Chcem znova kojiť bez klobúčika

monikapalo
30. jan 2010

Ahojte, chcela by som niekoho poprosit o radu, moje babo ma uz dva tyzdne 🙂 , no zial kojime iba cez den, aj to cez klobuciky. Je to velmi tazke pre maleho, ale aj pre mna, mliecko mu neide ,tak ako by si predstavoval, nakolko uz v porodnici ochutnal flasu a zial doma sme museli zacat dokrmovat flasou v noci s umelym mliekom. Po case sa mi trochu rozbehla laktacia, no obcas mam problem maleho donutit , aby sa prisal cez klobucik. Dostala som taku radu, aby som mu postupne ten klobucik strihala, az dovtedy, pokial sa nedostane maly k bradavke, potom si snad zvykne sat aj bez. Bola by som ta najstastnejsia zena na svete, keby sa to podario. Moje babo nema trpezlivost a ked to skusame bez klobucika, tak spusti hrozny plac, az je nakoniec tak nervozny, ze ho je tazko ukludnit a potom uz nemam odvahu nieco skusat. Tak ak niekto ma skusenosti s takymto skracovanim klobucika, tak mi prosim pomozte. Dakujem.

sonice
30. jan 2010

monikapalo, veľmi rýchlo napíš to témy "ďakujeme Annag" je to laktačná poradkyňa! Istotne Ti poradí presne čo máš robiť. Ale čo viem presne, že ti napíše je - iba cez deň je málo, bude ti klesať tvorba mliečka, najviac mliečka sa tvorí v noci a toto nočné mliečko je výživnejšie, takže po ňom bábo lepšie priberá. Musíš kojiť každé 2 - 3 hodinky.
K plaču na prsníku Annag odporúča - dieťa nenútiť, ľahnúť si s ním do postele, rozprávať sa - ukludniť a nenápadne mu prsník vložiť. S klobúčikom ti takisto bude postupne klesať tvorba mlieka, lebo bradavka s dvorcom je zle stimulovaaná a prsník sa zle vyprazdňuje, naviac chýba kontakt priamej kože a neprenášajú sa biochemické informácie! naviac sa dieťatku tak veľmi zle papá. Osobne nerozumiem ako môžeš dojčiť s klobúčikami, raz som to skúšala v pôrodnici, keď mi popraskali bradavky zo zlého prisátia. len veľmi pomaličky a ťažko z pod tých klobúčikov bniečo vydoloval, aj tak to bolelo. Klobúčiky leteli cez ceú izbu!
tuje web, ktorý Annag píše: http://dojcenie.wordpress.com/
nájdeš tam kopu veľmi dôležitých informácií. Istotne jej do témy ďakujeme Annag napíš. Pomohla už veľa mamičkám, vrátane mňa!!! 😉

monikapalo
autor
30. jan 2010

sonice, dakujem pekne za odpoved, verim ,ze sa nam to podari.

sonice
30. jan 2010

istotne, Annag vie tak zodvihnut sebavedomie!!
Musis si len verit, dojcenie je o pohode, ked si v pohode, lahko sa spusta mliecko a dieta je spokojene 🙂

rimmel
30. jan 2010

monikapalo ja som pouzivala klobucik asi 4-5 mesiaco a az potom sa nam poradilo bez...a to tak ze raz vonku sme obli, klobucik som si zabudla doma a maly hladny , tak ze skusim a podarilosa, no ked som to skusila neskor, nechytil sa,,,tak som ho nechala, skusala dalej, ponukala bez a eventuelne sa to naucil, osobne mam taky pocit ze ked uz bol vacsi a vacsiu pusinku mal ze mu to slo lepsie 😅 tiez som rozmyslala nad strihanim klobucika no tam sme sa nedopracovali lebo nebolo treba, drzim palce a ver si raz to pride no musis skusat 😉

tiez som skusala si mlieckom potriet bradavky, vyzliect sa do naha aj jeho a ponukat mu prsnik..a vzdy ho chcel, len sa nejak nevedel prisat, lebo bol tak malicky....

