Čím nahradiť materské mlieko po odstavení?

denuska999
29. jan 2022

Ahojte, su tu nejake mamicky ktorych deti po odstaveni nechceli UM ani kravske mlieko, a potom po case uz zacali pit? Syn ma 14 mesiacov, mal rok ked sa sam odstavil. Nechcel ine mlieko, a teraz vypije aj kravske aj UM. Ake mlieko ste zacali teda davat okolo 14 mesiacov vy? Este sa chcem opytat, kombinujete niekto mlieka, napr. z kravskeho varite kase a davat pit UM? Dakujem.

im709vf
29. jan 2022

@denuska999 ja som nedávala žiadne. Syn sa odstavil sam v 10. Mesiacoch. Nechcel potom pit žiadne mlieko, ale zato miloval jogurty a mliečne veci. Netrápila som ho mliekom. Teraz je najväčší a najzdravši v skolke 😄

denuska999
autor
29. jan 2022

@im709vf ahoj, aj ja pokial nechcel mlieko som davala jogurty a mliecne kase, syry, ale kazdy den napr syr nemal, a tie iste kase na veceru mu uz nechcem davat... Jogurt ma kazdy den. Chcela by som aby mal pokrytych aspon tych 400-500ml za den. Tiez som rozmyslala, ze to budem nahradzat inymi mliecnymi vecami, ale neviem co take este by som mohla davat.. Co si este davala okrem syrov, jogurtu?

euka210
29. jan 2022

@denuska999 od roka kravske pili, aj dojceni boli

pribinak
29. jan 2022

@denuska999 daj mu kľudne kravské ak je s tým ok, ale nie trvanlivé, tam už o nejakých živinach nemôže byt ani reči

denuska999
autor
29. jan 2022

@pribinak a mozem mu to dat napr rano alebo vecer? Proste take rano alebo taky vecer kedy nebude mat nieco ine mliecne, myslim. Tym ze sme uplne nahradili pitie mliecka inymi vecami, tak rozmyslam kedy by to bolo najvhodnejsie

pribinak
29. jan 2022

@denuska999 kľudne mu daj kedy bude mat chuť a ako to bude tebe a jemu vyhovovať

ivangeline
29. jan 2022

Ak nepotrebuje pri zaspati mlieko. Tak uz len viac mliecnych vyrobkov ako strava.

denuska999
autor
29. jan 2022

@pribinak ja sa len bojim aby mu nejako nebolo zle. Lebo tym ze uz sme vynechali to pitie mliecka, rano mava vacsinou kasu alebo chlebik, desiata ovocie, obed klasika zelenina maso priloha, olovrant jogurt a veceru kasu. A preto sa bojim ze ci mu to sadne, ked napr vypije mlieko, do toho o chvilu ovocie alebo zelenina..

pribinak
29. jan 2022

@denuska999 tak mu daj mlieko večer pred spaním

travelllerka
29. jan 2022

Podla doktorov by mali do 2r piť UM, potom prejsť na kravské kľudne. Ale keď tak pekne papa a má vyváženú stravu, možno to ani nevadí. Mne zas to mlieko ráno vyhovuje, lebo mám naučenu malú na fľašku hneď zrána. Pôjde o pol roka do škôlky, bude mať 2,5r a proste ráno len dám fľašku s mliekom, nemusím chystať raňajky a zvyšok sa naje až v škôlke.

im709vf
29. jan 2022

@denuska999 nás mal každý jeden deň jogurt, ale taky fakt poctivý. Neskôr som už jogurty robila domáce. Vôbec mu viac mliečnych veci nechýbalo. Ale on vyslovene nechcel pit žiadne mlieko, tak to človek dieťaťu ani nenanuti.

nevenka
29. jan 2022

@denuska999 jogurt sa vraj rata x2, aapon tak mi doktorka vravela. Moj syn nechxel absolutne ziadne mlieko, doteraz ho nemusi. Dcerka pila vecer umele a hocikedy si aj teraz ako 6 rocna pyta len tak ciste mlieko na pitie a syna 8 rocneho striasa.
Musis skusit a uvidis.
Najmladsie mlada bude asi take iste ako syn. Uz teraz po mojej snahe o dokrm, ho striasa a to mu davam Kendamil, co naozaj chuti dobre to nliecko a v kasi ho zje. Ale vypit ani nahodou 😅