Čo na trhlinky na bradavkách?

29. nov 2023

Dievcata ktore ste si tymto presli a mali bolestive bradavky s trhlinkami, co vam fakt ze pomohlo?
Lebo ja sa s tym trapim uz 2 tyzdne, na jednej mam taku vacsiu trhlinku, pouzivam lanolin cisty, multi mam naplaste, umyvam, vetram, no nepomaha mi nic a vobec sa to nehoji. Kazdym dalsim kojenim sa to akoby znovu narusi…
Rozmyslam uz nad lekarom, ci tam nebude kvasinkova infekcia, ale akemu lekarovi s tym? Gynekolog ci vseobecny???
Dakujem.

lulka321
29. nov 2023

Neviem ako dlho dojčíš, ale ja by som sa obrátila na laktačnú poradkyňu, môžeš mať aj zlú techniku dojčenia. V pôrodnici sme mali skvelú laktačnú, ktorá nám vysvetlila aj správne techniky dojčenia. Pri popraskaných bradavkach nám radila tiež lanolin (ten som používala), nechať zaschnúť na bradavke trochu materského mlieka a keby to bolo moc bolestivé, tak nám kázala si kúpiť kvapky citrovital (dúfam, že sa to tak píše 🙈), ale ten sa musí pred dojčením umyť. S nim ale nemám osobnú skúsenosť, ten som nepoužívala.

autor
29. nov 2023

@lulka321 dojcim 3tyzdne. Laktacnu uz som kontaktovala, techniku prisatia sme upravili, prisava sa dobre, len tych raniek nie a nie sa zbavit.. Citrovital skusim

jesenzima
29. nov 2023

Používala som Lanolin a chodila doma holá 🤷 nič iné nepomohlo, bolelo to ako sviňa, ale zahojilo sa. Pri druhom už som tieto problémy nemala, vedela som hneď prikladať správne a mastila to už preventivne

cookie29
29. nov 2023

ja by som lanolin vyhodila... dlho sa to velmi odporucalo, ale teraz sa uz vie, ze moze byt silny alergen. Osobne by som skusala naplaste z MM a drzim palce

nin12345
29. nov 2023

No mne trvalo vyse dvoch mesiacov kym sa to zahojilo

Ahoj. Lanolin na bradavky vôbec nie, neumyvat, nijako špeciálne, najmä nezmyvat nižšie zmienené, ešte viac tým nicis čo sa zahojí, vetrať, Citrovital po kvapke po dojčení na každú bradavku aj dvorec nechať zaschnúť, plus premastovat aspoň 2x denne olivovým olejom (nie tým pre deti z lekárne, ale extra panenský kuchynský pokojne) alebo excipial MASŤ. Ak boli prisavanie môžeš olivový olej (kvapku) rozotriet pred dojčením na bradavku a dvorec, dieťatko sa ľahšie prisaje a nebude to tak bolieť. Nepoužívať vložky do podprsenky iba ak je to nevyhnutné, v meste atď. Doma radšej 100x prezliecť tričko. A proces hojenia je dlhší nakoľko sú stále vystavované zaťaži a hoja sa zvnútra takže aj zlepšenie je vidno pomaly. Držím palce.

lulka321
29. nov 2023

Dúfam, že to pomôže. Hlavne to nevzdať 🙂

asdfka
29. nov 2023

Rastlina aloe vera, lacne ucinne

basulaak
29. nov 2023

Najvaciu mudrost co som pocula bolo nehat pokozku dychat. Vzduch mi najlepsie zahojí ragady. Na holo alebo v xxxl tricku chodit bez podprdy nech sa tocrychli zaceli.

zltamyska
30. nov 2023

Strieborné klobúčiky nechceš vyskúšať? Vlastnú skúsenosť ešte nemám, no čítala som, že pomáhajú rýchlo a efektívne