Chcem prestať kojiť 18 mesačné dieťa

azbestica
11. dec 2013

ahoj baby, dcerka ma 18 mesiacov chcela by som ju prestat kojit. pocas dna si mliecko nepyta aj ked pyta tak nie je ziaden problem odputat jej pozornost, ale vecer aj cez den ked ju uspavam tak len tak ze ju kojim. Vie zaspat aj bez toho napr. ked nie som doma. Chcela by som aby uz zaspavala celkom sama :/ alebo s minimalnou mojou pomocou....ako na to? Dalsia vec je ze v noci ju kojim minimalne 2x minule som jej skusila dat flasku s vodou namiesto kojenia este sa len dotkla cumla a hned sa rozculila. Tak tiez ziadam o pomoc 😅
Neviem ci mam prestat sucasne s kojenim aj s uspavanim, ale to mi pride velmi drsne :/ ale mozno na druhej strane najucinejsie.....chcem teda vediet ake mate skusenosti a grify vy.
Dakujem

hostacka
11. dec 2013

Ahoj azbestica, chcela som ti napisat, ze asi sa budes musiet intuitivne rozhodnut sama. Ja mam tri deti - prvy syn sa odstavil takpovediac sam, jednu noc som mu nedala a vpohode to prezil. S druhym synom to boli muky - po noci, ked bol hore 14x a pocickal si troska "dudlika-cicika", soom povedala a dost! Nasledujucu noc mi reval okrem 1hodiny co spal, uplne celucicku. on nebol este k tomu cumlovy, takze som ho nemala ako utisit. Ale dalsiu noc prespal lepsie a na tretiu noc prespal uplne celu. odvtedy spava cele noci. Teraz mam 8mesacne dievcatko a tiez rozmyslam, ako to spravim, ked ju budem chciet o par mesiacov odstavit...

zuzkat1
11. dec 2013

@azbestica je to Samozrejme na tebe... Ale preco odstavit? Moja sa odstavila sama teraz na vsech svatych... Odvtedy prespi celu noc ale uspavam-uz nie na prsniku,len som pri nej kym nezaspi... Ona sa inak do 2rokov budila 10x za noc...
Ale ked na tom trvas tak ja by som to nerobila naraz... Najskor asi ta noc a potom uspavanie... Ale je to len teoria-ja som to nezazila.

azbestica
autor
11. dec 2013

v prvom rade musim na tyzden odist kvoli studiu.....ci chcem alebo nechcem ☹ bud v januari alebo marci skor ci neskor to pride a druha vec je ze mala ma vo mne uz poriadne zaryte tesaky 🙂....myslim ze 18 a pol mesiaca je dost a raz budem musiet prestat 🙂

culia1
11. dec 2013

Ahoj, ja som sla na to postupne. ked mal maly 14 mesiacov, ukazala som mu flasku s kravskym mliekom. Tak sa mu zapacila, ze sa do 4 dni uplne sam odstavil. mlieko dostaval rano a vecer. potom sa mi zacal rano o 5 budit na to ze chce mlieko, tak som zrusila rano mlieko, lebo sa mi to nechcelo riesit.
Po mesiaci som ho presunula do druhej izby, s tym, ze som pri nom zostavala, kym nezaspal, co bolo 20-30, niekedy aj 50 minut. Po 2 mesiacoch mi zacal v noci vystrajat, ked zistil, ze pri nom nespim. Tak som si povedala, toto nie.takze som zvolila strategiu, ze kazdy druhy vecer sa kusok od neho vzdialim, prvy vecer som si k nemu nelahla do postele, na 3. vecer uz nezaspaval s mojou rukou na jeho brusku, a dalsie vecery som sa kusok po kusku vzdalovala od jeho postele. a asi do necelych 2 tyzdnov to bolo tak, ze som ho vecer polozila do postele, dala mlieko, v byte pozhasinala svetla. ked dopil mlieko, povedal mi, zoberem mu flasu, prikrijem, dam pusu, poprajem dobru noc a idem von z izby. Zvykne za mnou tak 5.krat zavolat, ze mama mama a ja mu poviem, ze tu som, spinkaj. a do 5 minut spi. fungujeme takto cca mesiac.
Mne osobne sa neosvedcili rady z "múdrych knih" typu nechat dieta vyrevavat v istych interavaloch, aby samo zaspalo a odvyklo si od beznych navykov pri zaspavani. a to drobec je velmi adaptabilny na zmeny. musela som ist na neho postupne.
musis si najst svoj sposob a to co ti tvoje dieta tzv. "zozere".
Drzim palce!

