Celú noc na prsníku

mauka
24. jan 2014

Od narodenia je naša dcerka plne dojcena,takze nam odmieta cumlik,aj flasku ..ale spravila si "dudlik" zo mna ...prve dva mesiace nám zaspavala v noci po dojceni a budila sa kazde dve hodinky na papanie..bolo jej vsak treba este k spanku dopomahat aj nosenim na rukach ..od 2.5 mesiaca nam vsak zacala odmietat nosenie a jediny sposob ,ako spi,je iba ked je celu noc pricucnuta na prsku..akonahle sa odpojim,tak sa zobudi bud hned,alebo do 5-10 minut urcite ..obcas sa odpoji aj sama,chrapka si ,ale tiez je to vydrzi len 10 minut maximalne a potom uz hlada prsko..ked nenajde,spusti rev,ako keby ju "zabijali" ...ona ani nemusi papat,len ho proste musi mat v ustockach ...mne to az tak nevadi,uz som si zvykla..jedine mi vadi,ze som strasne dolamana,boli ma chrbat,kosti,kedze som celu noc v jednej polohe a musim chodit spavat s nou uz 20tej :( a takisto sa bojim,ako sa od toho odučí ..zazili ste niekto nieco podobne ? ako dlho vam toto obdobie trvalo? ako sa vam podarilo deticky odnaucit ? teraz ma dcerka 3 mesiace ...

mauka
autor
24. jan 2014

este som zabudla dodat,ze ten jej plac sa neda utisit ..aj ked si ju zoberiem na ruky,place stale silnejsie,az je cela spotena a mokra od slz,lapa po dychu ..ukludni sa jedine na tom prsku,ale aj to jej potom uz trva,ked sa takto sama "rozhodí" :(

luba28
24. jan 2014

@mauka jedina moznost je asi naucit ju na ten cumel,... 😝 len taky malinky kupte ,....a skus namocit jej ho do medu kym si zvykne,ale väcsinou to ide rychlo,...

evita_g
24. jan 2014

joooj, tak to mas velmi tazke... neviem, ci bude take lahke naucit ju na cumlik, samozrejme, treba to skusat a skusat. Skuste jej ho dat a drzat chvilku aj na silu, taky ten najmensi, aby ju nenapinalo. A skusajte to mozno radsej cez den, ked nespinka, lebo v noci su deti citlivejsie a lahsie ich vsetko rozrusi, co nie je podla ich vole 🙂 Teda aspon tie moje su take 🙂 Aj moja starsia bola velky "ciciak" 🙂 Zaspavala len na prsniku a cmulala a cmulala, hoci uz vobec nepapala, trvalo aj vyse hodiny, kym zaspala. Cumlik nemala nikdy. A v noci zakazdym, ked sa zobudila, zasa len cicik. No postupne sa intervaly, kedy sa zobudzala predlzovali, potom sa budila iba raz-dvakrat za noc. Trvalo to par mesiacov, asi od pol roka to bolo uz lepsie.

nice202
24. jan 2014

@mauka cumlik by pomohol urcite.

papucz
24. jan 2014

Naša malá tiež odmietala cumlík, ale v štvrtom mesiaci začala cmulať palček, tak som jej ho zase núkala, začala sa s cumľom hrať a nakoniec sa naučila naň, treba skúšať, im sa to stále mení, ak je taký dudlikátor, treba cumeľ, to ťa zachráni 😀

sashena_m
24. jan 2014

môj syn má dva roky a spí takto stále, aj cez deň (to dokonca na mne leží). v noci sa to už ako tak zlepšilo. keď pustí prsník, tak vydrží aj dve hodiny bez neho. ale máva ešte sem tam noci, že je nacucnutý stále.

zuzi0110
24. jan 2014
zuzi0110
24. jan 2014

@mauka skús a noc ulitku. Mala by tvrdšie zaspať. Návod nájdeš v mojom fotoblogu.

zuzi0110
24. jan 2014

@mauka a prihlás sa do tejto skupiny. Majú skúsenosti https://www.modrykonik.sk/group/4751/detail/

asocial
24. jan 2014

@sashena_m
@mauka
@luba28
Nas ma 15 m a v noci som stale cumel..nie nonstop...ale takmer🙂...zvykla som si...ja som nejako proti cumlu u koj. Deti...luba..nechcem sa ta dotknut, ale tie tvoje "rady" su sialene...nielen v tomto prispevku...med je jednak uplne nevhodny a nehovorim o tom, ze je to silny alergen

luba28
24. jan 2014

@asocial ja tak radim ako robim aj ja a nikdy som problem nemala,...ja to necitam niekde v knihe,.....

poly2406
24. jan 2014

@sashena_m ...tak to si môžeme podať ruky 🙂 Myslela som, že som sama...niekedy mám pocit, že som blázon...(to na margo komentárov blízkych.)
Môj malý má 20 mesiacov je mojím prvým dojčeným dieťaťom (mám tri). Tiež mám s tým problém, že zaspáva jedine s cicunkou, aj cez deň. Ako píše sashena, aj na mne často leží, dundá a spí. Nič by mi nevadilo, keby v noci spal, ako dieťa v jeho veku má. Ale on ma budí aj šesť krát a stále si pýta cicunku. Koľkokrát ani nepije, len cmúľa. Cumeľ som skúšala niekoľko krát, ale nechce ho. Iba sa s ním hraje - cez deň, a v noci sa naň hnevá.
Takže sa pridávam do partie živých cumľov dievčatá!!! 🙂🙂🙂
Som unavená, zmorená, nevládzem ráno vstať a vypraviť dievčatá do školy, ale milujem ho a užínam si svojho fešáka nadovšetko. Aaaa keby sa dal vrátiť čas, snažila by som sa zo všetkých síl dojčiť aj dievčatá. 🙂

nadula01
24. jan 2014

@mauka
@luba28 aj ja by som ju naucila na cumel ,aj ked cumle nemusim ,ale v tvojom pripade ...jo a nedala by som med..este je malicka.proste len cumlik pridrzat ona sa nauci si ho prisat

luba28
24. jan 2014

@nadula01 ja tiez nie som za cumle,ale je mi luto tej maminy,ze ju vsetko boli a nevie si rady,tiez musi mysliet aj na seba,aby si ulavila,....

babulka
24. jan 2014

@mauka mám rovnaký "problém" - syn má pol roka a rovnako zaspáva na prsníku a aj v noci ho hľadá ako náhradu cumlíka. Na cumeľ som ho nenaučila, aj keď som skúšala všetko možné - všetky tvary, materiály, nič nepomohlo, nechce ho, napína ho z nich. Takže ja sama som cumlík. Aj keď nemusí ho mať stále v ústach, spí aj bez neho, ale tak hodinu, keď sa prebudí, pomôže iba prsník. Hladný ani smädný pri tom nie je.
Med a podobné "mňamky" v žiadnom prípade - okrem toho, že je ako silný alergén absolútne nevhodný pre deti do 1 roka a hrozí riziko botulizmu, je to aj isté cesta k zubnému kazu. Bez ohľadu na to, či to píšu v knihách alebo je to vytesané do jaskynnej steny.
Takže asi len vydržať...

sisu1ka
24. jan 2014

Naša malinká má 9 týždnov, ked mala mesiac nechcela dudlik a dost tažko zaspávala, tiež velmi rada dudkala na prsníku, ale postupne sme jej cez den dávali dudlik, chvílku ho mala ale stále jej vypadával. Teraz zaspáva s rukami pri tele zabalená v perinke s dudlom v ustach tak že sa otoči nabok do perinky aby jej nevypadával. Do 5 min spi ako drevo. Potom si ho vypluje a spi dalej.

luvika
24. jan 2014

Aj ja som to takto mala donedavna...maly absolutne odmietal cumel, vkuse pricucnuty na mne a neskor si nasiel nahradu prstek, co mi tiez vadilo a tak som cumel ponukala a ponukala, az v cca 4.mesiaci ho zacal akceptovat a teraz je prisaty len na dudli vkuse. V noci vsak nepomaha, v noci ho odmieta a musi spat so mnou. Ale pri zaspavani som urobila taku fintu, ze zaspava na prsniku a ked uz uplne spi, mam pripraveny cumel pri pohari s vodou a najprv ho namocim do vody, vytiahnem z pusy prsnik a v tej sekunde rychlo strcim dudel :D automaticky ho dudle dalej. Mame tiez taky maly, svajciarsky, ten mala aj dcerka, aj teraz synovi som taky kupila a obaja len tieto akceptovali.

