Chcem prestať dojčiť

mina0202
21. sep 2022

Ahojte ako odnaucit dcérku od materského mlieka od mala bola len kojenia žiadne iné mlieko som jej nedávala ale teraz má už 2 roky a ja by som to už aspoň obmedziť chcela nemôžem ísť nikde na viac ako dve hodiny je na mne závislá by ma to nestalo ale keďže čas uteká a materskú budem dostávať už ani nečelí rok potrebujem si nájsť nejakú prácu lenže keď to bude pokračovať takto tak len ťažko neviem ako ďalej s ňou máte nejaké rady?

dskjhfdlkdjhl
21. sep 2022

@mina0202 Ja som kojila obe deti hodne dlho, ale v takomto veku som urcite nekojila kazde 2 hodiny. Uz davno bolo treba predlzovat intervaly. Kludne ju nechaj manzelovi a chod na par hodin niekde (kde potrebujes, alebo chces). Tym, ze nebudes s nou, tak to lepsie vydrzi.

martinoocka
21. sep 2022

Ja kojim 9 mesačnú a do toho este občas 3 ročnú . Ale preč od nich som už bola určite na oveľa viac ako 2hodiny. Veď 2 ročná je normálnu stravu prečo by nevydržala 2hodiny bez mlieka? To je asi iba nejaký zvyk. Presne ako ti bolo poradené choď preč nechaj ju niekomu na stráženie a hotovo. Nebudeš tam nebude mať mlieko , až bude hladná dá si niečo ine. Kde je problém?

domak2
21. sep 2022

Moj ma 15 mesiacov, chodím tri dni v týždni do prace a isto si ho tam nenosím 😅 dám mu rano pred odchodom a večer keď prídem. On vie, že keď je s tatom/niekym iným, tak sa musí zariadiť inak 😊

mariejenka
22. sep 2022

Tiez m 2 ročného od dva týždne. Dojceny furt, viac menej na spanok si dá,ale vypytuje aj pocas dna. Tu uz záleží od teba,ako povolis,ci das ci odvedies pozornosť. Ja mu davam tekutiny do flase so slamkou,a ked sa ddobre napije cajika/vody,je najedeny,ranajky,desiata ani si nespomenie na cici, no staci ze sa zrani,nieco mu sadne na nos a uz dofrci sa ukľudniť,a vypytuje,natahuje rúčky, záleží id situácie ci sa len pomojkam s nim,ci dam prsnik. Ono toto je také ako s cumlikom,ked je dieta "zavysle" ze vies ze treba prestať, ale ten plac,trucovanie bude fest náročné.
Ked sa da, zapojiť partnera do toho. Ja chodim prec aj na 3-4 hodíny,muz sa postará o všetko.

dankanka
22. sep 2022

@mina0202 ja rocneho tak casto nekojim, ved materska skoncila v jeho 7 mich mesiacoch a odvtedy aj na ciastocny uvazok robim, tak nie je cas tolko kojit 🙂. Ale veru oducat sa bude tazko.

rachelkk
22. sep 2022

@martinoocka 3 ročnú ?

ankare
22. sep 2022

@rachelkk no a? Bežne sa deti dojčia až do samostatného odstavenia.

elizabet173
22. sep 2022

@mina0202 aby si nemohla odísť na dlhšie ako na dve hodiny je u dvojročného dieťaťa závislosť a zlozvyk. Najskôr by som sekla s kojením počas dňa, dostala by len večer, no poreve si, ale nie je už bábätko. Odpútavať pozornosť, prelepiť bradavky, nie je. Potom odísť na tri, štyri noci spať mimo dom a prestať úplne. Musíš byť najskôr ale sama presvedčená, že to chceš ukončiť, ak už začneš, tak v žiadnom prípade necúvnuť. Držím palce

1angelika
22. sep 2022

úplne by som zrušila dojčeniecez deň, najprv by som dala len pred obedným spaním a potom ani to. 2 ročné každé dve hodiny dojčiť? To už nemá so stravou nič spoločné.

martinoocka
22. sep 2022

@rachelkk áno 3 ročnú ...poznam deti čo sa dojčia aj dlhšie, len ženy to už radšej zataja kôli takýmto reakciám okolia. Pokiaľ to vyhovuje matke aj dieťaťu kde je problém? V prípade autorky jej to očividne nevyhovuje keďže ju to takýmto spôsobom obmedzuje tak to treba riešiť...

ankare
22. sep 2022

@martinoocka ja som do 5 rokov syna. 🤦 Chvalabohu, prisiel brat, tak mliečko už nechal len jemu. 🤭

7rebeka11
22. sep 2022

@mina0202 dcéra bude mať 2,5 roka a tiež vymýšľa. Je to veľká zavislačka, ona sa aj napapa dobré jedla, ale vždy ešte pýta mlieko... Aktuálne sa snažím zrušiť denné mlieko, davam len pred spaním, vysvetľujem, že mliečko bude iba v posteli. Nie je to jednoduché, snažím sa odviesť pozornosť keď pýta, alebo poviem že nie je... Chodíme von, tam nepýta 😂 keď sa mi podarí vydržať aspoň 2-3 týždne cez deň, skúsim noc... Aj keď tam mi to až tak nevadí

elizabet173
22. sep 2022

@7rebeka11 ideš na to super 👍

evkamotka
26. sep 2022

Podla mna ma z teba zivy dudel. A tak ako sa deťom rusi dudel, zrusis aj prsnik. Par dni pomrnci, ze nechces dat a vybavene. Plus davaj jej dost tekutin, aby bola napita vody/caju

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz