Čo mám jesť, aby som mala kvalitnejšie mliečko?

laurinka98
18. jún 2012

mile mamicky, vie mi niekto poradit,co mam jest aby bolo mliecko kvalitnejsie.dnes sme boli v poradni a podla pani dr.maly malo pribera,tak mi doporucila dokrmovat ho nutrilonom.myslim,ale ze keby to mlieko bolo slabe,tak by sa v noci budil ovela castejsie a on spi celkom dobre.od pol deviatej do jednej,potom sa napije a spi do piatej.bojim sa,ze ked zacnem s umelou vyzivou,tak uz nebude chciet moje mliecko.maly je cez den dost aktivny,spi len nejake 2 alebo 3 hodinky.o tyzden bude mat 3 mesiace.dakujem za radu

strapco13
18. jún 2012

@laurinka98 urcite nedokrmuj..najprv treba zefetivnit dojcenie
napis mi ako casto kojis, ako striedas prsniky, ake su vahove prirastky, kolko cika a kaka, ci pouzivas dudel, flasku klobucik, ine tekutiny babatku
proste cio najviac o dojceni mi napis..ak chces mozes tu alebo do IP

anjelicek26
18. jún 2012

@laurinka98 - zasa jeden super lekar... dieta nemusi priberat podla ich hlupej tabulky 30 rokov starej 😝 Vtedy vsetky deti na UM, preplnenom skrobami, len aby ich to zasytilo, tlste faldicky boli cielom.... pokial pribera a nechudne, je v poriadku..v noci krasne spinka a cez den sa kojit kazde 2-3 hodky je ako 3 mesacne dieta uplne v poriadku... pokial mliecko staci, nad nutrilonom neuvazuj. Ja viem, ze taketo nieco cloveku rezonuje po poradni v hlave, ale pozri sa na svoje spokojne dieta.. a vies, ze mu to netreba...

laurinka98
autor
18. jún 2012

@strapco13 cez den si pyta aj kazdu hodinu ,vydrzi max 2 hodiny a popritom si podriemkava,takze mu trva niekedy aj 40 min pokial sa odtiahne,ze hotovo.dnes ho vazili a pribral 450 g za 4 tyzdne. dudlik maly velmi nechce,to uz musi byt v takom polospanku aby si ho zobral a ked uplne zaspi,tak ho hned vypluje.ked sme niekde vonku,tak pokial najdem nejake miestecko,kde mu mozem dat pit,tak mu davam cajik ,ale to je malokedy a to si len trosku pocucka.kaka tak raz za tyzden,zevraj u dojcenych deti je to v poriadu.a s cikanim nemame problem,moc nie je tmavy a nezapacha.snazim sa aby co najviac vytiahol z jedneho a potom mu dam aj druhy,ked mam pocit ze sa s tym jednym len hra a uz zaspava.o tych intervaloch som lekarku informovala uz pri minulej poradni a povedala,ze mam vydrzat, dnes zastupujuca lekarka usudila,ze maly slabo pribera.v lekarni mi lekarnicka povedala,ze mlieka sice moze byt dost,ale nutricne nemusi byt kvalitne.

veronika1610
18. jún 2012

@laurinka98 Ďalšia odborníčka 😀 😀 😀 že nutrične nekvalitné mlieko 😀 450za 4 týždne je síce dolná hranica, ale ešte stále v norme. Dudlík nedávaj, nie je dôvod, kazí to správne prisatie a keď dávaš čajík (treba len naozaj v extrémnych horúčavách alebo pri horúčke), dávaj lyžičkou alebo z normálneho pohára - z toho istého dôvodu 😉

strapco13
18. jún 2012

@laurinka98 na uvod..moja pribera tak 160 g mesacne asi od 3 mesiaca a nikto nic neriesi
tabuljky su pre dojcene deti zbytocne..lebo su robene podla deti na UM a tioe su zbytocne prekmovane casto
treba skor sledovat rastovu liniu ci si ju dieta drzi alebo su nejake vykyvy..ale dieta nepribera rovnako vela ako na zaciatku
slabe mlieko neexistuje..mlieko sa tvoru podla potrieb babatka..dalsie myty najdes v mojom fotoblogu v clanku myty a pravdy o dojceni
konretne k tvojmu..450 g za 4 tt u 3 mesacneho je uplne v poriadku, kakanie raz tyzdenne, pokial nema tazkosti s kakanim moze byt tiez v poriadku
dudel by som nedavala..moze poskodit dojcenie..jednak prisatie a jednak oddaluje dojcenie
prisatie by malo byt asymetricke../v clanku ho mam rozpisane/ fotky najdes tu http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen... http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
skus stlacanie prsnika ..cize ked vidis ze dieta pije /robi pauzy v pohybe brady...rozpisane to mam v clanku presnejsie/ tak nechas pit na prvom prsniku..ked uz nepije ale len dudka, stlacis prsnik, zvysis tym tok liecka a dietatko zacne znovu pit s pauzymi v pohybe brady, vytiahne viac tak mliecka z jedneho prsnika, cekly cas druziss prsnik stlaceny, ked uz prestane pit aj po stlaceni, pustis a chvilu nechas na prsniku..ak je dieta spokojne, nechas ho zaspinkat alebo co uz babo ma chut robit, ak dava najavo chut est pit ponuknes druhy prsnik a postup zopakujes..ciuze nechas vypit ak uz nepije, stlacanie prsnika a tak nechat pit..takto mozes striedat prsniky kym dieta bude mat chut..mliecko sa tvori hlavne pocas dojcenia
skus sa ale skontaktovat osobne s laktacnou poradkynou z okolia..kontakt najdes na www.mamila.sk skontroluje prisatie, upravi ak treba...niekedy staci mala uprava a dieta pije efektivnejsie

prikladat casto a nedat na reci ..priberate krasne 🙂 ..ale treba skontrolovat ci je to norma tvojho dietatka, alebo ci sa da nieco na dojceni zlepsit
u nas je norma 160g mesacne 😀 😀 😀

duratlicka
18. jún 2012

@laurinka98 Nasa lekarka tiez tvrdila, ze malo pribera, ale podla tychto tabuliek je na 15. percentile, co je uplne normalne priberanie (15% deti pribera menej, 85% pribera viac). http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/10/kolko-... Skus pozriet. Zistila som, ze dojcenie dost kazi dudlik, ked mala zacala cumlat miesto neho palec, zlepsilo sa to🙂

tetapetra
18. jún 2012

@laurinka98 dr. je mudra ako radio. Netreba prikrmovat, ked jemu staci. Mlieko mas ake mas, nemyslim, ze stravou zvysis jeho kvalitu, mnozstvo ano. Pijem vela tekutin a cajov, Jem rascovu a drozdovu polievku. Drozdovu a tvarohovu natierku. A konecne pridavam pomaly zeleninu 😀

xenicka13
18. jún 2012

ja by som urcite neprikrmovala, ked ma babo take geny, tak bude chudsie aj ked bude na umelom mlieku 🙂