Bolestivé dojčenie kvôli málo otvoreným ústam.

evitka83
30. mar 2020

Kocky prosim Vas dojcim 2 tyzdnoveho krpca. Maly ma strasne hryzie dasnami do bradaviek. Pozerala som aj rozne videa ohladom techniky prikladania a pod. Problem nemame ani tak v polohe, ako v tom, ze maly otvori malo usta a dostane sa mu tam iba bradavka a mala cast dvorca. Jediny sposob ako docielim aby sa spravne a bezbolestivo prisal je, ze ho vydrazdim, aby sa zacal jedovat a vtedy otvori usta ako vtaca a ked mu dnu vlozim prsnik, vtedy ho vezme spravne. Ale nie som ok s tymto postupom. Neriesili ste niektora nieco podobne s prijemnejsim riesenim? Dakujem za tipy

prechadzka
30. mar 2020

@evitka83 ja to iste🤦‍♂️.nik neporadi?

barboritta
30. mar 2020

@evitka83
@prechadzka v akej polohe dojcite?skusila by som zmenit to ako prve.

14moni88
30. mar 2020

@evitka83 uzdicku si mu pozerala? Zvykne sa prerezavat keď majú problém s prisatim.. Zisti si o tom.. Moja to tiez mala mierne ale vie sa pekne prisať tak sme jej to nedali spraviť.. Asi by som to neprezila😥😩 a ja som prestala plakať a kričať pri kojeni asi až po mesiaci

miselar
30. mar 2020

@evitka83 dva týždne je krátka doba aj pre navyknutie bradavky. Začiatky sú ťažké. Aj mňa to veru bolelo. Mala sa nevedela dobre prisat a tak som kojila cez klobúky cca 4 týždne. Potom som klobúky zahodila a skúšala normálne bez toho. Bolelo to. Dojčenie nieje jednoduché a chce to trpezlivosť. Dnes má mala pomaly pol roka kojím stále a už to tak neboli. Je to aj o tom ze aj bradavka si musí navyknut.takzr pevné nervy a vydržať.

ivangeline
30. mar 2020

Tiež som chcela písať, že na začiatku je to pre bradavky nepríjemné tak či tak... Zavolala by som laktačnú, nech sa pozrie, či všetko správne, možno ukáže ďalšie polohy pre budúcnosť.. a budeš si istejšia, keď ti to niekto odobrí.. A príde mi normálne podráždiť dieťa, bradavkou najprv okolo pery a až keď poriadne otvorí ústa, tak potom... Ak sa prisaje zle, tak som sa snažila čím skôr vybrať a znova... Ja mám teraz 7t a takto to robím, lebo inak zbytočne nahlce vzduch, keď to nie je správne a mňa to boli potom tiež.. no ja som plynule prešla od jedného dojčenia k druhému.. nemala som prestávku, dojčila som aj počas tehotenstva...takže má bradavky fakt bolia, len keď sa zle prisaje a potom jej vyklzne časť dvorca a cuca bradavku..

ivangeline
30. mar 2020

A ešte, keď je dieťa hladné, tak mi príde, že automaticky dáva veľké ústa, len čo sa priblížim s prskom. 😄😀