Čo jete a čo pijete pri dojčení?

adona71
13. okt 2012

ahojte kočky.Co jete a pijete pri dojceni? Mne sa zda,ze vecer mam menej mliecka a mala je taka nekludna.Ja pijem caj pre dojciace matky a vineu.dakujem 😉

ankaevka
13. okt 2012

ahoj, ja vypijem denne aspoň 2-3 litre vody a polievku samozrejme hocijakú..každý druhý deň som pila čaj pre dojčiace maminy (teraz už iba občas), občas si dám ricinus communis alebo motilium, čo mi poradili maminky tu na MK (zvyšuje to laktáciu)...prsia sú vždy ráno naliate a večer už menej ale to neznamená, že máš málo mliečka..skôr skús hľadať príčinu nekľudu v niečom inom, ja som si tak lámala hlavu v troch mesiacoch, malá začala štrajkovať na prsu a prvé, čo ma napadlo že málo mlieka..po dvoch dňoch som si uvedomila, že malá mi nezoberie prso do pusy, keď je už veľmi unavená a chce spať, tak som zmenila systém kojenia, najprv som ju uložila spať a po pol hodinke spánku už ťahala odušu..u vás to samozrejme môže byť niečo iné

adona71
autor
13. okt 2012

a co je to ten ricinus a motilium?to kde kupim?dakujem velmi pekne za odpoved. 🙂 moja ma 8 tt a zaspava len na prsu..obcas chce papat aj kazdu hodinku.Starsiu som dojcila dva roky aj mladsiu by som chcela,ale obcas si fakt neviem dat rady..

tea333
13. okt 2012

@adona71 aj ja mavam vecer menej mliecka. je to normalne. maly castejsie pyta, ja k veceru nestiham tolko pit, a unava zo dna robi svoje. ak nemas pocit ze mliecka mas malo cely den, tak by som to neriesila. Mala je nekludna pravdepodobne uz len z celeho dna, babatka takyto vecerny neklud mavaju. k veceru sa skus viac napit, nezabudni sa najest, a dojci z oboch prsnikov.

vejuska5
13. okt 2012

ahojte ja sa chcem opytat mojej malickej sa robia po rucke pluzgieriky ja ze su to zapareniny lebo to mala na zahyboch ale teraz som si nie ista lebo sa jej to urobilo aj na zapästi neviete mi poradit z coho sa jej to moze robit ??? ma len 2tyzdne a urcite ju to aj boli ked jej to praskne .... davam jej na to tu fialovu vodicku ... dakujem

tea333
13. okt 2012

@ankaevka
@adona71 motilium je na kratkodobe uzivanie a je drahe. a hlavne je to len ked ma mamicka malo mliecka. nieked ma pocit ze je menej mliecka iba vecer. pri laktagogach by sa ti prsniky zbytocne nalievali a ak by sa dobre nevyprazdovali hrozi ti zapal. netreba podporovat laktaciu ak je vacsinu dna v poriadku. vecer byva pocit prazdnejsich prsnikov, je to normalne

adona71
autor
13. okt 2012

@tea333 dakujem pekne..obcas by som chcela mat viac prs..ako svinka 🙂 asi mas pravdu..obcas vecer odpadavam od unavy a mala to asi citi..a jest fakt zabudam..obcas nieje cas a zrejme aj tam robim chybu..

ibajeho
13. okt 2012

ahoj ked ti mozem poradit nepi vineu...je v nej viac skodlivyn ako dobreho odkedy ju zacali vyrabat v tych novysich flasiach co uz je asi rok dozadu aj pomenili zlozenie...ja nekojim a sama si ju nekupujem pretoze viem ze su tam same ecka a vobec to nieje dobre pre ludsky organizmus normalny, nie to este pre kojacu zenu. skor si daj nesytenu mineralku, ja som pila lucku neperlivu pri kojeni...a cim viac vypijes tym lepsie...minimalne tie 3l musis do seba dostat 🙂

tea333
13. okt 2012

@vejuska5 si v uplne nespravnej teme. pouzi vyhladavac. a na tvojom mieste by som zasla k lekarke, nie na konika. fialova vodicka - gencianova violet nie je na vsetko, aj ked je antisepticka. a zapareniny nebyvaju pluzgiere

adona71
autor
13. okt 2012

@tea333 dakujem..poznazim sa viac pit..
@ibajeho no fajne..a ja som jej vypila aj 3 litre na den..DAKUJEM kocky...ste zlate..ukludnili ste ma

tea333
13. okt 2012

@adona71 to je tak, vecer si unavena, nenajes sa a prsia su potom prazdnejsie. davaj si na to pozor a bude dobre, skus si vecer trosku oddychnut ak sa da.a @ibajeho ma s tou vineou celkom pravdu. vinea nie je carovny napoj, ide len o to ze prijimes nejaky rychly cukor. rovnako ti posluzi nejaka ovocna cista stava, napriklad jablckova, alebo cisty hroznovy cukor -cukrik.

