Bolestivé dojčenie

lllperko
30. jan 2022

Ahojte. Malicka ma bez mala 7 mesiacov. Uz ma prvy zubok vonku. Pred 3 dnami ma tak silno kusla do bradavky, az mam otvorenu ranku. Strasne to boli. Dnes som si vsimla, ze mi to hnisa. Vzdy po kojeni si to dezinfikujem a dam hrubu vrstvu lanolinovej masticky. Ale problem je v tom, ze aj ked by som mohlA dojcit z druheho prsnika, ona druhy odmieta. Cez den ho nechce vobec, v noci trosku pocicka a potom odmieta a pije z druheho. Mali ste uz podobnu skusenost? Myslim s otvorenou rankou na prsniku. Mam strach aby sa tam nevytvorila infekcia, kt. by sa preniesla aj malej do ust. Rozmyslam uz aj na odstaveni MM, len neviem ako na to. Prosim o radu. Dakujem.

syslik81
30. jan 2022

kupit klobucik na bradavku alebo odstrekovat a davat z flase/poharika.

bazalka1
30. jan 2022

Lepsie su na taketo ranky multimum naplaste. S lanolinovou mastickou som nemala dobre skusenosti....a pomohlo mi menit polohy pri dojceni. Nie tak ako si zvyknuta ale nasmeruj ranu ku kutiku ust. Mozno budete mat trochu akrobacie ale mne len to pomohlo. Zelam pevne nervy a nech to mas cim skor zahojene 🍀

babovka2321
30. jan 2022

@lllperko lanolin na otvorene rany nie je uplne vhodny. Velmi dobre ohlasy su na multimam compresses naplaste, pripadne roztok citrovitalu (5-10kvapiek do 30ml vody, drzat v chladnicke, po 7 dnoch vyhodit). Tiez som si tym presla, da sa to rychlo zahojit 🙂

lllperko
autor
30. jan 2022

Dakujem za rady, skusim tie naplaste 🙂 pekny den vam

zapalkazapalkova
30. jan 2022

@lllperko mne pri odmietani 1 prsníka pomohlo zvýšiť tvorbu a ako prvý ponúknuť ten, kt nebol obľúbený a často striedať

pinkgirl
30. jan 2022

Možno odmieta druhý prsník lebo jej vadí poloha - má hlavičku otočenu opačne ako pri obľúbenom prsníku. Vyskúšaj na druhom prsníku inú polohu napr futbalovú.

michaela789
30. jan 2022

@lllperko lanolin isto nie. Dezinfikuje genciánovou violeťou. Mne to ragady vyliečilo za pár dní.

lllperko
autor
30. jan 2022

Este jedna otazocka. Ta ranka mi hnisa. Nemozm tym nejak ublizit malej, ked pije z toho prsnika?

michaela789
30. jan 2022

@lllperko no, ja osobne skúsenosť s hnisanim nemám, ale kamarátke, ktorej sa zapálila ragada a hnisala jej z toho bábo vracalo. 🤷‍♀️

bazalka1
31. jan 2022

@lllperko No mne hnisalo len asi den, v den jak som zacala davat naplaste tak sa to dalo dokopi asi za pol dna...striedala som naplast a cistenie s citrovitalom ako tiez hore radili...
A problem s odmietanim jedneho prsnika som mala tiez, nakoniec ho mala len na dudkanie a uspavanie v noci ked uz nechcela mliecko. Ked bola v polospanku tak jej bolo jedno ktory cecok som jej podstrcila 🙂 a problem bol v slabom toku...mlieka bolo dost len jej asi vadilo ze sa musi viacej snazit pri tahani 🙂

lllperko
autor
2. feb 2022

Ahojte, musim sa vam podakovat za radu! Naplaste mi pomohli zahojit ranu za 3 dni 🙂))) dakujeeeeeem