Dcérka má týždeň a zaspáva mi na prsníku pri kojení

helsinka
25. júl 2011

Ahojte,

chcem sa Vás opýtať či máte nejaké skúsenosti. Malá má týždeň a mám problém s dojčením - prisaje sa, chvíľu poťahuje a potom zatvára oči a zaspáva. Občas potiahne ale to len tak dudle a nedá sa ani veľmi prebrať keď do nej šťuchám a pod. Často si vyťahuje prsník z úst a potom ho hľadá, keď zaspí a vytiahne ho, tak chvíľku drieme a potom zase pýta jesť. Prsníky striedam, pretože v nemocnici som mala málo mlieka, tak mi ju aj dokrmovali, dokrmovali sme ju aj doma, ale chcem to riešiť bez dokrmovania (dokrmovali sme ju z fľašky, ale už sme kupili striekačky). Robím všetko pre to aby som mala viac mlieka, aj odsávam medzi dvoma dojčeniami, no keď mi takto stále pospáva, visí na mne aj 2,5 pol hodiny, a niekedy je aj potom ešte hladná. Pýta si jesť cca každé tri hodiny, ďakujem.

anjelicek26
25. júl 2011

@helsinka - No dvoj-trojtyzdnove babo ktore vydrzi tri hodky hladne asi nebude, vela deti v tomto veku papa kazdu hodinku, maju predsalen malinky zaludocek. Dokrmovanie by som neriesila, ani odsavanie, skor malu prikladala skor, ako po tych troch hodinach.

Dudlovanie na prsniku jej ale netoleruj, je to cesta k dlllllho neprespatym nociam. Po dopapani ide prsnik von, teda zabaleny naspät do podprdy, tulkanie je nadalej dovolene, ale uz nie cuckanie. Kojenie ale v tomto veku kludne moze byt aj 30-40 minut, kedze deti pri tom casto zaspia od unavy. Je to pre nich najnarocnejsia vec, aku momentalne dokazu - papat. Vytiahni si kojaci vankus, knizku ci mobilny internet a kojte sa tak, rychlejsie ti to zbehne. Po mesiaci-dvoch uz bude napapana za desat minut 🙂

helsinka
autor
25. júl 2011

@anjelicek26 Ďakujem Veľmi pekne za radu. Mám ju teda budiť aby sa najedla?

anjelicek26
25. júl 2011

@helsinka - no ja som ho nebudila, len prilozila, on chnapol reflexne aj v spanku po prsniku, napil sa a spal dalej.

helsinka
autor
25. júl 2011

@anjelicek26 Ďakujem pekne, budem skúšať :o)))

groanka
27. júl 2011

@helsinka neviem sice odkial prisla anjelicek na to, ze "dudlanie" je zbytocne. nenutritivne sanie je pre dieta tiez velmi dolezite, stimuluje tvorbu mlieka. samozrejme je potrebne aby sa dieta najprv zasytilo 🙂 u teba ide mozno aj o znizenu produkciu, preto je dieta spave - kontaktuj na osobnu konzultaciu poradkyne www.mamila.sk a pozri si aspon http://www.dojcenie.eu/ - blog annag + forum laktacnych poradkyn

kukujka
27. júl 2011

@helsinka ked zacne zaspavat skus si prsnik postlacat miecko zacne viac tiec a ona bude pit aspon u mojej malej to zabera aj ked nie vzdy

shawn7
5. aug 2011

@anjelicek26
@ helsinka
ahojte, mam skoro rovnaky problem ako helsinka. Moja mala ma mesiac a kojim ju. Nase doobedia vyzeraju asi tak, ze sa zobudi, prebalim ju, zacnem kojit, dam ju odgrgnut a potom ju este prilozim a ona sa aj dudluje aj si potiahne az zaspi. Poobedia su ine, poobede ju kojim a ked uz usudim ze sa len dudluje, odpojim ju.... vacsinou su to len minuty kedy zisti, ze ma prazdnu pusu a zacne sa mrvit. ked ju chcem oblafnut cumlikom, tak mi ho vypluva. Castokrat mi poobede place, no nie tri hodiny ako sa pise´, aleskoro cele poobedie. momentalne som zblbnuta zo vsetkych info ktore su okolo mna, stale pozorujem svoje dieta a hadam, ci ma reflux, alebo koliku. kontrolujem fontanelu a ked je moc prepadnuta, tak ju prilozim. v konecnom dosledku si pripadam ako velky cumlik. mimochodom, mozno raz sa mi ju podarilo uspat inak ako na prsniku. v rodine sa ma pytaju ci mam dost mlieka z coho zacinam byt nesvoja. Bola u nas poradkyna podla ktorej je vsetko ok.

elinka27
16. aug 2011

@shawn7 ahoj, pokial ti mala pribera a ma dost pocikanych plienok tak mlieka je dost.To ze dieta chce byt stale na prsniku neznamena ze mliecko nieje alebo je stale hladna 😉 dojcenie nieje len krmenie, ide o to, ze dietatko si uspokojuje svoje potreby, cize ak sa chce uspat tak sa na prsku ucucka, ak je vyplasene tak sa ukludni.Ze ti na prsku chce zaspavat a ked jej ho vytiahnes tak opat hlada je bezne.Ona je malicka a potrebuje ta citit.Ja som to poriesila tak, ze som si zadovazila babysatku, kde moze spinkat a cuckat didi sucastne, nie kazdemu toto samozrejme vyhovuje.Dudlik sa pri dojceni vobec neodporuca, spaja sa s roznymi rizikami, ktore su popisane v clanku http://dojcenie.wordpress.com/category/preco-nie/ skus precitat, a sama sa rozhodni, pises ze je okolo teba vela informacii a sama uz nevies co si mas z toho vybrat, skus sa riadit intuiciou, ta ta nesklame, hlavu hore o par tyzdnov sa na tom pobavis🙂