Dá sa zvýšiť tvorba mlieka?

20. máj 2024

Ahojte dá sa nejakým zázrakom zvýšiť tvorba mlieka aj keď mám veľmi málo mliečka ? Max 10 ml z oboch prsníkov 🙁

anavixy
20. máj 2024

Castym prikladanim/odsavanim, aj v noci aspon raz, urcite skusit power pumping.

gab1sol
20. máj 2024

Mne pomohlo užívanie Senovky a Benediktu. A pila som veľmi veľa tekutín, aj nasilu. A samozrejme, časté prikládanie.

janickajanicka
20. máj 2024

Ja sim si uz na raňajky varila rascovu polievku, caj pre kojacie matky, vinea ale odstata bez bubliniek a časté prikladanie je zaklad

drusila1407
20. máj 2024

Kúpte si čistú hroznovú šťavu, je jedno či biela alebo červená, napríklad od Matyšáka /majú napr. v Tesco, Billa Kaufland/ - zvyšuje to tvorbu mlieka, mám to aj odskúšané 😉 je to veľmi sladké, zrieďte kľudne s vodou. Kedysi radili piť vineu, ale zloženie už nie je čo bývalo a v podstate tam ide o to hrozno. Držím palce ✊ a samozrejme veľa veľa prikladať, cez deň aj každú hodinu. Tých pár dní/týždňov kým sa to rozbehne za to stojí 😉

vivi2023
20. máj 2024

A malý je teda hladny aj ked sa dobre prisal a citiš že papá? Lebo ono veľa žien (vratane vcelku aj mňa) ma mlieka dosť ale odsavačka proste nic nevie odsať, resp.len malo. Naj odsavačka je dieťa ako sa hovori. Skus možno lakatačnú poradkynu si zaplatit.
Ale ak by to nešlo, nebi sa za to. Ja som napr.nebola kojená a som zdravá, vyvinutá :D . Jasne že matka chce dať babatku to najlepšie, ale nie si za to zlá matka. Keď nejde, nejde.

autor
21. máj 2024

My máme problém ten, že bábätko sa nechce od narodenia prisať na prsníky. Uzdicku mu strihali už v pôrodnici, takže tu problém nie je.. takže ja len odsávam a prikladám ale nechce sa stále prikladať 🙁

drusila1407
21. máj 2024

Skúste osloviť laktačnú. Mne celkom pomohla aj poradila, hlavne mi dodala istotu 🙂

anavixy
21. máj 2024

Ja tiez odporucam dat samcu laktacnej, ale konzultantke, nie poradkyni (poradkyna - mamila, konzultantka - institut pre podporu dojcenia). Najdes ai ju podla bydliska tu : https://institutdojcenia.eu/najst-laktacnu-konz...

autor
21. máj 2024

@anavixy dakujem skusim pozriet, lebo bola jedna u nás minulý týždeň a nepomohlo to

autor
21. máj 2024

@anavixy *z mamily

autor
21. máj 2024

@anavixy prosím vás aký je rozdiel medzi poradkyňou a konzultantkou ?

gab1sol
21. máj 2024

Ja som mala laktačnú z mamily. Výsledok - radšej ako kojiť cez klobúčiky, kedy dieťa pekne pilo a napapalo sa, tak tie zahodiť a kŕmiť UM cez prst a cievku… Logika žiadna.

lusyc
21. máj 2024

Moje sa tiež nechceli prisať, poradkyňa nepomohla. Pomohli klobúčiky, nedať fľašu s cumlom, ale kŕmiť cievkou, alebo striekačkou. Odsávat s odstupom max 3 hodiny aj v noci, veľa piť, či už hroznovu šťavu (napr. Kaufland), čaj na dojčenie ( v dmke celkom dobrý), vodu. Do 2-3 týždňov od sekcie rozdojčené.

anavixy
21. máj 2024

Ako som pisala, konzultantka je vyskolena institutom pre podporu dojcenia, je to vystudovana zdravotnicka (institut vzdelava len zdravotnikov, nie laikov) a vie teda riesit problemy komplexne, nie len odporucit strihnutie uzdicky a bylinky ako riesenie vsetkych problemov… dalsi dolezity rozdiel je ako je pisane vyssie, ked niekto povazuje krmenie po prste alebo z flase za lepsiu alternativu ako krmenie s klobucikom, tak to vravi za vsetko pre mna, klobuciky sa nemaju a nesmu davat pausalne vsetkym, ktorym sa dieta neprisaje na prvy pokus, dojcenia napriamo je pre tvorbu mlieka najlepsie, to bez pochyby, ale mnohokrat je to adekvatne riesenie na par tyzdnov a nasledne sa daju s dobrou pomocou a informaciami odburat (a niekedy aj nie a aj tak je to ok). A neposledna vec je fanatizmus, ktory je vyraznym prvkom u mamilacok. Osobne poznam dve poradkyne z mamily, ktore su skvele, sikovne, su to dokonca pediatricky, nechce tvrdit, ze vsetky su zle, ale osobne vzdy odporucam konzultantky z institutu, hlavne ak napzak treba riesit nejaky problem. 🙂 drzim palce 🍀

autor
21. máj 2024

@anavixy ďakujem krásne za podrobné vysvetlenie 🙂 takže nájdem niektorú z nášho mesta z toho linku čo ste mi poslali

autor
21. máj 2024

@gab1sol presne toto aj mne povedala 🙈

anavixy
21. máj 2024

Skuste! 🙏 velmi drzim palce, nech sa to podari zlepsit k spokojnosti vas oboch 🙂

maryetta
21. máj 2024

Skusaj stale prikladat. Skusaj polohy. Ci v sede alebo v lahu. Kludne aj ten klobucik-len treba aj spravnu velkost.
No ono ked uz babo pije z flase uz je tazsie naucit. Kedze z flase “tecie samo” a z prsnika musi tahat.
Ja som hlavne polievky jedla. Pitny rezim.

A mlieka som mala hlavne v porodnici vela co som odsavala a nikdy som neodsala viac nez 20ml.
Teraz pri poslednom ano. Aj 100ml z jedneho. Ale vratim sa k tym 20ml.to bol maximum co som odsala pri prvom-mal cca 3tyzdne ked som musela iba odsavat a pritom som ho napokon kojila 2,5 roka.