Darujem materské mlieko

majka107
26. jan 2013

Milé mamičky, mám pol ročné dievčatko, ktoré stále dojčím, a mám nadmerné množstvo mlieka, ktoré som doteraz dávala kamartátke, ktorá bohuzial na chvilu mlieko stratila, no opat sa jej proces tvorby mlieka obnovil. Preto som sa sem zaregistrovala, aby som mohla pomôcť mamickám, ktoré tiez nemaju materské mlieko. Darujem materské mlieko. nefajčím, nepijem, mám 20 rokov, A moja malická nepapá tolko ako predtým, lebo mi uz papá všetko. V priemere mám za dva dni asi pol litra mlieka a je mi ho skoda vylievat...keby mala zaujem nejaka mamicka, z radostou jej ho..darujem

liz_lemon
26. jan 2013

@majka107 preco ho nedas do mliecnej banky? pochybujem, ze by niekto tak riskoval, aby bral mlieko od neznamej osoby, o uskladneni, ani nehovorim
http://mamacentrum.webnode.sk/odojceni/mliecna-...

majka107
autor
26. jan 2013

vies ako su mamicky co mlieko predavaju, ja ho chcem darovat a znama co robi na porodnici v michalovciach- nemaju banku na uskladnenie a ja vylievam litre mlieka do odpadu...doteraz som ho davala kamaratke co ma 4 mesacneho chlapceka ale uz ho nepotrebuje...

lalus
26. jan 2013

marí sa mi že do mliečnej banky berú mliečko len od mamičky, ktorá má dieťa do 6 mesiacov 😒
ak už toľko mlieka nepotrebuješ, tak prestaň odsávať, tvorba mlieka sa prispôsobí potrebe tvojej dcérky 😉

andelok
26. jan 2013

@majka107 Je to tak, ako hovori @lalus ...len do pol roka sa da pouzit mlieko od inej mamicky, takto by ti ho nezobrali uz ani v mliecnej banke, cize pre cudzie dieta je uz zrejme "bezcenne".

irriss
26. jan 2013

@majka107
Majka..neber to zle..ale @liz_lemon ma pravdu a @lalus take 😉

p.s. Ja osobne jsem odmitla uz v porodnici na JiPce mleko od "cizi maminky".. 😉
Doba je jina..doba je neduveriva a hygienicky citlivejsi..nez kdysi..🙂

olienka12
26. jan 2013

@majka107 skus kontaktovat laktacnu v tvojom okoli www.mamila.sk ona by mohla vediet o mamicke ktorej sa zijde

stardust
26. jan 2013

Kolko stoji v SR liter mlieka? Moja ucitelka biologie zo strednej nam raz hovorila, ze zo svojho prebytocneho materskeho mlieka varievala puding pre svoju rodinu. Mozes sa od nej inspirovat 😉

lalus
26. jan 2013

@stardust 😀 no neviem ako chutí uvarený puding z MM, ale odstriekané MM mi nevypil ani starší syn...teda ochutnal a skonštatoval, že "fuuuj, nechutí, to je len pre bábätká" 😀 😀 😀

liz_lemon
26. jan 2013

@majka107 ved ja viem, ze chces urobit dobry skutok, ale pre to cudzie babo to moze byt nebezpecne, aby sa cudzie mlieko mohlo dat babatku, musi prejst pasterizaciou
skus sa obratit na FNsP v Košiciach, tam maju mliecnu banku

stardust
26. jan 2013

@lalus neboj, skusala som, co som davala svojim synom pit 😉 Ale rodina tej ucitelky to vraj ochotne konzumovala.

irriss
26. jan 2013

@stardust 😀 😀 😀 😀 😀 ..

alka221
27. jan 2013

nic v zlom, ale ja by som mliecko od cudzej zeny nechcela..aku ma niekto istotu,ze sa stravujes zdravo, a mliecko ma vsetky ziviny? 😉
a suhlasim s babami, naco odsavas? ved prestan odsavat, tvorba sa prisposobi tvojmu dietatku,..

erikasadek
1. feb 2013

@majka107 asi budem ian ale exituje tato stranka medzinarodna ktpra ma velku popularitu!! vo svete je to stranka kde mamicky daruju mlieko pre matky ktore nemozu kojit alebo nemaju vela mlieka..
je to zadarmo vyborny system..

