😉
zakladne otazky:
kolko ma pocikanych plienok za den? 6-8? ak ano, tak potom ma dostatok mliecka a ziadny nutrilon nepotrebuje 😨 grcka prave preto, ze ma plne brusko tvojho mlieka..
ake ma kako? ma farbu ako prazenica? ak ano, tak pije aj zadne mliecko, lebo ak by pila len to predne menej kaloricke, kako by bolo zelenej farby, ale.. ani toto nie je urcujuce, niektore deticky skratka kakaju viac do zelena a vsetko je ok..
ono.. to je uplne v poriadku, ze po ulozeni do postielky place.. hlada teba.. devat mesiacov sa nosila, citila ta celym telom a teraz je niekde odlozena a dozaduje sa tvojej pritomnosti.. vies, ja som fakt prve mesiace vysedela dieru do gauca 😅 mala bud stale cucala, alebo zaspala na mne a ked som ju chcela odlozit, tak plakala.. bolo to narocne, ale sme to prezili 😅 s malou na rukach som varila, upratovala, pripravovala kupel, .. este jedno take nosive babo a isto si kupim satku na nosenie.. 🙂 skvela vec
kazdopadne aby si sa ty ukludnila a uistila, ze mala ti pije efektivne, pozri stranku http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ najdes tam aj kontakty na laktacne poradkyne, najdes isto nejaku vo svojom blizkom okoli. tie baby su strasne fajn, ochotne prist a pomoct, poradit..
neboj, mlieko je, po papani malej skus este odsat, tym len zvysis produkciu, telo dostane signal, ze treba tvorit viac a viac a obdobie sestonedelia je idealne na nastavenie tvorby mlieka.. nikdy to nebude idealnejsie a jednoduchsie 😉

ivv
12. dec 2011

@natalienkan uplny suhlas s @beton 🙂

beton
12. dec 2011

@natalienkan @ivv
my sme sa naozaj nedohodli, ze to iste napiseme, aby sme ta presvedcili :o))
ale sa tesim, ze sme sa zhodli :o))

mia551
12. dec 2011

presne ako píšu baby, nedokrmuj, iba prideš o mliečko, radšej vždy ponukni prsnik... to čo opisuješ je uplne bežný scenár pre 3-týždňové bábo... takže sa nestresuj 🙂 tiež odporúčam stránku http://dojcenie.wordpress.com ale aj http://forum.dojcenie.eu alebo https://sites.google.com/site/blogodojceni/ hlavu hore, urcite to zvladnete 🙂 ja som na tom bola na zaciatku presne rovnako... 😉 a dojcime doteraz (a este dufam chvilu budeme)

tulipanike
14. dec 2011

ahojte, no ja mam podobny problemik, mala ma stolicu ok, horcicovu, ale nie ze papa kazde tri hodky, ale po napapani chce papat zas aj o pat, desat minut, a to jej davam z oboch prsnikov, takze sme skoro stale na prsniku
trosku potaha, ja jej este stlacam prsnik, aby jej slo najviac mliecka, ale ona len cucka
ale verim, ze sa to nejako znormalizuje
a vazenie? este sme sa nevazili od porodu, takze az na poradni o dva tyzdne uvidim, ci daco pribrala

katik512
15. dec 2011

ahojte, u nás je to rovnako 🙂, máme 3 a pol týždňa, niekedy by malý najradšej iba papal a papal, niekedy si zase pospí aj 3 hodinky..pri dojčení sa ale buď hnevá alebo zaspáva, stolica je niekedy žltá ale niekedy aj zelená. skúšame všetko možné, tak dúfam, že sa to časom upraví.

beton
20. dec 2011

@tulipanike
@katik512
pri takychto malych detickach je taketo spravanie uplne prirodzene a normalne. dieta nie je na prsniku vzdy len od hladu, ale aj kvoli ulave od bolesti, strachu, alebo len kvoli pocitu blizkosti, ci na upokojenie. dieta okrem cicania nic ine robit nevie, tak chce robit stale len to. a je to pekne, lebo su to predsa male cicavce 🙂

tulipanike
23. dec 2011

@beton tak tak veru 🙂
nasa sem tam uz dobre papa, ale dakedy si vyslovene ziada prsnik+moju vyslovenu pritomnost, pekne mi spinka na rukach cela spokojna 🙂

callex
6. jan 2012

chcem sa spytat ked vam babetka zaspavali na prsniku ako dlho pili? mne niekedy malinka uz po minute upada do spanku..ked vydrzi 5min. aj to mojim oslovovanim alebo inymi sposobmi preberania sa...tak jasam od radosti..bojim sa ze netaha zadne mliecko.kojim na poziadanie..vecsinou ma 3hod.intervaly co je super lebo mala zltacku a bola velmi spava to som ju musela budit..teraz uz nemusim.a dalsi problem je vecer a noc..zacne si intenzivne pchat prsty do ust a cuca ako besna..ked jej dam prsnik tak len dudluje a vedela by tak byt aj hodiny..akonahle ju odpojim opakuje sa scenar s prstami plus prida k tomu krik..ked sa nam ju podari nejako upokojit a uz ju ideme dat do postielky tak pri zmene polohy sa zobudi a ideme od znova.vydrzi takto bojovat aj cez dve hodiny.trha mi srdce ked ku pocujem tak kricat a neviem co s nou.

beton
9. jan 2012

@callex pozri moju odpoved na tvoju otazku v diskusii o cumliku, kde si tiez pisala o tomto probleme.