Čo pomáha na naliatie prsníkov?

slecnamarplova
18. nov 2014

Co vam pomohlo? Ja som vyskusala vsetko nasledovne a nepomaha :

Stale prikladat
Vela pit
Pivo
Vinea
Homeopatika
Benedikt, senovka
Costi
Polievky

zabina27
18. nov 2014

ja som este okrem spominaneho pila Meltu a caje na kojenie, ale aj tak nic nepomohlo, aj ked u mna bola podstatna psychika - manzel bol na tom zdrav. zle a to asi neposobilo dobre... aj ta psychika je dolezita, byt vynervovana ti nepomoze

katrin21
18. nov 2014

@slecnamarplova moja segra mala poradene od starej babky a vraj to fungovalo... vyzliect seba do pol pasa, babatko uplne a lahnut si s nim opereta o chrbaťdo postele a nechat si ho tak ležkať a hladkať ho a mojkať....
Aj pol hodinu, mozete sa zakryť, ak treba.. vraj sa prsia naleju ako dive, hormony , materinske pudy a pod... 🙂 nieco ako priloženie dietatka co sa dnes robi po porode 🙂 ale teda funguje to vraj aj neskor.

missrv
18. nov 2014

Dobrú radu nájdete v tomto článku! 🙂

http://www.womanman.sk/baby-poradna-kojenie-a-p...

siska53
18. nov 2014

@slecnamarplova dat si skontrolovat prisatie laktacnou poradkynou.

Odkial vies,ze mas malo mlieka?

monicm
19. nov 2014

@slecnamarplova tiež by ma zaujímalo,ako vieš,že máš málo mlieka?lebo ty môžeš mať pocit,že máš málo mlieka,ale v skutočnosti ho môže byť tak akurát.a koľko má synček?máš tento pocit stále,alebo len teraz v poslednej dobe?mimochodom,psychika robí veľmi veľa pri tvorbe mlieka,rovnako aj dostatok spánku (resp. jeho nedostatok).a v neposlednom rade,dieťa môže byť zle prisaté,tým pádom zle ťahá,tým pádom sa tvorí málo mlieka.začarovaný kolotoč.je tiež dobré zavolať laktačnú v takýchto prípadoch,ale hľadaj takú,ktorú ti niekto odporučí,lebo sú laktačné poradkyne a "laktačné" poradkyne.

zdena12345
19. nov 2014

hlavne klud, nestresovat sa
prikladat
caj na kojenie
melta
homeopatika
pivo- obycajne, nie cierne, tak 2dc vecer, nie viac lebo potom nechutilo malemu

gretocka
19. nov 2014

Tiez si kladiem otazku na zaklade coho mas pocit ze by si mala mat viac mlieka. Uvadzas velmi malo informacii.
Totiz dojcenie je hlavne v hlave. Mozes jest a pit cokolvek, ak budes stale v strese, ze mas mlieka malo nic ti to nebude platne.
Ja mam sice obe deti priberajuce na spodenj hranici krivky a teda vzdy pili a jedli asi menej ako ine deti v ich veku, ale mlieka sme mali vzdy dost ked sa potrebovali napapat.
Ano na zaciatku som mala po dvoch hodinach pocit ze mi roztrhne prsia ked sa hned nenapiju a ked som davala z jedneho prsnika, z druheho tieklo ako z vodovodu a toto po par tyzdnoch ustalo - takze prsia zrazu vyzerali ze su prazdne, ale deti cuckali vzdy ked som ich prilozila, tak som vedela ze tam mlieko je. Podstatne je sledovat ako je babo prisate a ci efektivne pije alebo len dudluje. Ak si to nevies odkontrolovat sama, bolo by idealne kontaktovat laktacnu poradkynu.
A inak co teda som pila a jedla ja:
pila som Caro, caje pre kojace matky, trochu aj Vineu
jedla som hrozno, melony a ovocie plne vody
ale okrem jednej konzumacie melona v nemocnici , kedy sa mi prsia uplne nabombovali do 5 minut a musela sorm odsavat (mimochodom moj jediny dar mlieka pre novorodenecke oddelenie 🙂 som uz nikdy nezazila nic o com by som povedala, ze toto funguje wau okamzite.....
A este pri synovi na zaciatku (bol predcasne narodeny) som par tyzdnov odsavala vzdy po kojeni aby sa co najviac mlieko rozbehlo a kojila som ich oboch vzdy z oboch prsnikov. Ked popili z jedneho a zacali sa mrvit alebo prsnik pustili, prehodila som ich este na druhy, odtial si este cucli a ked pustili, vedela som ze maju dost. A nasledujuce kojenie sme zacinali z toho kde len cucli. A dopijali z toho prveho a takto sme to striedali....
V noci som im davala vzdy len z jedneho.
Prajem vela zdaru a vela mliecka 🙂

siska53
19. nov 2014

@slecnamarplova a veru..malo infosiel. Ake je stare babo,pribera? Nepribera?pribera menej?
Moja mladsia je slabsi papkac od bruska. Vzdy menej priberala a trva to dodnes (2,5r.).
Pri malom do skoro 4m.prsia jak balony,najma rano,kedze sa nebudil,tvrde na kamen. Pri malej? Aj som rozmyslala,ci mam vobec mlieko..take,ako pri malom nikdy neboli. Napriek tomu z nich zvyklo aj vytekat a 1 bol retencny,...

luba41
19. nov 2014

ukludniť sa a nestresovať je základ..a spávne prisatie..to ostatné čo si vymenovala je tak 5% úspechu zvýšenia tvorby MM..

mrtartina
20. nov 2014

Baby,mne sa stale naleju prsniky,ked zjem nieco,kde je bravcova mast...neviem,ci sa s tym niekto stretol