shaula
30. jan 2010

Holky, já si akorát neumím představit, jak chcete ty kloboučky stříhat? 😕 Vždyť ony mají přece ještě kolem sebe takový kroužek, to ten odstřihnete a zůstane jen ta část kryjící bradavku? Vždyť to dítě spolkne... Fakt si to neumím představit v praxi 😕 Našim klukům tedy s kloboučky kojení nešlo vůbec, neuměli dostatečně silně sát, aby to mléko prošlo...
Monikapalo - tobě rozhodně přeji hodně štěstí a obrať se na Annag, umí skvěle poradit 😉

mneme
30. jan 2010

shaula, klobuciky som chvalabohu iba videla, v zivote nepouzila, ale myslim, ze ide o presne opacne strihanie - teda z toho konca, ktory ma babo v puse - nemalo by vyznam strihat z toho kruhu, ktory je pricucnuty k prsniku 😉
monikapalo, dievcata ti uz dobre poradili zbavit sa klobucikov a obratit sa na annag. mozno by v tvojom pripade stalo za to skontaktovat sa osobne s laktacnou poradkynou, ktora by ti pomohla dostat maleho priamo na prsnik a naucit ho prisavat sa. je este velmi malicky, urcite sa chyti, velmi drzim palce. pozri aj na www.mamila.sk a skus sa ozvat niektorej poradkyni v tvojom okoli 🙂

shaula
30. jan 2010

Mneme - aha, to zní logicky 🙂 Takhle mě to nenapadlo 😀

monikapalo
autor
30. jan 2010

Dakujem vsetkym za podporu. Annag som uz napisala, uz len budem cakat, co poradi. Laktacna poradkyna bola u mna vcera vecer, skusali sme ako sa len dalo, no maly sa nie a nie prisat. Kadejake polohy, viac sme ho ukludnovali, aby sa aspon trosku prisal, no neslo to. Prave ona mi poradila, ze sa to mozno bude dat prave tak, ze sa bude postupne odstrihavat klobucik. Lenze stalo sa to, ze dnes som odstrihla len malu spicku z klobucika a maly sa uz vobec nechcel chytit. Takze som uplne na dne, chcem -nechcem , musim mu dat umele mlieko.

monikapalo
autor
30. jan 2010

Ked kojim, resp. ked som kojila, bolo to skoro kazdu hodinu a potom som mala pocit, ze uz som nemala mlieko, skusala som stlacat prsnik, nic tam nebolo. Preto som musela dat malemu umele mliecko. Plakali sme obaja, mam obavy, ze tym mojim placom si este viac skodim, ale nemozem sa ukludnit, pri predstave , ze nemam co dat malemu papat, resp. vsetko okrem flase striktne odmieta.

shaula
30. jan 2010

Monikapalo - tak ho zkus krmit ne z lahve, ale třeba stříkačkou - zatím je malinký a kojení nemá zafixované, takže láhev je cesta do pekel ☹

shaula
30. jan 2010

NO a v nejhorším případě můžeš zkusit odstříkávat a dávat odstříkané MM... Alespoň částečně. Je to strašně náročné, vím to, já odstříkávala po kojení, abych si zvýšila produkci mléka. Je to vyčerpávající a konkrétně u mě výsledek nic moc... Asi proto, že jsem stíhala odstříkávat tak max. 1x - 2x za den. Každopádně držím palce. A když se nepovede, tak nevěš hlavu, i UM je jídlo 😉 Kojení strašně fandím, ale nestojí na něm svět.

dankolucka
30. jan 2010

monikapalo, ja som zacala plne kojit az po 3 tyzdnoch, tak este nevesaj hlavu. Klobuciky som sice nepouzivala, ale mne velmi pomohol suplementor, bez neho by to neslo, dcera sa nedokazala vobec prisat a v porodnici ju naucili na flasku. Vela stastia.

