Bude dojčenie pri druhom dieťati ľahšie?

zuzana9393
7. apr 2022

Ahojte. Zaujimaju ma vase skusenosti. Prveho syna som kojila vyse roka. Ale prve mesiace boli zle. Bol to taky boj, mliecka bolo malo, maly sa kojil hodinu vkuse, neviem ci mu to pomaly tieklo, alebo kde bol vlastne problem. Malo priberal... Ustalilo sa to asi az po 4 mesiacoch. Teraz cakam druheho syna. Myslite, ze pri nom to uz bude lahsie? Ako ste to mali vy?

ivangeline
7. apr 2022

Zavisi... Ja mam deti tesne po sebe a mlieka je stale viac a viac. Dojcim uz 4r.

zuzana9393
autor
7. apr 2022

@ivangeline no ja budem mat 6 rocny rozdiel medzi nimi

diamond007
7. apr 2022

@zuzana9393 nie není ľahšie, je to totiž dosť o bábätku, ako sa to nauci

ivka21
7. apr 2022

@zuzana9393 ja som pri prvom nemala nejaký problém kojila som 13.(skoncila som v 3 m tehu) . A pri druhom som si bola sebou tak istá ze bude všetko v pohode a zrazu mi doktorka v 4 m povedala ze malý nepribera😔pritom som všetko robila ako predtým prikladala malého často pila čaje na mliečko, meltu, nealko cierne pivo. A prišla som o mliečko úplne, teraz sme na UM.

danulicek
7. apr 2022

nie, nebolo ľahšie. malo to presne rovnaký scenár ako pri prvom, i keď ja som nebola už z toho tak pod tlakom a nervózna. ale to je náš prípad, váš môže byť celkom iný 🙂 Držím palce 🙂

karollka21
7. apr 2022

@zuzana9393 závisí prípad od prípadu...u mňa osobne- prvých dvoch som kojila vyše roka kazdeho, a v pohode, a prišla tretia a bol to boj, aký som nezažila, čistá katastrofa. Ale podarilo sa nakoniec. Každý to má inak, nedá sa paušalizovať.

zuzana9393
autor
7. apr 2022

@danulicek dakujem. No som celkom zvedava ako to bude u nas. Lebo pri 2 detoch uz nebude take jednoduche mat babo cely den na prse

martinka13
7. apr 2022

Ja pri prvom katastrofa. Pri druhom po 6 rokoch úplná pohoda. Podľa mňa závisí od dieťaťa.

diamond007
7. apr 2022

@ivka21 lekárka povie že je dieťa krivé alebo slepé tak jej uveris? Prečo keď dospelí ľudia vôbec nie sú tabuľkový, prečo tam pchame deti? Aj keby pribral za mesiac 30-50g, tak je to dostačujúce ak bábo nie je predsa nespokojné.

zuzana9393
autor
7. apr 2022

@diamond007 prepac ale to co pises je hlupost. Dieta predsa potrebuje priberat, inak slabne, nema silu jest. To by si ho ozaj nechala tak? Mozno blby priklad, ale si zober ako to je u zvierat? Led nerastie umiera. Takze asi to nebude uplne v pohode

diamond007
7. apr 2022

@zuzana9393 ja som nepovedala že NEMA PRIBERAT! nauč sa čítať a nepoucuj. Ja som napísala keby pribral aj málo, stále priberá a nie sme tabuľkový. Áno, vravím doslova z vlastnej skúsenosti.

zuzu1304
7. apr 2022

@zuzana9393 mam 6 tyzdnove babo, 6 ročný rozdiel a veru sme sa vytrapili prvé týždne. Brala som to ako samozrejmosť (dcérku som kojila 2 roky) ale mýlila som sa... dost pomohla odsavacka.

zuzana9393
autor
7. apr 2022

@diamond007 co si hned agresivna 😄 cize mi tu chces povedat, ze si mudrejsia ako nejaka vystudovana detska lekarka ano? Ci mas nejake lekarstvo vystudovane?

zuzana9393
autor
7. apr 2022

@zuzu1304 mne tu odsavackou vobec neslo. Skusala som aj rozne druhy, ale nakoniec, ked som potrebovala niekam ist, tak som to vzdy riesila len rukou odstriekat do flasky. Teraz som si odsavacku ani nekupila. No uvidime. Ja som dufala, ze to telo si bude pamatat. Ale ako viacere pisu, tak asi velmi nie

zuzana9393
autor
7. apr 2022

@diamond007 a s porozumenim sa nauc citat ty. Reagujes na Ivku, ktora napisala, ze maly nepriberal. A ty si z tej vety pochopila ze pribral podla doktorky malo 😄 moj maly tiez jeden mesiac nepribral nic co znamena 0g a nie 30g

dominika_sk
7. apr 2022

Prve dieťa odkojene 1,5r uplne bez jedineho problemu, bolo to tak prirodzene ako keby som to robila cely život. Pri druhom som išla na istotu, veď predsa neexistuje aby bol nejaky problem. Po štyroch mesiacoch neuspechov, plaču, nemala som mlieko, maly nepriberal, nepomohla laktačna poradkyňa, vitaminy, … som to ukončila a doteraz som z toho taka… no nechapem. Mrzi ma to a mam pocit osobneho zlyhania.

diamond007
7. apr 2022

@zuzana9393 pokiaľ viem čítať, v príspevku píšeš že MALO PRIBERAL

zuzana9393
autor
7. apr 2022

@diamond007 ale ved ty si pisala Ivke nie mne 🤦‍♀️😄

nevenka
7. apr 2022

@zuzana9393 druhe dieta som porodila, ked malo prve 21 mesiacov a kojila som aj tehotna chvilku, nie dlho. Mlieko sa mi rozbehlo plynulejsie, ale aj druhe dieta sa hned prisalo a cucalo kontinualne a za 10 minut bolo najedene aj v porodnici. Prve malo problem sa prisat, prisal sa mi az po mesiaci. Tretie dieta bolo po 5 rokoch od druheho, s kojenim zase ten isty problem ako pri prvom. Chlapci sa mi nevedeli prisat. Tohto tretieho som dostala na prso asi ako 6 tyzdnoveho, myslim teda bez klobucikov. Dokrmovala som ich este par mesiacov tychto dvoch. Takze odsavacka moja verna kamoska. Lahsie to bolo v tom, ze uz som vedela, co a ako a pevne som verila, ze sa podari. Ma 15 mesiacov a kojim stale.

zuzana9393
autor
7. apr 2022

@nevenka tak ako to tu citam, zrejme ma caka nieco podobne ako pri prvom. Ja som bola u laktacnej, aj vdaka nej sme to dali, tak mozno uz aj ja budem lepsie vediet co a ako. A pevne verim, ze maly bude snazivejsi 😄

lucka114
7. apr 2022

@zuzana9393 u mňa bolo druhé ľahšie... Už som vedela čo a ako ne/robiť a nestresovala som ...

mareri
27. apr 2022

neda sa to takto povedat, je to velmi individualne. Dietatko musiš prikladat a prikladat a potom dojčit budeš. Zaleži ale aj od stravy, aby sa ti malo z čoho tvorit mliečko

sonicka96
27. apr 2022

Ja som prvého kojila rok a pol kým som znova neotehotnela. Hneď ako sa narodil mladší (pár minút po pôrode) som si ho priložila a to bola nádhera ako sa krásne prisal a papal 🙂 takže za mňa áno, bude lepšie a zvládnete to rýchlejšie ❤️