Dá sa odnaučit od fľaše?

lola79
8. dec 2010

Kojim uz takmer tri mesiace, ale musela som behat po lekaroch, mala som dva prsty v sadre a tak som odsala mame mlieko do flase, kedze v cakarni som si niekedy posedela aj par hodin. Viem, ze dojcene dieta sa ma prikrmovat lyzickou alebo striekackou, ale ked maly vypije okolo 120ml, tak sme dali z flase. Myslela som si, ze ked to urobime par krat, tak sa nic nestane. Ale on uz odo mna pit nechce. Skusali sme vselico, aj nechat ho ''vyhladovat'', aj davat priebezne, pocas hry. Ale nic nepomaha. V noci pije z prsnika, preto si myslim, ze este nie je vsetko stratene, ale cez den odsavam kvanta a uz som z toho hotova. Ked by som si mohla pospat s nim, tak odsavam, sterilizujem.... viem, ze je to moja vina, ale mozno je nejaky sposob. Chcela som kojit aspon 6mesiacov, ale takto to dlho nevydrzim ☹

ichbinich
8. dec 2010

Ked pises, ze pije od teba v noci, skus ho krmit v polospanku, a skus spravit podmienky ako v noci (zhasni, vypni radio atd.)... Mozno by prechod spiatky na prsnik ulahcil aj cumel na flasku, ktory sa viac podoba prsniku... Vyskusaj.
A napis aj do temy "dakujeme annag - vsetko o dojceni", tam su laktacne poradkyne, ktore pomahaju pri roznych problemoch.
Drzim palce, aby si to dotiahla aspon do tych 6 mesiacov.

wladymyra
10. dec 2010

ja ta mojou skusenosou nepotesim. dcera bola odmalicka popri kojeni prikrmovana z flase, najprv to nebol problem, ale okolo tretieho mesiaca zacala doslova vrieskat uz len pri pokuse o prilozenie a plakala kym nedostala flasu. v noci som ju este obcas "oklamala", ale bolo to aj tak velmi nekludne kojenie, takmer po kazdom cucnuti sa odpajala od prsnika, celkom sa prebrala a zacala plakat. a tak sme v troch mesiacoch dokojili (odsavat som nemohla) a za dva dni som mala po mlieku :(

littledevil
10. dec 2010

Ja malého kojím trošku dlhšie, ale od 8.mes. tiež nechce odomňa cez deň, ale v noci ho ešte kojím. 😉

bubelko
10. dec 2010

@lola79 ja ta naopak mojou skusenostou potesim. ja som prikrmovala cely prvy mesiac UM z flase a kojila zaroven. a potom som skratka prestala a lukas sa uz len kojil. dokonca mi uz nikdy flasu nevzal. u jonasa sme pouzivali flasu stale a tiez nebol problem sa prisat. flasu mu vsak daval vzdy len niekdo cudzi. takze si myslim, ze urcite sa da od flase odnaucit. akurat, ze kazde dieta je ine a u jednoho to ide lahsie a u ineho tazsie. skus sa poradit s nejakou laktacnou poradkynou v tvojom okoli alebo ako ti bolo spomenute vyssie, tak na stranke dakujeme annag, aj ked mam pocit, ze tam uz si pisala 😉

jarunka111
10. dec 2010

Aj ja by som ťa chcela potešiť: malý sa narodil o 2mes. skôr, bol v inkubátore, na hadičkách, kŕmený sondou do žalúdka, potom len fľaša. Ja som mala málo mlieka ☹ Ale bola som odhodlaná to dokázať, že ho budem kojiť a tak som s velikou snahou a trpezlivosťou začala. A podarilo sa !!!! 🙂 🙂 🙂 Nie vždy to išlo ľahko, ale nebolo to násilné moje snaženie. Takže prajem, aby sa to podarilo 🙂 . A kojila som pol roka (aspoň, keď už nechcelo viac) 😉