Dobrý deň, prosím chcem sa spýtať čo robiť aby som po pôrode kojila a mala dosť mlieka?Mám aj taký problém že na jednom prsníku mám lepšie bradavku vonku ale na druhom nie.Aby sa mi malo ako prisat po narodení dieťaťa.Dakujem
Mat dieta pri sebe a stale prikladat, dokolecka trenovat s dietatom. Dieta si bradavky vytvaruje, uvidis po takom roku kojenia, ta bradavka je potom ako zuvacka, dieta si to velmi prisposobi. Pokial nemas nejaku vaznu anomaliu, tak budes v poho. A kluc je tiez psychika, cim menej stresu , ze chces kojit a budes ako milka. Hlavne si nenechaj nakukat ze mas malo mlieka a taketo hovadiny hned prve tri dni po porode
Okrem čajov sú aj rôzne doplnky na podporu tvorby mlieka. Ale čo je dôležitejšie je podľa mňa to, aby si bola v kľude, aby ste mali čas na seba s bábom, žiadne stresy, naháňanie sa kvôli niečomu a veľa kontaktu. Ak by si mala problémy s prisatím, alebo by sa ti zdalo, že to nejde, tak oslov laktačnú poradkyňu.
Hlavne je,aby sa dieta spravne prisalo, lebo vtedy dobre taha a tebe sa tvori dost mlieka. Ja som skusala vsetko mozne pri prvom a az potom mi doslo ze on cuckal len zaciatok a zadne mlieko nevytiahol a bol v kuse hladny, navyse mal skoro 5kg.
Neurobiť z kojenia mantru a byť psychicky v pohode. Netlač ani na seba ani na dieťa.
Nemať cumel - oddialuje kojenie.
Necasovat kojenie - dieťaťu treba dať vždy, keď si vypyta. Žiadne každé 2 hodiny a iba 5 min na prsníku. Dieťa nepotrebuje kojenie iba na potravu ale aj na upokojenie, potrebu cítiť mamu atď. Takze dat vždy a na ako dlho chce.
Spať spolu alebo aspoň s postielkou bez bočnice - v noci sa tvorí najviac hormónu, ktorý zarucuje laktáciu.
Dávať pozor na správne prisatie a skontrolovať uzdicky, aby dieťa efektívne salo a tým stimulovalo prsia.
Dieťa ma v ústach celý dvorec a bradavka je až skoro v krku, takže je jedno ako bradavky vyzerajú.
Niektoré čaje pre tehotné obsahujú fenykel, ktorý môže niektorým deťom spôsobovať bolesť bruška. Úplne stačí dostatočný príjem tekutín a vyváženej stravy.
Dostatok mlieka sledovať nie plačom bábätka ale počtom pocikanych plienok - ak ich ma dosť pocikanych, má dosť mliecka a problém je niekde inde, nie v mliecku.
Neexistuje predne, zadne, slabe, hladné mlieko..
Kontakt koža na kožu a kojit bez perinky 😊
Za mna len 3 veci: prve dni casto prikladat, vela vody a nestresovat.
Hlavne nestresovat. Veľa prikladat , veľa času tráviť s bábätkom, nebat sa že keď plače tak je hladne. Veriť svojmu telu ktoré je na dojčenie nastavené. Mliecko nie je hneď po pôrode, ale postupne sa tvorba rozbehne - mne na druhý deň. Nedávať fľašu - dieťa si zvykne a nebude chcieť prsník. Dojčenie môže pokaziť aj cumel
Tak uz si tu dostala super informacie co robit sby si kojila. Ja ti napisem co robit keby sa male nahodou nevedelo prisat ( maly mal od druheho dna atb cez infuziu, vytiahol za dve hodiny dva ml , takze des). Keby si mala nieco podobne - nam pomohla odsavacka ma rozbehnutie produkcie mlieka. A flase sa vobec neboj. Odsavala som 11 tyzdnov a kojila som v tom case naousj ze minimalne, niekedy len rsz za tyzden. V 12 tyzdnoch som zacala plne kojit. Ziadny problem zrazu s prisatim nebol ani s prechodom z flase na prsnik. A ako uz bolo napisane 🙂 na kojeni svet nestoji. Su aj dolezitejsie veci ktore svojmu malemu vies dat . Prajem vam nadherny a usprsny start.
na internete nájdeš veľa videí od laktačných poradkýň, myslím si, že tam nájdeš celistvejšie informácie. Ale v zásade všade hovoria čo najčastejšie prikladať od prvej chvíle, čo najviac kontaktu koža-na-kožu. Sú aj čaje na podporu tvorby mlieka. Nestresovať, lebo stres negatívne vplýva na tvorbu mlieka.