Čo robíte, keď vám dieťa opakovane zaspí na začiatku dojčenia?

5. sep 2023

Máme dvojmesačné bábo a v poslednom čase akonáhle ju začnem kojiť zaspí. Čo robiť? Zobudiť ju? Aj keď vstane, vôbec nepôsobí, že je hladná. Je kojená, nechcem jej dávať z fľaše, ale prsník ju akosi uspáva

3petka
5. sep 2023

Ja som syna tak jemne drgala pod briadkou, síce spal ale pil. A keď bol najedený cicku pustil.

thoughtfulweirdo
5. sep 2023

Nechala som vyspať sa na prsníku, aj zo spánku trošku pil a potom pokračoval po zobudení. Je ale fakt, že on prvé mesiace prevrieskal aj 15 hodín do dňa, takže keď už spal, nerušila by som ho ani za nič 🙂

simca06022011
5. sep 2023

a prospieva? pribera? asi si natiahne dost aby ju to nasytilo... ja by som ju nebudila a ani nenechala spat na prsniku, proste ako @3petka pise chvilu a odlozila spat do postielky. Pre mna ak by bolo dieta hladne = je nespokojne, uplakane.. neverim ze by bolo v klude
(inak ja som dojcenie rychlo pustila k vode, tkaze radim cisto teoreticky, ale teda nikdy som dieta nebudila na jedenia ani pri jedeni, okrem obdobia zltacky v porodnici, kde dostavala povinne flasu v presnych intervaloch)

3petka
5. sep 2023

@simca06022011 ani aj som nebudila, ale keď jedol tak “musel” jesť teda to jemne drganie bol len taký stimul na sanie. Tiež som dlho neudržala kojenie ale keď som kojila tak dieťa bolo vždy spokojne a mala som 3-4 hod kľud. Nemusela som prikladať každú chvíľku.

lula3108
5. sep 2023

Moja bola tiez takato spava, uplne mi to pokazilo dojcenie kedze nebol velky dopyt tak zrazu sa mlieko prestalo tvorit. Ona proste parkrat cucla a spala, potom som musela rychlo odsavat este alebo odsat predtym, aby som si mlieko znovu nastartovala. Teraz ma 3 mesiace a uz pekne vydrzi hore pri jedeni, mlieka mam habadej a odsavam uz len raz v noci kedze mala prespi celu noc tak aby som mala do zasoby keby som musela niekam odist. Cize ja som budila pri kojeni ale nepomahalo, musela len z toho vyrast - ale ona je predcasne narodena cize aj to bol urcite dovod

anavixy
5. sep 2023

Jemne parkrat potlac prstom pod bradou, to je impulz k dojceniu. Zalezi aj do toho co je to na zaciatku, kolko je to? Dieta sa niekedy dokaze napapat aj za 5 minut.. ked zaspava, treba ho postimulovat, ked taha dalej, je to ok, ked zaspi a nepomaha ani stimulacia, tak ho nechaj spat a nadojci ho, ked opat bude chciet (aj ked to bude skoro). Dolezite je, ci prispieva a ci mas dostatocny stimul na tvorbu mlieka, ak je toto v poriadku, mozes sa kludne prisposobit babatku, ak nieco z toho v poriadku nie je, treba to riesit (budenim, odsavanim…)

rebrambora
5. sep 2023

Sla som do inej izby a predtym poriadne zobudila.