Čím nahradiť dojčenie u navyknutého dvojmesačného bábätka?

adrikaadriana
12. máj 2022

Ahojte mamičky, máme taký problém s ktorého som úplne zúfalá. Maličkeho som musela prestat kojit na 12 dní kvôli zapalenej obličke po sekcií a vysokým teplotám ktoré mám už 4.den 38,5 39,5
Občas som ho dokrmovala ale posledný mesiac som ho plne dojčila maličký si veľmi zvykol na prso na ňom aj záspaval. Teraz je nekľudný nevie ani spinkať Max čo vydrží je pol hodina 40min Max. Davam mu aj dojčenecku vodičku ale nezaberá je veľmi nekľudný ani vonku nepomáha keď chce spinkať. Čím ste nahradzali dojčenie ak muselo byť prerušené a maličke bolo navyknute. Ďakujem všetkým za odpovede a pomoc ❤️🙏

de_zi
12. máj 2022

@adrikaadriana Ahoj, môžeš skúsiť veľa kontaktu koža na kožu alebo nosenie v šatke/nosiči, ak už budeš vládať.

Moja síce nebola bez dojčenia, no takisto spávala len také krátke úseky. Niektoré detičky to tak skrátka majú. 🙃

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

@de_zi ďakujem ❤️🙏 určite niečo skúsim

diamond007
12. máj 2022
maminabobo
12. máj 2022

dudel

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

@maminabobo dudel máme 😊

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

@diamond007 skúsili sme 🙉

miky132
12. máj 2022

Prepáč že odveci ale preistotu sa opýtam keď to čítam...berieš ATB a zakázali ti dojčiť? Lebo na zapálenú obličku a teploty ti vedia dať atb ktoré sa môžu pri dojčení....a nie že sa trápite obaja

maminabobo
12. máj 2022

Možno je to len obdobie ktoré prejde. Možno mu momentálne nestačí...ale to sa upraví práve tým častým prikladaním. Je to vyčerpávajúce, ale treba si povedať, že je to pár týždňov, mesiacov a je to čas, ktorý keď prejde, už s nikdy nevráti. Malinkí sú iba raz a treba si to užiť. Možno si poviete, že sa mi to ľahko povie, ale píšem z vlastnej skúsenosti ako mama dvoch detí (9,13r) a teraz si uvedomujem, aké bolo to obdobie krátke, rýchlo prešlo a prišli iné starosti...Vtedy som si myslela, že nevládzem, že som z toho všetkého unavená, ale nie...ono to prejde a príde iné. Tak si obdobie malinkého babätka užite 🙂 A ten cumlík ho neoklame?

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

@miky132 vôbec nie je otázka od veci 😊😊 nie, práveže nemám antibiotiká gynekológ mi predpísal vaginálne kapsuly a tabletky ktoré stiahnu zápal, a mám striedať ibubrofen a Paralen 500 🤔 ja som už s toho mimo chudáčik je naozaj veľmi nekľudný ani spinkať mi nevie. A teploty ktoré mám sú hrozne... Beriem MACMIROR tabletky aj vaginálne kapsuly. Akruat som sa dočítala na letáčiku že pri užívaní ak dojčim je to možné iba pod dohľadom lekára. Tak ja už fakt neviem. Gynekológ mi povedal 10 dní mám brať vaginálne kapsule dva dni počkať až potom môžem začať dojčiť 😔

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

@maminabobo ďakujem za vašu reakciu 😊❤️🙏 cumlíkom ho vôbec neobalamutim 🙉 ja som bola taká šťastná že konečne viem kojit a vie sa mi prisať a zrazu tá škaredá choroba teploty prišli 😏

gianna
12. máj 2022

@adrikaadriana ja som mala zápal obličky, vysoké teploty 4 dní, doktorka mi predpísala zinnat a normálne som dojčila,malý mal 3 mesiace

ckatka
12. máj 2022

@adrikaadriana prosím ťa nerob paniku a normálne dojči ďalej. Netráp seba ani dieťa. V letákoch sa to.pise vždy, pretože testy na tehotných a dojciacich sú neetické. Je len minimum látok, ktoré pri dojčení škodia. A bežné lieky to nie sú. Výhody dojčenia omnoho prevyšujú potenciálne riziko prechodu nejakej molekuly do mlieka....fakt sa netráp a snaž sa mlieko udržať. Dojčenie nie je len o mlieku ale aj o uspokojení, istote, rozvoji mozgu a pľúc....A x ďalších benefitov. Môžeš dočasne na prsníku cievkovat sunar, ja som to robila kým sa mi rozbehlo mlieko. Vygoogli "laktacna pomôcka, cievkovanie" alebo kontaktuj rýchlo nejakú laktacnu poradkynu
#urologovazena

gianna
12. máj 2022

@adrikaadriana a prečo zápal obličky rieši gynekológ, však normálne k obvodnému choď a prípadne na urologiu

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

Všetkým vám veľmi krásne ďakujem ❤️❤️🙏🙏 ešte taká otázočka, je možné že tie horúčky môžem mať s toho že maličký mi papa iba s jedného prsa? Na druhom si nevie uchytiť bradavku keďže ju mám menšiu

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

@adrikaadriana určite si ho dnes už priložím ❤️🙏

jarnajar
12. máj 2022

Macmiror sa dáva aj v tehotenstve, je to lokálne, s dojčením to nič nemá. To v letáku sa píše všade, ako hovorí aj @ckatka. A ibubrofen a paralen je tiež povolené užívať. Dojči, aby si neschytala k terajším problémom ešte aj zápal prsníka. Odsávačka totiž nemusí tak dobre odsať. Všetko dobré a veľa zdravia, držím palce.

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

Ďakujem vám všetkým ❤️🙏 už je prisaty❤️❤️❤️ chudáčik hneď ma spokojnejší výraz ❤️❤️

miky132
12. máj 2022

@adrikaadriana nemyslíš vážne?rozumiem ti že nemôžeš vedieť ale toto je liek pri ktorom môžeš normálne dojčiť priloz ho a netrápte sa fakt

miky132
12. máj 2022

Aha už vidim že si priložila dobre že si položila otázku držte sa ♥️

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

@miky132 ďakujem 😊🙏❤️ som prvorodička 😁🙉 nechápem prečo mi povedal že nemám kojit maličkého ale už je dobre ❤️❤️ krásne kľudne zaspinkal spokojné. Ďakujem 😊😊

ukulela
12. máj 2022

@adrikaadriana lu tomu druhemu prsniku, mozno je prilis plny a nevie sa prisat. Tak pred prilozenim odstriekaj, uvolni. Alebo mu nevyhovuje opacna poloha, tak zmen polohu ku druhemu prsniku. Neboj, vyriesis.

nafka0483
12. máj 2022

@adrikaadriana Ani teplota nie je prekazka pri dojceni.

adrikaadriana
autor
12. máj 2022

Mamičky ahojte, akurát ideme s pohotovosti a predsa mám zápal v moci a dokonca aj v tom prsníku s ktorého mi maličký papa predpísali mi antibiotiká. A príčinou horuciek je ten zápal. Ale maličké môžem kojit naďalej iba si mám vždy odsať prsník trošičku pred dojčením. ❤️❤️

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz