Bude sa mi tvoriť mlieko po pôrode?

22. apr 2024

Ahojte baby, idem sa spýtať pri malej som mala veľa mlieka ale prestala som skôr kojiť (bola som blbá počúvala som iných) ale mlieko som mala doteraz keď som si stlačila prsník tak kvapky mi tiekli. Mala už ma 3 roky, a som znovu tehotná v 10tt a tečú mi namiesto mlieka kvapky vody asi kolostrum, znamená to že sa mi bude tvoriť mlieko ? Veľmi sa obavám aby som mala mlieko znovu po pôrode lebo som už rozhodnutá kojiť do kedy to pôjde je to najlepšie pre babo.

reanda
22. apr 2024

a preco by sa ti nemalo tvorit?

anavixy
22. apr 2024

Kvapky vody ti z prsnika netecu, tecie ti to co pises- kolostrum. Kolostrum nie je voda, je to mlieko, len sa ink vola 😬 a teda nie, samotny fakt, ze ti (zvycajne od 16tt) tecie kolostrum neznamena, ze budes mat dostatok mlieka po porode. Ale u teba je velky predpoklad, ze to tak bude, kedze si mala dost mlieka aj predtym a teraz si este len v 10tt, takze ti mlieko zrejme este ani neprestalo tvorit. Nerozumiem preco si prestala dojcit, ked si stale mala mlieko, ale chapem, ze ludia maju vselijake mudre reci… treba pocuvat ludi, co su v tejto oblasti vzdelani, nie obycajne nazory a presvedcenia laikov, lebo im s to zda zbytocne, tak naco to robis atd. Mlieko mat budes, ak bude dieta dobre sat a budes dojcit na poziadanie, nie je sa coho bat 🙂