zuzkat1
11. dec 2013

@azbestica no myslim ze ten tyzden bez teba to vyriesi. Ja by som ju nechala tak a iba jej vysvetlovala postupne ze mamina pojde tam a tam a bude zatial s tatinom alebo xy a ze ten mliecko nema ale neva lebo uz je velka a po tyzdni bez teba podla mna nebude pytat. Ja som to nechala na nu. U nas. Kojila sa 3r a 9m a nebyt tehu a teda aj ubytku mliecka tak sa koji dodnes. Ale mliecko doslo a ona to akceptovala.

azbestica
autor
11. dec 2013

@zuzkat1 tiez som nad tym takto uvazovala ze sa to vyriesi same ale nechcem ju manzelovi a babke nechat taku zaplakanu...bojim sa aby velmi nevystrajala 😅
tiez som chcela kojit pokial sa sama neodstavi a asi to budem mozno i lutovat neskor, ale teraz som sa rozhodla takto lebo sa aj bojim ze ked ju budem chciet odstavit o pol roka napr. tak to bude este tazsie

leus10
11. dec 2013

Ahoj bola som s prvou na tom podobne åle odastavila som ju az ako 2 rocnu chodila som do prace å ked som prisla uz må vyzliekala vsade moja mama ju naucila na mliecko do flase cez den a tak som si povedala ze ti skusieme poradili mi natriet su prsia octom å malej som povedala ze så mliecko pokazilo povedala ukaz ovonala zmrstila så fuj pukri så posim si miecko do fase este to skusila dalsi den a bolo no s uspavanim to bolo horsie

zuzkat1
11. dec 2013

@azbestica Ved pises ze ked nie si doma tak v pohode zaspi. Tak preco by mala zrazu plakat..

azbestica
autor
11. dec 2013

@zuzkat1 no zaspi to hej ale v noci sa zobudi a vyzaduje si mlieko a to uz doma som 🙂 niekedy si poplace aj pri zaspavani ale da si to vysvetlit

123zuzana
11. dec 2013

@azbestica ahoj ja som dcerku ked mala okolo 10 mesiacov kojila uz len pred spanim na obed aj vecer do roka som ju odstavila tak ze som jej vecer dala flasu s normalnym krabickovym prevarenym mliekom samozrejme plakala a vymyslala ale povedala som jej ze bud spapa mliecko z flase alebo bude hladna a neustupila som po par minutach ho vypila trucovala tak zo zaciatku asi prve tri dni a potom si zvykla potom som ju kojila uz len cez obed pred spanim po tyzdni uz len kazdy 2-3 den a tak som ju postupne uplne odstavila..teraz uz ma skoro tri roky a stale pije krabickove mliecko pred spanim.. a este jeden typ natri si niecim bradavky napr dzemom vysvetli ze ta to boli a dieta to pochopi a nebude chciet cicu a so zaspavanim to bolo u nas tak ze spala ked chcela kedze sme este byvali v podnajme v garzonke tak pozerala s nami telku dokial sama nezaspala ale odkeby byvame vo svojom a ma svoju detsku izbu tak mame taky ritual ze o 7 vecer si oblecie pyzamko pomodli sa vypije mliecko vycura sa precitame rozpravku a ide spinkat sama (s mackom a babikou) ma zasvietenu lampicku a otvorene dvere sem tam si este pozera knihu alebo sa rozprava s babikami ale vacsinou zaspi do 5 minut uz len ked ideme my s manzelom spat tak ju este vezmeme na wc

zuzkat1
11. dec 2013

@azbestica tak potom tu noc treba poriesit. Ked uspat ju vedia aj ini.

