Chudnutie pocas dojčenia.

ilianalu
18. mar 2020

Ahojte, som takmer rok po porode a stale dojcim, no napriek tomu som od porodu schudla len 2 kila. Stravujem sa ako pred tehotenstvom, hybem sa dostatocne. Nikdy som s vahou problem nemala. Mate niekto skusenost, s tym, ze ste schudli az po ukonceni dojcenia, alebo mi to zostane? 😒

marion09
18. mar 2020

Ja som schudla počas dojčenia....15kg

ilianalu
autor
18. mar 2020

@marion09 gratulujem, ale mojej psychike tento koment velmi neprospel. Viem, ze vacsina zien schudne, mna skor zaujima, ci to mal niekto aj inak.

amelia000
18. mar 2020

@ilianalu tak vyskusaj zmenu stravy

marion09
18. mar 2020

@ilianalu aha, prepáč

jvlo
18. mar 2020

@ilianalu ja som 1,5roka od porodu. Pred 1,5 mesiacom som mala 87kg, dnes 75kg. Nainstaluj si kaloricke tabulky a zacni si vsetko zapisovat. Jedine ako sa da schudnut je, ze budes mat kaloricky deficit. Mozes jest vsetko, len sa do neho zmestit. Ja okrem toho este aj cvicim a upravila som si stravu. Preto taky velky ubytok...bolo z coho

marhel
18. mar 2020

chudne sa len z kalorického deficitu, čiže ak sa stravuješ ako pred tehotenstvom, keď si mala stálu váhu, tak pravdepodobne ješ udržiavacie "kalórie". Na chudnutie potrebuješ buď podseknúť stravu alebo zvýšiť výdaj, proste vytvoriť deficit.

ilianalu
autor
18. mar 2020

@marhel dakujem za postreh. Vedela som o kalorickom deficite, ale nenapadlo mi, ze ked jem ako pred tehotenstvom, tak neschudnem. No a pritom take logicke.

lucy0807
19. mar 2020

@ilianalu no ja neviem, ja som po pôrode 7 mesiacov, síce tehotenské kilá mám preč ale stále je ma dosť. Zatiaľ som dosť upravila stravu, ale hladovať sa pri dojčení ozaj nedá a aj tak som kilo hore dole, nič sa nehýbe 🤷

pralinka86
20. mar 2020

A čo jes? Asi tam bude problem...

lula313
20. mar 2020

@ilianalu ja som práveže po porode priberala. Gyndos povedal, že je to bežne, že telo si robi zasoby, aby malo z tela pre vyzivu dietata. mala som totálny kalorický deficit, lebo v niektorý deň som vôbec bola rada, že som zjedla krajec chleba(dcéra mala pruh, ktorý ju bolel, čiže celé dni len plakala a pediatrička nás s tým furt posiela domov, že to sú len koliky a mame vydrzat). Asi po 10 mesiacoch, keď už som zredukovala kojenie na 1-2x denne som doma nabehla na cvicenie a objednala som si na 3 mesiace krabickovu dietu a isli kila krasne dole. Paradoxne som vďaka krabickam jedla asi tak 2-3x viac a rozbehla si tým metabolizmus.

ilianalu
autor
20. mar 2020

@lula313 to mi je luto, ze mala dcerka take problemy, dufam, ze je uz vsetko ok. Ale teda krasne sa ti podarilo schudnut. Ja prekvapivo nepriberam. Len sa ta vaha jednoducho zastavila. Stravujem sa pomerne zdravo, vzdy som si davala pozor na to, co jem. Teraz uz tiez kojim pomenej, tak som zvedava, ci sa to rozhybe. Planujem zacat viac cvicit.

veronka2001
5. jún 2020

@jvlo krásne výsledky. Prosím ťa, na kalorickom deficite si fungovala počas dojčenia? Syn je takmer plne dojceny, príkrmov zje minimalne, skoro nič. Preto mám obavu, či mi kaloricky deficit neohrozí dojčenie.

jvlo
5. jún 2020

@veronka2001 mne nepokazil. Vôbec nemám pocit, že by sa niečo zmenilo. Teraz mám už 65kg,prsia mi šli z E na B a mlieka je rovnako. Ale môj malý je zavislak, on by bol pricucnuty aj celý deň,keby mu dovolim