http://www.hm4hb.net/communities.html

teraz ja viem slovenky ze ohrnate nosom ja by som od cuzdej nebrala,a le verte mi zmrazene materske mlieko aj od zien ktpre koja uz rok a viac niektorym milionom zenam vo svete naozaj nevadi su vdacen zatoi mma susedu ktora takto koji v uvozdovkach svoje dieta uz rok!!!! vdaka darom cuzdich zien!!! a jej dieta doteraz nepozna umele mlieko!!!!!

vo svete je to viac zname ako na slovensku snad aj tam sa pohnu lady.... 😉

drzim ti palce ak by si nebola tak daleko odo mna hned by som brala;. 🙂

bashka
6. feb 2013

To je fakt super, ze mlieko od cudzej zeny by ste nezobrali, ale mlieko od cudzej kravy ano. Co vy viete co pojedla krava z ktorej mlieka je vyrobene UM 😀 😀 😀

liz_lemon
6. feb 2013

@bashka zobrali, ak by preslo pasterizaciou

bondy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka107
autor
7. feb 2013

Ked sa mlieko da zamrazit, tak sa vsetky ,,nevhodne veci"" znicia ak ma s tym mamicka problem...ja som mlieko davala uz 3 mamickam a moja dcerka bude mat 7 mesiacov a ich deticky vdaka mne nie su odkazane na umele mlieko, a pritom uz budu mat okolo pol roka.. 🙂 iba som chcela pomoct tym mamickm ktoré by boli za to vdacne,,, a v mliecnych bankach sa mlieko nijako neupravuje, iba prejde testami na alkohol a drogy... a neviem ale mamicka ktora ma tiez male dieta pochybujem ze by ho vystavila takemu riziku ake by hrozilo keby pila a drogovala...

horana
7. feb 2013

Cudujem sa vsetkym prispevkom s "mravokarnym" nadychom, resp. takym pochybovacnym.
Je tu ponuka, tak kto chce zareaguje, kto nepotrebuje, nech nezhadzuje slachetny cin, ked uz nema o com inom len vypiskovat na nete co sa ich netyka, ale pomahat nehodlaju. 😠
Sama som mala svojho casu mlieka prebytky a nikto nechcel.
Na druhej strane mamy vyplakavali ze nemozu, nemaju svoje.
Akoze rovno vam poviem, presne ako niekto pisal, dnes uz je tolko problemov s kojenim a zeny siahnu radsej po umelom, nechapem, uprimne nechapem. Kor ked este ze zadarmo niekto ponuka.
Naco by davala do mliecnej banky, kde to potom budu za drahe peniaze predavat a obohacovat sa na niecom k comu neprispeli?
Ked je slusna mamicka, co pise ze sa dobre stravuje, nevahala by som ani minutu, mat svoje dieta na susenom od kravy "obohatenom" o dalsie umeliny. 😝

irriss
7. feb 2013

@horana
nemusis se zlobit na maminky,co nesouhlasi..vysvetluji tim, duvody,proc by mlicko nechtely a proc je problem ho "darovat"
Nechci se zastavat nikoho..ale muze jit o "intimni problem"..ktery se zrodi i myslenkou na pribor v restauraci..zda je dostatecne umyty..nekdo z nas si ho pretre znovu..nekdo kvuli tomu ani do restaurace nechodi a nebo uprednostnuje jen pribor naj edno pouziti.. 😉
kazdy mame zakodovanou hygienu jinak a jinde..pro nekoho je cizi materske mleko neprekonatelnou myslenkou..jak tvorby tak "nadrze"..
materske mleko se tvori UVNITR tela a prostrednictvim toho, co TELO vstrebava.. ..jedna se o poklad...ano..ale verim tomu, ze pro nekoho muze byt predstava tvorby v cizim tele neslucitelna s hygienou,kterou dodrzuje on sam..neveri cistym rukam zeny darkyne..ciste nadrzce..ciste zivotosprave...

