Čo vám pomohlo k lepšej tvorbe mlieka?

emao
28. jan 2018

som tri týždne po pôrode a mám stále menej a menej mlieka..
mám tretie dieťa a pri oboch som mala najprv až príliš veľa a potom menej až nakoniec skoro vôbec a prestala som kojit.. no až v nejakom štvrtom mesiaci.. teraz už ešte ani po týždni sa mi začalo stále menej plniť.. som po cisárskom..
čo vám pomahalo, aké nápoje alebo hocičo.. čaje ani nebudem skúšať , to mi nepomohlo nikdy.. pijem hroznove nápoje..
alebo sa mám už nato vykaslat a prejsť úplne na UM?? keď nemám vôbec mlieko, tak jej dám sunar, ale grca mi z neho a aj zapeka, zajtra skúsim nutrilon kúpiť.. inak fľašu aj cumel mi úplne odmieta a stále chce moje mlieko, tak najradšej by som bola ak by sa mi zvýšila tvorba..

ešte mám otázku , môžem jesť mandarinky?? nebude malej z toho nič??

puskaruka
28. jan 2018

Biela čokoláda, smotanové omáčky, vývary

siska53
28. jan 2018

@emao vela pit, zaprazena rascova polievka,vtacie mlieko, vinea ci ine hroznove napoje (nealkoholicke,samozejme 🙂 ).
Mne pomahali aj caje na kojenie,ale tie granulovane od Hipp a caste prikladanie.. Ja som mala dva cisarske a dojcili sme sa dlho,ja som bola ta,co to stopla kvoli podliatinam.. 11 m. Bez par dni dva roky..

janapiestany
28. jan 2018

vinea je dobra ale pozor na bublinky nafukuju 🙂 pestra strava jogurty alebo mliecne vyrobky a vela vody pit 🙂 ja som stym mala tiez problem hned po porode som mala vela mlieka strasne zapal som mala neskor jak mala 3M malinko mlieka a pila som vineu stale az mi zle bolo jedla joguty a vcera sme mali 6M a dojcime sa stale 🙂 su lekarni aj Nutrilon to je vyzivovy doplnok na mlieko vsetky vitaminy budu mlieku ale je to grrrrc :D mandarinky urcite nejec 🙂

ellieellie
28. jan 2018

Som po cisárskom, malého kojím 5 mesiacov a zatiaľ som nemala problém s mliečkom - od začiatku ho mám skôr veľa ako málo. poradila by som ti veľa veľa piť a veľa jesť. Myslím, že práve vďaka tomuto nemám s tvorbou mlieka problém. Kdesi som čítala (Mamila, myslím), že to nemá súvis, ale neverím tomu. Keď sa dobre najem, až cítim, ako sa mi prsníky nalievajú. Naopak kamoška, ktorá nemala čas dať si ani raňajky, veľmi skoro stratila mliečko. Takže veľa pi, veľa papaj a keby bolo fakt zle, skús tabletky senovku a benedikt.

vanesanova
28. jan 2018

Homeopatika ricinus komunis malicke gulocky pod jazyk rozpustit pol hodinu pred ani po tom nic nepit nejest bez receptu v lekarni za cca 3.80 eur mne pomohli velmi a vela krat mi zachranili kojenie a teraz ficim uz bez nich lebo netreba maly uz krasne taha sam uz kojim rok

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellieellie
28. jan 2018

Teraz čítam komenty a ešte dodám, že Vineu som zo začiatku tiež pila (asi 2 poháre denne, vybublinkované) a ešte Caro/Inku s mliekom, to mi mama nosila ešte do pôrodnice, vraj to je zaručená “klasika” na tvorbu mlieka.. 😉

deti95060810
28. jan 2018

veľa piť, oddych pred každým kojením aspoň 30 min., homeopatika na podporu kojenia.... ja viem, s tým oddychom to nie vždy ide...

gab1sol
28. jan 2018

Užívala som Senovku a Benedikt, pila som Vineu a bielu kávu, ale hlavne som sa dostala do pohody a začala myslieť pozitívne, že to dám. A prikladala som malú, aby si ho vytiahla. Mliečko sa mi rozbehlo úplne, aj napriek tomu, že týždeň po pôrode sa mi z istých dôvodov takmer úplne zastavilo.

nevestickka
28. jan 2018

mne najviac pomahali teple polievky, akekolvek, mala som po CS problem ze sme boli zo zaciatku ciastocne na UM - nakazala doktorka, takze som si aj vela odsavala a vyslovene som videla, ze akonahle som zjedla polievku, mlieko zacala ovela silnejsie tiect ... nakoniec sme sa rozkojili a kojila som oboch do 2 rokov. Drzim palce, rozhodne to nevzdavaj!!! Cim viac bude pit UM, tym menej sa bude chciet nahamat na prsniku ... a zaklad je kojit co najviac v noci, vtedy je tvorba mleka najintenzivnejsia, aj ked teda je to o drzku ked sa clovek nevyspi. :-/

aduska121
28. jan 2018

@emao ahoj mne pomahal tvaroh,zapraskove polievky ,odstata vinea aby v nej neboli bublinky .....a viem ze su aj tabletky na lepsiu tvorbu kamaratka dostala od gyn

katkatop
28. jan 2018

Hlavne prikladanie a skin to skin, ak na to máte pri troch deťoch čas. Držím palce. Vo Viedni predávajú materské mlieku za 9 eur liter 🙂

kondaska1
28. jan 2018

vela vody, caste prikladanie aj ked nie je vela mlieka, nech taha, spusta to vylucovanie hormonov ktore riadia tvorbu a davala som si tabletky (zo zaciatku 6denne) s benediktom lekarskym, mlieko som mohla rozdavat, tiež som bola po cisarskom. citrusy sa moc neodporucaju zo zaciatku

ellieellie
28. jan 2018

Ešte mi napadlo, že sa odporúča pri dojčení popíjať teplý nápoj - lepšie sa vraj spúšťa mliečko a nájsť si pohodlnú polohu, aby nebolel chrbát ani nič iné, inak sa mliečko “zablokuje”.