iv01
24. jan 2014

@sashena_m sa mi tak zda ze name rovnake deti 😀

ushka
24. jan 2014

@mauka moja dcérka ma uz takmer 8 mesiacov a takto spime a poviem pravdu dost s tym vnutorne bojujem. Nastastie sa v poslednej dobe sama odpoji a otoci hlavu, ale niekedy to trva 20 minut a niekedy aj viac ako hodinu. V noci sa budi velmi casto a utisi ju len prsnik. Na cumlik si nezvykla a teraz neviem ci nastastie alebo zial. Urcite skusaj cumlik. Skusaj aj cez den jej prsnik pomalicky vytiahnut, ak protestuje tak ho vlož a zase zopakuj. Raz vytiahnes a ona ho nebude hladat. U nas to tak bolo az v 4 mesiaci, ale odvtedy spinka len 30 minut a zasa ho hľadá. Uf je to makacka a zavidim zenam ktorým bábätka pekne spinkaju.

nadula01
24. jan 2014

@luba28 ved ano to presne si myslim aj ja ,ze v tomto pripade je ten cumel vykupenim

miku1
24. jan 2014

@mauka Zažila som to pri staršej dcére a zažívam to aj teraz pri mladšej. Staršia cumeľ absolútne odmietala, mladšia ho výnimočne raz za mesiac prijme, aj to len tak cez deň, skôr vrámci zábavy....Staršiu dcéru to prešlo až potom ako som ju v 17tich mesiacoch odstavila od kojenia. Predpokladám, že tak isto sa to zopakuje aj pri tej mladšej. :(

miriama11
24. jan 2014

Tak veru toto musi byt hrozne.ja som kojila ale toto nastastie nepoznam,ale asi iba koli tomu ze malu sme skoro naucili na cumel.ale ked uz mala 7-8 mesiacov tak v noci chcela prsnik ale chcela aj cumel takze 3x cucla prsnik 3x cumel a toto robila aj pol hodinu v kuse.deti si najdu svoje zavislosti.moja mala zaspavala tak ze mi chytala nos(musela som to stopnut lebo som bola doskriabana )potom si nasla moje vlasy bo bolo tiez strasne a ukoncila som to.a vlastne v 9 mesiaci som prestala kojit a bol pokoj.

miriama11
24. jan 2014

Tym samozrejme nechcem povedat aby ste nekojili.inak cumel robi zazaky ale aj problemy.

mauka
autor
27. jan 2014

dakujem vam vsetkym za vase skusenosti a rady 🙂 veru sa mi ulavilo,ze v tom nie som takto sama,lebo takisto si "uzivam" komentárov zo strany rodiny a citim sa potom ako neschopna matka ...ja si vsak myslim,ze nie je dieťa ako dieťa,takze tazko sudit,ak to niekto nezazil ...tiez len dufam,ze casom z toho malicka vyrastie ..co sa tyka dudlikov,tak tych mame doma 12 duhov,vsetky mozne tvary,velkosti,materialy a z kazdeho ju napina ..kazdy den jej aj 15 minut skusame davat,ale nikdy ho ani len nechyti..da si ho do lica ,vypluva,a ked nahodou nacucne,tak ju hned napne ...snad neskor si zvykne,kiezby ...je to veru tazke zistit,co je spravne pre dietatko a aky to nanho bude mat vplyv neskor..zatial len viem,ze mi je lut ju nechat vyplakavat,tak a radsej "obetujem" ...

matiz1
28. jan 2014

ja mam 14 mesacneho synceka a tiez je prsnik pre neho ako dudlik 🙂..v noci sa budi kazdu hodinu ale uz si len chvilku podudluje a mozem ho polozit vedla seba..mal aj take obdobie, ze som lezala na boku a bol pricucnuty celu noc ale krize mi to nezvladli tak som tento sposob spania zavrhla a zacala som si ho prikladat ked sa zobudil..zistila som, ze ak si ho dam na prsnik hned ako sa zobudi tak je tam kratsie ako ked zacne plakat (lebo som sa nestihla zobudit 🙂)..tym, ze som si ho vzdy prilozila ked si vypytal a ked uz zaspaval skusila som ho odpojit a polozil akokeby si zvykol, ze s prsnikom v puse sa nespi ale iba zaspava 🙂..samozrejme, ze ked este chcel cuckat tak som ho este chvilku nechala ale potom som zas skusila prsnik vytiahnut..a este jedna rada neuc babatko nic nasilu lebo aspon podla mojej skusenosti to vedie len k horsiemu..ver svojim instinktom lebo iba ty vies najlepsie co tvoja dcerka potrebuje a neboj sa bude lepsie ;)..ja si stale hovorim, ze raz mi to aj bude chybat tak si to musim uzit kym to je 🙂

makromolekula
13. mar 2015

ahoj @mauka, ako ste na tom prosim teraz? zmenilo sa nieco? ja mam taku 9 mesacnu...