azbestica
autor
11. dec 2013

@123zuzana natieraniu bradaviek sa chcem vyhnut...neviem to mi pride ako klamstvo 🙂)) ja malu nechcem klamat a nechcem aby si myslela ze mi nejako ublizuje ked ju kojim
no som zvedava ako nasa bude reagovat na mlieko z flase .....ona je straaasne tvrdohlava ona ked nechce tak s nou nic nepohne! ani ja nemienim dcerke davat UM. 🙂

123zuzana
11. dec 2013

@azbestica este som zabudla dopisat ze ked som ju kojila tak sa budila kazde 2-3 hodiny a odkedy pije kravske a spi sama tak prespi celu noc budi sa az okolo6 rano na to ze potrebuje na wc ale vycura sa a spi dalej

mamainprogress
11. dec 2013

@azbestica ahoj. Moj ma zajtra tiez 18m a vsetko do bodky je u nas rovnake ako u vas. Tiez by som ho do 2 rokov chcela odstavit. Dni su ok, ale tie noci. Ked v noci vstane a skusam na neho vodu, to je hotova pohroma. Neviem neviem, mam z toho stres a dilemu, ako to mam urobit. Pri kojeni zaspi za 10min, ale ked som uz par krat skusala uspat ho inak, tj citanim, rozpravanim, len tak lezanim a hladkanim tak o hodinu po zalahnuti este stale bol hore a nervozita a chtic za mliekom sa stupnovala... Som zvedava ako to poriesis a potom sa inspirujem🙂

zilena
27. dec 2013

U nas to bolo tak, ze od nocneho kojenia syna oducal manzel - ja som spala v inej izbe a ked sa syn (vtedy 13m) zobudil, manzel ho siel utesit/uspat. Vzal ho na chvilu na ruky, ponosil a dieta sa upokojilo. Prvu noc sa zobudil o jednej, plakal asi pol hodiny (vobec nie tak srdcervuco ako pri mne), druhu noc okolo 4 (plakal asi 15-20min) a tretiu noc uz prespal celu. Rano sa budil vyspaty a s usmevom. Odvtedy prespi cele noci (od 19,00 do 6,00). Tiez som sa toho hrozila, lebo zvykol vstavat kazde 2 hodiny, ale po tomto som pochopila, ze to nebolo od hladu, ale iba zo zvyku. Mozno som to mohla urobit aj skor. Drzim palce.

tamarka
27. dec 2013

@azbestica ja som dcéru odstavila keď mala 2 a pol roka. Boli sme v nemocnici a celú dobu nič iné nechcela jesť ani piť iba moje mlieko. Keď sme sa vrátili z nemocnice mala som neskutočne vydrané bradavky. Ani tričko som si nemohla obliecť. Tak som si bradavky prelepila leukoplastom, vlastne len aby som sa mohla obliecť 🙂 Malá prišla za mnou a keď to zbadala opýtala sa či mám bolačku, ja že áno. No chodila takto za mnou asi každú hodinu a dookola sa pýtala, vtedy som si uvedomila, že toto može byť ten čas kedy sa o to pokúsime. Dovtedy som to vobec neriešila, kojenie ma neobťažovalo, my sme si ho užívali. Najviac som sa však bála večera, bez toho Tamarka nikdy nezaspala. Večer som si k nej klasicky ľahla, ona sa ma opať opýtala, či mám ešte bolačku, ja že áno. Nič nepovedala, neprotestovala, proste schúlila sa ku mne "do vajíčka" 😀 dodnes to tak volá a dodnes sa tak vie schúliť a spať 😀 no a jediné čo potrebovala bolo držať sa ma. Takto to fungovalo asi týždeň, úplne bez plaču a protestov. Po týždni som jej navrhla, že by mohla vyskúšať zaspať ako Emuška bezomňa a fakt že to funguje 🙂 Mali sme a aj máme zvláštne prepojený vzťah, aj kojením aj tým, že sme boli často v nemocnici. Aj dnes keď už je z nej skoro 8 ročná slečna mi povie, že si pamatá ako papala moje mliečko, ako som ju kojila na pláži a ako pri mne zaspávala. Držím palce aby to bolo aj pre vás tak bezproblémové ako aj u nás 😉 Ešte podotýkam, Tamarka nikdy nemala cumel, nikdy nemala fľašu s cumlom