janapiestany
28. jan 2018

este masirovat prsia alebo teple obklady nestlacat(mala podprsenka)

domculik
28. jan 2018

@emao ja som teda poskusala podla mna uplne vsetko ale nic nepomohlo, snazilla som sa do roka ako som mohla ale som musela aj prikrmovat a po roku sa maly zacal ciciku smiat tak sme sa odstavili ... 🙂

lilmona
28. jan 2018

Vraj je super cierne pivo? 🤷

dominika_klara
28. jan 2018

Pravidelné odsávanie mlieka, 30 minút,každé 2-3hod cca

janapiestany
28. jan 2018

@lilmona ano aj ja som pocula ale opijat babatka??

lucka08099
28. jan 2018

Moja skusenost je taka, ze pri prvej som tiez mala zo dna na den malo mlieka. Na to som zacala stresovat, pretoze kazdy na mna tlacil, ze jednoducho musim kojit, ze co by som bola za matku, ale nakoniec som musela aj tak prejst na UM. Pri druhej som si povedala, ze to vezmem uz z nadhladom. Prva bola skoro na UM a nic jej nebolo. Doteraz nebola poriadne chora. Ale preventivne som si poriadne nastudovala, co pomaha na tvorbu mlieka. Takze som pravidelne pila caje, vela vody, caro, zaprazene polievky a vyvary som jedla, samozrejme som vyskusala aj vineu. Ked mi vsak casom mlieka stale ubudalo, aj naprik prikladaniu na poziadanie, spolocnom spani a prakticky neustalom kontakte s babatkom, kupila som si bemedikt, senovku, homeopatika, olej na masaz prsnikov na podporu tvorby mlieka. A stale som malu prikladala, aj kazdu pol hodinu, no neuspesne. Mlieko sa mi viac nespustilo, az jedneho dna som to vzdala, ale to mi uz mala zacala jest prikrmy. Takze za mna, ak som vyskusala vsetko a nic nepomohlo, nema zmysel to silit a stresovat seba aj babatko.

lubka3232
28. jan 2018

mne sa osvedčilo časté kojenie, vinea a vela piť. ale zase keď začalo mlieko odchádzať, tak už sa s tým ťažko bojuje.

wandapanda
28. jan 2018

z toho co som precitala je zrejme, ze uz dostala nejake umele mlieko. To by nemala. A ak - tak cez cievku - aby sa nepokazilo prisatie. Cim viac dostane umeleho mlieka, tym menej bude pit tvoje - a tym viac si bude na to umele zvykat. To je dobre, ze chce tvoje mlieko. Tiez som sa trapila s kojenim - ale najviac pomaha stale prikladat /aj ked pri viacerych detoch je to narocne/. Mala by si dobre jest - vyvar, tvaroh, sunka, vinea, sampanske.. 🙂 Ak je to naozaj tazke, zavolaj si laktacnu poradkynu, pomoze ti s detailami - ako pouzit cievku atd. Myslim, ze ak ju umele zapeka, je to pre teba dost silna motivacia na to, aby si o kojenie zabojovala. Drzim palce. Tri tyzdne po porode nie je tak hrozny cas...neviem, ci mlieko odchadza naozaj, mozno sa ti to len zda...

lenkaam_1
28. jan 2018

Zemiakovy privarok....uplna bomba v prsiach

monika12486
28. jan 2018

Bsnedikt lekarsky a senovka grecka 🙂

sju11
28. jan 2018

Mne tiez pomohli benedikt a senovka v tobolkach. Kojim skoro 5mesiacov. Tiex som po cisarskom a bol to boj zo zaciatku. Este stale sa dost sledujem ci mam dost mlieka a sem tam si dam tobolku ben+sen. Caje mi nepomohli.

A co sa tyka mandariniek. Ja jem od porodu ozaj vsetko kel kapustu hrozno vsetky prilohy aj mandarinky a pomarance som uz jedla. Maly je uplne v pohode ;)

lilmona
29. jan 2018

@janapiestany ale sak snad ho nevypije kazdy den 5 flias 🤷 vraj raz za cas 3 dcl a striedat to s inymi.. Alebo netusim ako to je ale sesternici vraj doktorka radila

misicka902
29. jan 2018

Vyskúšaj hroznovu stavu, ale takú 100%, nie Vineu. Dostať ju kúpiť vo vinotékach. U mňa fungovala perfektne.

zuzik307
29. jan 2018

Co najviac prikladat, kontakt koza na kozu, tobolky senovka + benedikt /napr. od Swansonu/...

evkacik5
29. jan 2018

Mne len benedikt a senovka. A este som pila vineu, caro a jablkovy dzus

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz