Covid pozitívna matka a dojčené dvojmesačné bábo

katalanka
21. nov 2021

Ahojte,
Strach je najhosrsi nepriatel. A tak idem si pre vase skusenosti. Som covid pozitivna, kasel sopel teplota...zatial to vyzera tak ze to bude taky isty priebeh ako minuly rok na Vianoce ked som ostala tehotna.
Ale...mam doma 2 mesacne babo, dojcime sa.

No a navyse pred mesiacom sme uz boli cela rodina chori, a mala 3 tyzdnova uz mala pamycon, sirup na kasel, fenistil, jednoducho bola chora sopel kasel. Tak stresy jak prasa.
Su tu maminy, co boli covid pozitivne a mali male babo, ako to zvladlo babo?

Dakujem za skusenosti, postrehy..

Martina

jaskolka
21. nov 2021

Áno. Dojcila som s rúškom, inak bol s manželom, aj spal s nim v obývačke. Malému nič nebolo.

mogaa
21. nov 2021

@katalanka detičky mávajú obvykle lepší priebeh ako dospelí, ale....pri covide je to lotéria, lebo pri Delte aj deti konča v nemocnici.....je to len zlomok z nakazených detičiek ale tým chcem povedať len to že je to lotéria, bábo môže byť uplne bezpríznakové a rovnako môže mať príznaky.....ty keďže si covid už prekonala zrejme ešte nejaké protilátky máš a dávaš ich dieťatku v mlieku.....takže určite koj ďalej, snaž sa pri kontakte s malou mať repsirátor/rúško a umývaj si ruky....hlavne sa nestresuj, lebo stres prenášaš aj na dieťa, neboj, zvládnete to...držím palce aby ak sa náhodou nakazí nemala príznaky.....

lilly2303
21. nov 2021

@katalanka ahoj, my sme mali covid keď mal malý 3 týždne. Zvládli sme to celkom dobre, malý síce 3 dni teplotoval ( max. 38,5) a bol taký spavý, ale po 3 dňoch ho to prešlo. Teploty sme vôbec nezrazali keď že nemal nad 38,5. My sa tiež kojíme a doktorka nám odporučila kojiť čo najčastejšie aby si vytváral protilátky. Neboj všetko bude v poriadku.

zupka33
21. nov 2021

Kojila by som tak ako ti tu pisali kocky. Maly tym ziska co najviac protilatok. Neboj hlavne pouzivaj rusko a vsetko bude dobre

loginexistuje
21. nov 2021

toez by som castejsie kojila samozrejme zvysena hygiena respirator pri kojeni a pri babetku dezinfikovat ruky a tak
zvys prijem vitaminov B C D zinok ak sa ti cokolvek na babetku nezda volaj lekarke nech pripadne urobia test atd take malinke moze rychlo mat problem s prieduskami alebo sadnut na pluca najma pretrvavajuce teploty nad 38

matabb73
21. nov 2021

@katalanka keďže dojčíš, je veľká pravdepodobnosť, že dieťatko vôbec neochorie, lebo dostáva v materskom mlieku protilátky, ktoré si vytvara tvoje telo. Ja som dojčila dva roky a v tom čase sa dcéra odo mňa nikdy nenakazila a to som už neskôr ani rúško nepoužívala. Pri takto malom bábätku by som si pre istotu dala rúško alebo respirátor.

vanda323
21. nov 2021

@katalanka Ahoj som tehotná a mám aj Dcérku skoro 2 ročná. Mala som Covid v októbri. Priebeh bol taký stredný až na to že som začala chytať paniku kde mi tep srdca skákal až k oblakom. Nakoniec ma chytilo zvracanie a hnačky. Bola som aj v nemocnici jednu noc. Dostala som niečo do žily...a potom už oka. Mala na test nebola, no jednu noc sa zobudila úplne horúca , 40 teplota. Dali sme rýchlo čipku lebo tá vraj zaberá rýchlejšie ako nurofen. A zábal lebo horela celucka. Do rána bola teplota fuč....vďaka Bohu.....predpokladám že to bol Covid

katalanka
autor
21. nov 2021

@matabb73 jasne dojcime...syna som dojcila 2,5 roka...otehotnela som, o dva tyzdne covid, tak uz ma hadam nejake protilatky ked bola v brusku..