adona71
autor
13. okt 2012

@vejuska5 juuj tak to by som sla k lekarke...my tuto gensialku pouzivame len do pusy a ja si ju davam na melir

ankaevka
13. okt 2012

@tea333 veď to som jej aj napísala, že ak má ráno naliate prsia, tak mliečka je dosť a je to normálne, že sú večer "menšie"..len som napísala, čo beriem ja na zvýšenie ak má naozaj problém s tým množstvom
@adona71 to, že papká aj každú hodinu je tiež v poriadku, dojčíš z obidvoch alebo len z jedného, možno sa nedostane k zadnému mliečku, preto je častejšie hladná

ankaevka
13. okt 2012

@vejuska5 môže to byť zaparenina a do toho sa pridružila pleseň a preto sa jej to rozširuje aj ďalej..fialovú vodičku nedávaj, skôr by som skúsila canesten

adona71
autor
13. okt 2012

@ankaevka viac papa z laveho..prave velmi nechce chytit..fiha a ako sa ma dostat k zadnemu mliecku? bože pripadam si ako dement a to mam uz tretie dieta

ankaevka
13. okt 2012

tak to som si pripadala aj ja na začiatku, lebo som mala prestávku 11rokov 😀 ..odporúča sa buď trošku odstriekať pred kojením trochu mlieka alebo kojiť na striedačku z obidvoch a ďalšie kojenie začínať na tom prsníku, na ktorom si skončila predchádzajúce kojenie

ankaevka
13. okt 2012

@adona71 hlavne si nestopovať minúty na prsníku ale nech pije, kým chce..ale to asi pije keď ti jedno prso nechce chytiť že?

marianax
13. okt 2012

@adona71 ahoj moja ja by som tu vineu vynechala to jej nemusi robit dobre na brusenko mliecko sa ti bude tvorit pri castom prikladani a pi vela tekutin aj polievocky ako tu uz baby pisali uvidis co to urobi ak vynechas tu vineu drzim peste deticky su niekedy pred nocnym spankom nekludne to sa upravi 🙂

tinka9000
13. okt 2012

aby sa dieťa dostalo k zadnému mlieku, treba vyprázdniť jeden prsník a až potom druhý,ten len ak treba. Na tvorbu mlieka hlavne často prikladať dieťa, postupne sa prispôsobí dopyt ponuke🙂 Veľa piť - ja pijem obyčajnú vodu z vodovodu a hlavne mať pestrú stravu, inak je dieťa jasné že často hladné. Ja jem úplne všetko, vrátane citrusov, stukovín, malá má 5 mesiacov a výborne prospieva. Jem aj veľa mliečnych výrobkov a mlieka, ovocie, zelenina a normálna pestrá varená strava. To je základ. Ak máš ty chudobnú stravu, ani mlieko nebude výdatné pre dieťa a bude hladné. A samozrejme dostať sa do psychickej pohody a snažiť sa oddychovať ked sa dá.

anuss
13. okt 2012

ak mozem este poradit - drozdova natierka - ja som neskusala, ale ze vraj pomaha 🙂

adona71
autor
13. okt 2012

@ankaevka no ja som mala prestavku 17 rokov 🙂 posnazim sa to nejak poriesit aj s tym druhym prsom..budem ju prikladat ked bude velmi hladna
@marianax
@tinka9000
@ankaevka dakujem velmi pekne kočky

marianax
13. okt 2012

@adona71 nemas zac moja nech ti malinka rastie v zdravi a do krasy 🙂

kamonika
18. okt 2012

ahoj,vecer je mnozstvo mlieka vzdy mensie,lebo si po celom dni unavena,ak sa ti v noci produkcia popravi je to normalne...ja pred spanim davam malemu bud obydva prsniky a ked zaspi pri prvom a druhy si nepotiahne,sam sa po hodinke zobudi a vypije aj ten...ja jem zasmazene polievky a tiez pijem vineu,drobceka a 3 caje pre kojace matky znacky leros....dufam,ze sa ti podari co najdlhsie kojit 😉