I kdyz muzeme prirovnat materske mleko k drahokamu...ver tomu,ze spousty zen, ktere by cizi mlicko odmitly..tak jen proto, ze nemohou mlicko "umyt" zarucit a zbavit se myslenky na hygienu..ktera predchazi,..a ktera se vylucuje..a predava ve forme toho nejvzacnejsiho prave jejich diteti prostrednictvim "ciziho tela"..ale treba by neodmitly spolknuty drahokam a nasledne vylouceny z tela "denni potrebou" ...a radne omyty.. 😉

lalova
20. júl 2013

@majka107 ahoj maji.
odkial si? ja by som o mliecko mala zaujem.

tatko_bebe
20. júl 2013

skoda ze si tak daleko ale ak chces fakt pomoct tak sa dohodni s kojeneckym odd. v najblizsom okoli a oni Ta ho radi zbavia

aurriza
20. júl 2013

ahojky, ja by som mliecko urcite brala a vdacne, odkial si?

katy2
20. júl 2013

@lalova
@tatko_bebe
@aurriza ten prispevok, teda tema je z januara.... pochybujem, ze este stale je to s tym mlieckom aktualne 😉

aurriza
20. júl 2013

prepac, nevsimla som si, ze si z Michaloviec, ja idem do Trebisova 22.7, teraz v pondelok, vedeli by sme sa dohodnut? Ak by si bola taka zlata, prezvon ma na t.c.: 0948249614, zavolam nazad. Budem tam cely tyzden a bola by som ti velmi vdacna. Mam 5 tyzdnovu dcerku po cisarskom s komplikaciami, ale stale mam malo mliecka, len teraz sa mi zacina tvorit za pomoci laktacnej poradkine, ta vravi, ze tomu treba este tak mesiac, a ja revem s kazdou flaskou tej umeliny co jej davam, synceka som kojila do 2 rokov a teraz toto..........som z toho nestastna

aurriza
20. júl 2013

fakt............... zle som si pozrela datum, dik.............to je tym stresom asi 😀 😀 😀 alebo mi uz prepina od unavy 😖

bagira89
13. okt 2013

BRATISLAVA Kikinka Koláčová pridal/a na Podarujem, požičiam, vymením (facebook)
Darujem svoje, cize materske mliecko, ktore mam zamrazene. Som oficialna darkyna, dodrziavala som pri odsavani prisne hygienicke podmienky, mam testy a tri mesiace som nim zasobovala oddelenie rizikovych novorodencov na Antolskej. Mliecko pre predcasnych novorodencov moze byt len mesiac stare a toto ma uz dva. Expiruje, ked bude mat 3 mesiace. Mam problem "zbavit" sa ho..mam pocit, ze uz vsetci davaju spakruky umele.. Moje mliecko je fasa, z nasich dvojiciek sa vdaka nemu stavaju knedel vémi nerada by som nieco take vzacne vyhodila...preto, prosim, aj zdielajte...verim, ze nejaka mamicka, ktora prikrmuje, sa mu potesi! Dakujem krasne a verim, ze neficite vsetci na umelom. pripadne si z neho mozete dat do kavy ;))) celkom to ponahla!!!! Ps: obvolala som aj detske domovy a nemaju tam novorodencov nikde teraz...

majka107
autor
15. okt 2013

@aurriza
ahpj, prepac ...keby si sa ozvala skor...teraz uz neodsavam...., lebo moju malicku mam problem teraz oducit...

backa
13. nov 2013

ja som uz kontaktovala pani Kikinku Koláčovú na stránke FB, Podarujem, poziciam, vymenim a len aby ste vedeli, ze to uz nie je aktualne a mliecko uz mema. Darovala ho..skoro expirovalo, ale nasli sa ti, co ho chceli. 🙂

oxanka73
14. nov 2013

ahojte, aj ja mám veľa mlieka na mrazáku cca 50 litrov, ktoré mi zavadzia. Pôvodne som myslela, že nevydržím toľko odsávať - spočiatku to bolo veľmi fyzicky a časovo náročné. Malý sa nikdy neprisal. Keďže som sa bála, koľko to vydržím, tak som si veľa namrazila. Vydržala som ale až doteraz - malý má 5,5 mesiaca. A zatiaľ ešte neplánujem prestať odsávať. Mlieko už dlho nevydrží, dodržala som všetky prísne hygienické predpisy. Stravujem sa plnohodnotne, ale jem takmer všetko okrem strukovín a kapusty, takže niekoho by možno mohlo nadúvať. Použila som predsterilizované sáčky Lansinoh, odsávačku som sterilizovala vždy celú a po každom použití. Kto má záujem z KOŠÍC samozrejme darujem. Ale trebalo by už čím skôr, nakoľko sa blíži expirácia. Inak sa priznám, že s prebytočným kŕmim psy. Nemám už toľko mrazákov.