cineke4444
10. feb 2015

😢 ☹ 😒

cineke4444
10. feb 2015

mam 3rocnu dceru a este ju stale kojim poradte mi vnoci nespime stane 8raz cez noc som odnej vycerpana znicena vsetko som skusala aby si uz odzvikla ale nic na cumlik si nechce zviknut strasne je zavisla na prsnik neviem co mam robit

lubaska21
10. feb 2015

@azbestica ahoj, ja som malu odstavila v 19mes, lebo som uz nevladala v noci vstavat len preto, aby sa prisala a do 2sek pustila a spala dalej... pytala si kojenie len zo zvyku... cez den sme uspavali na prsniku a v noci aj 4-5x... tak som sa k tomu odhodlala a slo to z mojho pohladu celkom lahko, najprv som skusila len sa tvarit, ze kojenie ma strasne boli... ked som ju cez den davala spat a sa prisala hned som sa tvarila ako ma boli prsnik, robila som au, joj, prehanala som, ako ma to boli a ona sa hned pustila bradavky a nechcela viac tahat mliecko, dala som ju do postielky a zaspala sama... tak som to iste robila aj v noci... na druhy den som si pred obednym spankom namazala bradavky horcicou a ked chcela papkat mliecko ukazala som jej ako velmi ma bolia prsniky, ona sa na ne pozrela a viac si na kojenie nespomenula... dala som jej do postielky velkeho maca, ktory funguje do dnes ako ochranca jej spanku... bez neho nezaspi...ako predtym bez kojenia... este v noci sa mi asi za 2 tyzdne pravidelne budila o 02:00 hod v noci no stacilo aby som sa jej prihovorila, pohladkala, pripadne troska postiskala, pripomenula, ze ma prsniky bolia, dala naspat do postielky a spala dalej... po 2 tyzdnoch sa vsetko urovnalo, mala dodnes prespi krasne celu noc a ja sa vyspim 🙂 drzim palce nech sa to aj tebe rychlo a bezproblemovo podari

cineke4444
10. feb 2015

ahoj skusim to vyskusam a dakujem za radu

vanesa777
12. feb 2015

Kočky ja mám podobný problémik. Malá má zatiaľ len 10 mesiacov, ale čo spánok, to sa ukladáme na prsku. V noci sa kojkáme 3-4 krát. Bábo v tomto veku by malo už prespať celú noc. O mňa ani tak nejde, ja to zatiaľ zvládam, ale aj organizmus mimina by mal počas noci vypnúť a oddychovať. Na nete som našla knižku "Každé dieťa sa môže naučiť spať". Je to celé založené na pravidelnosti spinkania a papania a neustúpenia mamičky 🙂 Je to miernejšia metóda ako nechať dieťa vyrevať, ale teda mne sa to moc nedarí. Nevieme sa naučiť žiadnej pravidelnosti, jediné čo je pravidelné, že vstávame ráno o 8:00 hod. Prvé spanie, ako kedy, druhé niekedy áno, inokedy nie. Takže bojujeme asi rovnako 🙂T

anaviky
15. nov 2015

Baby potrenujem poradit. chcem prestat kojit. rozmyslala som,ze zacnem pit salviovy caj a popritom jej este dam... kym sa mi mliecko neprestane tvirt. moze mala take mlieko pit?neublizi jej ten salviovy caj? dakujem