nikush
30. jan 2010

monikapalo, ja som mala podobny problem, jedna laktacna mi taktiez poradila odstrihavat z klobucikov, naco sa mi maly vobec neprisal. mesiac sme sa s nimi trapili a jeden den som mu ponuikla najprv s klobucikom a potom rychlo bez a chytil sa. z osobnej skusenosti ti odporucam sa ich zbyvit, nakolko sa ti mozu nalievat prsniky tak ako mne, alebo pomaly bude mliecka menej a menej. myslim, ze annag ti poradi tak ako mne 😉 . lebo ak nemas nadprodukciu s klobucikmi to daleko nedotiahnes, aspon s tou nadprodukciou to zeny zvladnu. a pri klobucikoch ti babatko nesaje velmi to tukove mliecko. flasku odloz, UM tak isto, radsej odsaj svoje a podavaj striekackou, lyzickou alebo poharikom. verim, ze to zvladnete a maly sa coskoro chyti. a este jedna vec, musis byt kludna, pokojna, viem, ze je to tazke ale pokus sa. maly citi tvoj neklud a taktiez bude mrzuty. babatka su vybite 😉

nikush
30. jan 2010

a este, mne sa najlepsie prisaje v priecnej polohe, vtedy mu pekne nasmerujem najprv bradu s dvorcom a potom bradavku

monik76
30. jan 2010

monikapalo, presne tohle jsem udelala mela jsem kloboucky a mala se s nima hodne natrapila a nepribirala tak jsem taky nekde vycetla ze se maji strihat az se mimco dostane k bradavce ale moje zkusenost je teda hrozna samozrejme jsem to zkusila ale jak tahala tu bradavku tou dirou v kloboucku tak se mne ty bradavky o ty ustrihnuty strany pekne sedrely bolely jak slak vubec se takhle kojit nedalo nastesti se mala rychle chytla bez kloboucku byl to boj ale podarilo se to

monikapalo
autor
30. jan 2010

Obdivujem vsetky zeny, ktore dokazu napr. aj mesiac bojovat, ja si to vobec neviem predstavit, pretoze plac mojho dietata mi to jednoducho nedovoli. Nemam na to dost sil a navyse ked si pozriem klobucik pocas kojenia, vobec tam nevidim ani kvapku mlieka, takze preto si myslim, ze maly sa jednoducho nenaje, tak ako to mam vydrzat co i len jednu noc....Ani neviem kedy mam vlastne odsavat, pretoze sa bojim, ze ked sa maly zobudi, nebude mat co papat, jednoducho , źe sa za hodinu mlieko nestihne vytvorit. Alebo sa mylim ?

nikush
30. jan 2010

mliecko sa tvori aj pocas dojcenia, a podla mna sa musis prekonat, musis to skusat, ale zbytocne ho nenervovat. skus si snim lahnut do postele, koza na kozu ako annag hovori 😉 mojkajte sa a ponukni mu medzi tym prsnik. ono sa lahsie prisaje ked nie je uplne hladne a je kludne, myslim, ze to plati aj pri novorodeniatkach. je to trosku tahsie dobre prisatie po leziacky, tak skus jednu polohu co som videla na nete, zena sedela hore bez na stolicke a male si dala na seba len v plienke tak na stojaka.. ide to aj v lahu a je vhodna aj pre novorodeniatka, tu je stranaka od annag, si to pozri
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

bocinka
30. jan 2010

Monikapalo, já mám kloboučky od porodky, malá se mi prostě nechtěla přisát... ☹ Už před těhotenstvím jsem měla velikost DD a teď už raději ani nemluvit... 😠 ale bradavky mám ploché... 😖 prostě to nešlo, laktační poradkyně u mě stála 5x denně i dvě hodiny a nic... po tom, co malá zhubla 400 g mi dala klobouček a bylo to pro nás vysvobození, já nemusela odstříkávat ty "litry" mlíka co jsem měla a malá se konečně napapala... 😵 Sofi měla ve středu 6 týdnů a až dneska večer se nám podařilo bez kloboučku, teda skoro, já jsem si nechala bradavku vytáhnout a po třech minutkách jsem si sundala klobouček a malá jak byla hladová, tak se chytla... 😵 😵 😵 je to krásný pocit, takže zkoušej zkoušej... určitě to vyjde, nám to taky trvalo... 😔

ava
31. jan 2010

NESTRIHEJ!!!!!!!!! Ja jsem taky uposlechla tuto radu a poranila si na dva tydny bradavku, ty
ostre kraje mi ji rozrizly!
Kojila jsem s klobouckem krasne do konce 4.mes. Pak uz mel tak velkou pusinku, ze se chytl bez nej a ko ukonc.7.mes.byl plne kojeny!