Časté kojenie

7777stanka7777
3. aug 2018

Dobry den som cerstva mamicka a na zaciatku som mala problem s kojenim po cisarskom potom sa mi mliecko rozbehlo ale zas ked sa mala napapa nevydrzi niekedy ani dve hodiny. Vsetci vravia ze by malo babo vydrzat aspon tri ked sa poriadne naje tak neviemcimam radsejprejst na prikrm lebo ked jej dam bebu tak vydzi... Lebo kojit kazdu hodinu alebo pol hodinu mi pride byt nezmysel.

pininka
3. aug 2018

Je to uplne normalne, ziadne kazde tri hodiny,hlavme v tejto horucave. Moja si pytala aj kazdu pol hodinu. Maloktore cisto dojcene dieta vydrzi tri hodiny,je to mytus.

vsicka036
3. aug 2018

Čo siii?? V tom teple má čakať 3 hodiny? Ono si pýta aj tekutiny od smädu. Keď bude chcieť, daj. Kým priberá, je všetko ako má byť.

magdalenaza
3. aug 2018

@7777stanka7777 presne ako dievčatá píšu, kojiť na požiadanie a najmä v tomto teple, mliečko je zdroj potravy, ale aj tekutín. Nezmyselné je dávať takému malému dieťatku umelé mlieko, keď máš materské 😉

lmml
3. aug 2018

Ak iba kojite dieťa má v mlieku aj tekutiny.. skúste vy smädnut tri hodiny..

m_s7
3. aug 2018

@7777stanka7777 Tak tých všetkých nepočúvaj a počúvaj radšej svoje bábo. Materské mlieko je ľahko stráviteľné a najmä v týchto horúčavách si pýta častejšie. Aj každú hodinu.. Buď od hladu, alebo si len cucne od smädu.. Viem, je to otrava niekedy, hlavne keď chceš ísť von, ale nie nezmysel.. My sme si tým prešli pred rokom a prežili sme..

lindusss2016
3. aug 2018

@7777stanka7777 nezmyselne je programovst dieta na presny cas, ty si snad tiez nestopujes, ze si mozes dat pohar vody kazde tri.hodiny a ani o 10 min skor. Dalsi nezmysel je davat jej UM, ked mas svoje mlieko. Musis si hned na zaciatok.ujasnit, ci ta kojenie obtazuje alebo nie a ci si alebo nie ochotna obmedzit svoje pohodlie pre dobro svojho dietata. Ak chces dojcit, tak dojci na poziadanie.

7777stanka7777
autor
3. aug 2018

Davam aj cajik od smadu ako poradila doktorka ale dakujem aj tak pekne 🙂 chcem dojcit tak to skusim hadam vude dobre

vsicka036
3. aug 2018

@7777stanka7777 dr ti poradila čajík od smädu? Nám moja povedala, že častejšie dávať pocuckať a to stačí. Zbytočne sa mu bruško naplní čajíkom a menej mliečkom, keď v ňom má všetko, čo potrebuje. Inak sa riadim fontanelkou, keď nie je vpadnutá, je všetko ok.

3petka
3. aug 2018

@7777stanka7777 Môj malý vydržal aj v takom teple 3 hodiny nepapať. Samozrejme že som ho nevystavovala vonku keď bolo 35 ale bol von vždy v rozumnú hodinu. Kde tu som mu dala čajík alebo vodu keď sa zobudil. Môže to byť aj mliečkom že ho nemáš také husté aby sa z neho dostatočne napapala. Ak by som si ja mala vybrať tak určite nechám to dieťa dlhšie spinkať a teda ho dokŕmim ako sa trápiť každú hodinu a dieťa nervózne ja nervózna že nič poriadne neurobím. Všetci mi radili aj dieťa budiť na jedenie a nerobila som to a dobre som spravila, malý mal od začiatku pekný režim na spinkanie. Čakám že ma tu niektoré super mamičky za tento koment ukameňujú ale ak by som mala druhé tak by som sa snažila aby aspoň tri hodinky spinkalo. Ale urob ako ty cítiš, ja som vždy nechala na svoje pocity, vyskúšala som a bolo.

lindusss2016
3. aug 2018

@3petka ked sa ti dieta nebudi, tak je spokojne a nema vyznam ho budit nasilu. Ale ak sa dieta zobudi kazdu hodinu a chce si pocuckat a, potom dalej spi, tak je nezmysel kazit kojenie umelym mliekom, tym mu predsa nijak nepomozes. Malym detom nevadi spat prerusovane, ale zbytocne do neho pchat umeliny, ked nemusis, tak to nechapem.

zuzka38
3. aug 2018

@7777stanka7777 koľko ma babatko? Ja som.ziadne čaje nedaala stacilo častejšie prikladať kludne aj každú hodinu a pol ak pyta. Radšej tvoje mlieko ako čaj najmä ak je to novorodenec.

matazirafa
3. aug 2018

@7777stanka7777 dieťa má maličký žalúdok takže sa nevie spôsobne najesť a spať 3hodiny do ďalšej porcie. Samozrejme to závisí od dieťaťa. Môj malý bol prvé mesiace na mne v podstate nonstop a potom sa dal trosku dokopy, druhé mám dievčatko a tu som musela niekedy budiť aby sa najedla. Ta by teraz zjedla aj slona a malý mi zasa s jedlom dosť vymysla. Takže sa nestresuj tým co jedna pani povedala.

nika898
3. aug 2018

@7777stanka7777 uplne normalne. Niektore deti si pytaju aj kazdu pol hodinu. Umele mlieko zahod do kosa ostatnych nepocuvaj a riad sa svojou dcerkou. Koj na poziadanie. Nie je nic lepsie ☺

nika898
3. aug 2018

@7777stanka7777 ach jaj skus zmenit aj dr. Mne moja povedala ze ked tak prevarenu vodu lebo caje su plne chemikalii. Neboj dcerke uplne staci tvoje mliecko.

calimero3w
5. aug 2018

@7777stanka7777 ahoj. Určite koj maličkú na poziadanie a nedávaj žiadne prikrmy, lebo prídeš o mliečko. V tychto horúčavách môže si kľudne vypýtať aj každú pol hodinu. čím viac prikladas tým viac sa Ti tvori mliečko. Čím viac dopytu a to viac ponuky 😉😉😉

majusska202
13. aug 2018

Ahoj môj malý robí to ze sa nejedol vygrcol totálne všetko znova jedol 3 mesiace sme takto fungovali jedaval každý 20 min keď po čase začal jest každú hodinu bolo to pre mňa vykúpenie

katulka3333
17. aug 2018

Ajokyr zienky.ak moj je na ciciku každých 20 min.to je uz na prášky u mna.nič nedokážem urobit a vobec nemám cas na mladsiu dceru

evittam
17. aug 2018

@katulka3333 A prečo mu davas kazdych 20min prsnik?

annamivo
18. aug 2018

@7777stanka7777 kľudne daj aj čaj ale ako baby vyššie píšu, bábo pije aj od smädu nie len hladu a v lete detto... Náš je júnový tak viem o čom píšeš, kľudne daj keď chce a buď rada že máš čo dať... UM riešiť až potom keď nebudeš mať svoje, veď nič lepšie mu nemôžeš dať 😉

katulka3333
18. aug 2018

@evittam no lebo nic nezabera na plac a ak ho vezmem na ruky tak mi zuzle tricko rucky a vsetko co mu prejde okolo ustust.vodicku mi nechce.napije sa glg akonahle zisti ze to jw voda odmieta

7777stanka7777
autor
30. aug 2018

@katulka3333 mne moja mala tiez nechcela potom som jej davala cez lyzicky a vypila mi viac aj cajiku alebo vodicky tym padom sa napila a nechcela nic aspon hodinku davala som medzi terminmi... Skus a uvidis hadam pomoze 🙂

krasolienka1
3. júl 2023

@7777stanka7777 mne syn zo začiatku pol hodiny bez mlieka vydržal bol veľký závislák a tiež som sa napočúvali blbých reči ale neriešila som doktorka povedala že je to oka sú aj také deti