Chcem prestať dojčiť. Pomôže byť pár dní preč od dcérky?

knihomolka2
4. feb 2015

Ahojte. Hoci by som chcela kojit svoju 20 mesacnu dcerku aj nadalej, asi budem musiet prestat. Chcela by som totiz otehotniet, a tym, ze dcerka sa dozaduje kojenia velmi casto cez den aj v noci, nemam este menstruaciu. Dnes mi aj gynekolog potvrdil, ze u mna neprebieha ovulacia. Uz sme sa raz s manzelom pokusili ukoncit aspon to nocne kojenie tym, ze on bol s dcerkou cez noc a ja vo vedlajsej izbe, ale tych 9 noci bol horor, dcerka nespala, plakala...tak sme sa na to vykaslali. Teraz mi navrhol, ze by som mohla na 3 dni odist niekam prec. Mate s tymto niektora skusenosti? Pomohlo vam to? Ked mi to navrhol, bola som najskor uplne proti, dodnes som od narodenia dcerky nebola od nej prec na viac ako 2 hodiny, ale ked tak nad tym uvazujem, mozno by to bolo najlepsie riesenie. Poradte, ak mate skusenost. Dakujem

lucianakoniku
4. feb 2015

@knihomolka2 skusit to mozete. najma po tej predchadzajucej skusenosti s odstavovanim o akej si pisala. ved ak by to bolo naozaj cele zle, vzdy sa mozes vratit domov skor. ak si na to manzel trufa, preco to neskusit?
ja by som ti radila kojenie odstrihnut uplne, aj denne aj nocne. dcera je uz velka, uz normalne papa a pije, takze sa nemusis bat ze by jej nieco chybalo. mozno ju predtym zmiatlo to ze v noci mlieko nedostala hoci cez den ho pit mohla a snazila sa len dostat to co mala k dispozicii aj cez den...
v case ked sme my odstavovali syna, uz pitie materskeho mlieka bolo pre neho skor o tom ze chcel citit moju pritomnost a nie naozaj pit alebo jest, a ako 18mesacnemu som mu ju vedela dat pocitit uz aj inym sposobom, mojkanim, tulenim a podobne...

anketkarka
4. feb 2015

ja som prestala, ked som ochorela a malu som nechcela nakazit
...cim dalej to budes odkladat, tym to bude tazsie pre vas vsetkych...musis sa len pevne rozhodnut, ze koncis a ani chvilku nepochybovat, lebo dieta to citi...ja by som tiez nedokazala odist, ale ked citis, ze by si to nezvladla byt tam, tak radsej naozaj odcestuj...aby to bolo lahsie pre malu...nech neciti tvoje obavy a pocity...ale ak si dost silna, tak to skus, aby mala necitila, ze si ju pri tom velkom kroku opustila...musis a rozhodnut sama, ako to chces...ty najlepsie poznas aka si silna ty, najlepsie poznas svoje dieta, tak vies ci to zvladne pripadne aj bez teba...urcite to nebude lahke a je tu riziko, ze ked sa po 3 dnoch vratis, tak mala zasa zacne chciet a budete skoro tak, kde na zaciatku troch dni a tvoja obet potom bude zbytocna...a mozno sa to podari ked odides hned...to ti ale nikto dopredu nezaruci...lebo kazda rodina a kazde dieta je ine...

Prajem vela sil celej rodinke...ked bude najhorsie, tak si stale opakujte, ze robite dobru vec (ved mala uz moze prespavat cele noci, uz nemusi v noci papat, len teraz to ma ako drogu a cez den jej mozno ten cas, ktory mohla v noci spat mozno chyba), len treba vydrzat...Je to sice surove prirovnanie, ale ber to tak, ze musis pomoct svojmu dietatu od drogovej zavyslosti...

alenka7777
4. feb 2015

ja by som ti tiez poradila ked uz, tak odstavit uplne. moja mala bola strasny zavislak, stale chcela len cucat, ci cez den, ci v noci. jedneho dna sme ju museli kvoli mojim zdravotnym problemom odstavit a do tyzdna bolo po probleme. len netreba cuvnut. bolo mi jej luto, ked stale hladala prsnik, ale proste som ju nejako zabavila, alebo uspala inym sposobom a zvykla si. Po tyzdni si uz ani nespomenula a presli sme na normalne mlieko.
Drzim prsty.

luba41
4. feb 2015

keby to príroda chcela a Tvoje telo by bolo pripravené, tak otehotnieš aj počas dojčenia...takže asi ešte nie je ten správny čas.. 😉 ja by som to nesilila, možno že ten čas príde o pár týždnov, mesiacov...skús v skupine https://www.modrykonik.sk/group/4722/ tam Ti dievčatá dajú info..

misickab3
4. feb 2015

ano,moze to pomoct. ja som malu kojila 19 mesiacov,ked som musela ist na tyzden prec. nie kvoli ostavovaniu,ale z inych pricin. plakala som hadam viac ako ona, lebo ona nikdy ani len pri manzelovi nezaspala vecer,kedze som ju kojila. manzel ale musel uspavat v inej miestnosti ako bola zvyknuta a po tyzdni, ked som sa vratila, este prvy vecer bol zly-skusala, ci nedostane mlieko, tak ju zase uspal mm. Na druhy den som jej vysvetlila, ze mamka uz mliecko nema a vecer som ju uz uspala bez problemov....tolko moja skusenost