Čo môžem papať a čo si mám variť, keď kojím?

urodova
16. sep 2012

🙂

ladyka8
16. sep 2012

ahoj, ja som papala veľa veľa polievok, vývar, vajíčková tá podporuje laktáciu - tej som zjedla litre :D špenátová, brokolicová, čo najviac polievok a tekutín. zo začiatku buď opatrná a vyvaruj sa fazuľovej polievke, hrachovej nieže sa bábo nafúkne ale ak ti môžem poradiť, postupne skús jesť všetko aby si bábo zvyklo. ja som od začiatku jedla všetko na čo som mala chuť a našťastie malá bola úžasná, ani raz nás bruško nebolelo 🙂 takže fakt veľa polievok a tekutín, veľa žien hovorí že najlepšie sú zápražkové polievky. držím palce 🙂

ivkafr
16. sep 2012

Ahoj, no hlavne sa vyvaruj strukovinam, ja som napriklad nemohla ani tie suche salamy...ale to je individualne...hlavne pi vela tekutin, to je najdolezitejsie...najlepsie je po kazdom kojeni trosku sa napit..ja som vzdy mala vodu pri posteli 🙂

namarie
16. sep 2012

v podstate všetko okrem vecí, čo nafukujú 🙂 a postupne skúšaj, my sme mali hrozné problémy s prdíkmi zo začiatku, malá mi až bordovela keď sa snažila vyprdkať, museli sme cvičiť s ňou (hoci malo to výhodu, teraz prdí jak starý kamionista a bez problémov) , takže som začala skúšať až keď mala skoro dva mesiace, uvidíš sama ako ti bude reagovať 🙂 inak hlavne bacha na bublinkové vody, od veľa ľudí a z vlastnej skúsenosti viem, že nerobia dobrotu veľmi...

dankapap
16. sep 2012

ahoj-moje dievcatko hodne bolievalo brusko-taze som jedla-len rozky-z peciva-hodne polievok-treba sa vyhnut cibuli-cesnaku-a korenistim jedlam-aj strukovinam-napr.moju malu bolelo brusko ked som pila mlieko-ale to je uplne individualne-treba skusat-pomaly a urcite casom pridavat ostatne jedla-pozor na citrusy z toho sa moze babatko vyhadzat-a este caje-pozor na bylinky lebo niektore zabranuju tvorbe mlieka- a taktiez moze malu boliet brusko-urcite ovocie bez supky aspon na zaciatku-tiez z toho nafukuje... co zjes ide babatku do mliecka-takze vela zdravia-vsetko dobre 🙂

careamell
16. sep 2012

Ja som jedla všetko a malému nikdy nič nebolo, aj strukoviny, kyslú kapustu....takže je to veľmi individuálne, každé bábo reaguje inak. Postupne skúšaj jesť všetko a uvidíš reakciu bábätka, nie je dobré sa všetkého zbytočne strániť, pripravíš nielen seba ale aj bábo o vitamíny 🙂

domak2
16. sep 2012

normalne jedz vsetko, pri najhorsom sa babo vyprdi, uz sa robilo milion studii a testov a neviem coho, tak keby sa na nieco prislo urcite daju vediet 😀 kukni aj sem http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?... . Ja jedavam cez fazulu, chilli a pomarance fakt vsetko a netvrdim ze malu nikdy brucho nebolelo, ale myslim ze preto ze je babo a tie bruska bolievaju a prdia a nie preto ze som zjedla supku z jablka, hlavne klud pevne nervy a vela radosti 😀 😀 😀

januliku
16. sep 2012

Podla mojich skusenosti, mozes jest vsetko, okrem tych potravin, ktore tebe robia nejake problemy. Ja som nejedla jedine kapustu a strukoviny, to ma naduvalo aj pred tehotenstvom. S bruskom sme nemali nikdy problemy. 😉

mamaveronika
16. sep 2012

ahoj úúúúúúúúúúúúúúúúplne všetko:D a to myslím vážne. Pri prvom synovi som nejedla nič, bála som sa aj dýchať a mal také koliky každý den, že som skoro ošedivela...teraz mám druhého a laktačná poradkina mi povedala že môžem všetko,len ak uvidím že z niečoho ho bolelo bruško že v tedy to vylúčiť a postupne s tým aj tak začínať..a čuduj sa svete ani jedna kolika....rozdiel bol v tom že som správne kojila...a hlavne nestresovala sa ...držím palce a prajem úspešné kojenie...je to to najlepšie čo môžme našim deťom dať 😉

a2303
16. sep 2012

Ja som pri oboch deťoch jedla všetko (prvé 2 týždne som bola opatrnejšia) ale potom som začala zaraďovať všetko (len citrusy som nejedla). Ja som mala to šťastie, že ani jedného ani raz nebolelo bruško. Podľa mňa nie je dobré príliš všetko sledovať a obmedzovať. Podľa mňa treba jesť všetko s mierou... Ja zbožňujem pikantné a to som jedla aj počas tehu, aj počas kojenia.

kkl82
16. sep 2012

my sme s malym mali velikanske problemy s prdikmi uz od narodenia. vsetci v okoli mi davali zarucene rady, ze z coho to bude a co nemam jest. takze som nakoniec skoncila pri prisnej diete, ktora akurat sposobila este vacsiu unavu a menej mlieka, ale malemu sa aj tak nic nepolepsilo. tak som zacala jest vsetko, ale okrem strukovin a kapusty. tiez som vysadila kravske mlieko (predtym som milovala caro zarobene iba s mliekom, ale jogurty a ine kyslomliecne vyrobky plus syry su ok). cuduj sa svete, malemu to bolo uplne jedno, co som zjedla, dokonca by som povedala, ze sa mu aj polepsilo. takze, z mojej skusenosti, nedavaj na babske rady, jedz vsetko co ti chuti a nerobi problemy. samozrejme, toto plati, ak sa za normalnych okolnosti stravujes zdravo, tzn. vela ovocia, zeleniny, vlakniny atd. - len ziadne fast foody alebo tazke mastne jedla.

euka210
18. sep 2012

vsetko, len pozor na strukoviny, kapustu, zeleninu na "K" a pod. Nemusi byt malemu nic, ale aj nemusite kvoli prdikom v noci spat 🙂 Travenie je predsalen nevyvinute este. Nam sa to stalo pri kyslej kapuste. A opatrne aj s citrusmi prvy mesiac.

sendy182
18. sep 2012

hlavne polievky aj 3 cez deň 😀 ...........riedke pudingy......dostatok tekutín a postupne uvidíš ako bábatko reaguje aj normálnu stravu..............nielen bruško ho môže bolieť ale aj ekzém.............

beton
19. sep 2012

mozes jest vsetko. akurat plati odporucanie alebo zasada, ze do stravy sa to zaraduje v takom poradi, ako sa zaradzuju jednotlive druhy babatkam do prikrmov. takze zacnes mrkva, zemiak, tekvica....az po strukoviny a alergeny.

neluska222
29. nov 2015

Ahojte baby Prosim vas co mozem vsetko jest ked kojim? mozem aj toffiffe?