Bolestivé bradavky

lellla
26. máj 2021

Prosím vás poraďte mi niekto čo spraviť....
Mala sa najprv zle prisala no potom prišla laktačná a krásne mi vysvetlila všetko ako čo robiť atď...lenže problém je ten že bradavky mám krvavé strašne bolestivé a momentálne si mali nemôžem ukladať pri seba tak ako potrebujem na poriadne prisatie sa pretože ju nemôžem polohovať kôli kanile čo má v hlavičke 😭
Prikrmujem s fľaškou...mne sa mliečko ešte len rozbieha a s tejto situácie som.zufala pretože ešte raz keď ju dám zle tak si radšej odrežem bradavku ako by som ju mala priložiť 😭poraďte mi čo spraviť alebo čo nespraviť .ďakujem

terezka1947
26. máj 2021

@lellla kazda ti da inu radu.
Fakt je ten,ze neexistuje nic,co nabradavky das a nacdruhy den bezbolestne kojis.
Ja som skusala kadeco...ale naj mi.pomohli naplaste multimam...ci ako sa volali.
Vzdy,ked som s placom odkojila,natrela...a celu noc mala.
Skus si prsia nechat cez den vetrat.....a kludne vyskysaj,co ti poradia aj ine mamicky. Nechaj zaschnut mlieko,atd,atd....
Uvidis,co zafunguje.
To urcite si este trosku zuby pozatinas.
Ale...das to. Zvladnes to,ver tomu,ze sa zahoja a ty bydes iba spominat na tuto bolest.

ada55333
26. máj 2021

@lellla ja som používala tu fialovú vodičku čo sa používa na žabu. Tiež som mala veľké bolesti. Nuž toto obdobie treba asi len pretrpieť. Tiež som si hodiny naplakala. Prvý mesiac bol pre mňa najťažší. A treba poriadne vetrať.

selu11
26. máj 2021

Ahoj, ja osobne mám tiež dobrú skúsenosť s obkladmi Multi-mam. Plus laktačná mi prízvukovala, aby som nepoužívala mastičky s obsahom lanolínu. Ten akoby ranu zakonzervoval a zahojil na povrchu a vnútro rany sa tým pádom nehojí, čo môže spôsobiť problémy. Občas som na dezinfekciu používala troška fialovej vodičky, ktorá tu tiež bola spomenutá. Snáď ti problémy rýchlo skončia, držím palce.

selu11
26. máj 2021
katpox
26. máj 2021

@lellla no aj ja som mala bolave, ze slzy v ociach, jka keby ma so ziletkou rezali do prs, som sa triesla, nech to mam za sebou..... ono mi pomohla taka ta vodicka z grepovych semien, s olivovym olejom par kvapiek a vodou som to poriedila a natrela na bradavky, chodila som po byte hore bez, aby sa luftovali, to mi ulavilo, hento s cim som si natierala mi poradila laktacna, lebo sa to prred dojcenim nemusi umyvat, no a tiez zistila, ze babatko malo uzdicku pod jazykom, za 3 tyzdne nas vzali na ORl a mu to nastrihli a odvtedy sa to hned na druhy den po zakroku ma 80 perc.zlepsilo,na treti den 100 perc. Sa lepsie prisal a lepsie sa najedol, nepotrebovala som dokrmovat a aj bradavky sa netrapili....

katpox
26. máj 2021

@katpox citrovital ta vodicka sa vola

juliet86
26. máj 2021

@lellla ja ti mozno poradim divne ale nadopuj sa liekmi proti bolesti. akoze ano jasne stopove mnozdtvo sa do mlieka dostane. najlepsie paralen/panadol. ibalgin alebo klido aj silnejsie typu novalgin. ak to ma byt rozdiel medzi tcojim psychickym a mentalnym zdravim a tym ci sa vobec kojit bude alebo nie tak smelo do toho. je to utrpenia 24/7chapem ta. drzim ti palce

sashka22
26. máj 2021

@lellla ja som mala najhoršie prvé 4 týždne, pocity ako Ty. 5ty týždeň som si uvedomila, že už to tak neprezivam bolestivo a odvtedy kojím 1,5 roka. Doteraz si pamätám, keď som si študovala prisatie a videa na YT, nechápala som, že sa tie mamičky usmievajú pri kojeni... Zaťať zuby a vydržať alebo aj ta uzdicka môže robiť problém. Mne pomáhalo keď pri každom kojeni mi manžel masíroval nohy, silno a bolestivo, to mi na chvíľu pomáhalo spôsobiť bolesť inde a odvrátiť pozornosť. Viem, je to ťažké, vtedy by som steny skriabala.

ada55333
26. máj 2021

@sashka22 ja som si vždy krcila a vystrierala prsty na nohách, pomôže to sústrediť sa aj na niečo iné ako na bolesť bradaviek, aj pri tetovaniach som to robila. Za mňa takáto nejaká zábavka pomedzi bolesti trošku zamestná mozog aj niečím iným ako bolesťou.

tramtada31
26. máj 2021

Multimam naplaste. Do 24hodin sú zahojene

lellla
autor
27. máj 2021

Ďakujem vám za rady a za povzbudenie ...nakoniec keďže som ešte v nemocnici som sa odhodlala aj vďaka vám a išla cez bolesť ...musela som si prsník viac krát vitiahnut aby sa pekne a poriadne prisala ale nakoniec sme to zvládli...bolia ma stále a strašne ale už mám mliečko tak je to lepšie a som šťastná že sa mi spravilo a nemusím už dokrmovat ♥️

janakedrova
24. júl 2021

@lellla ahoj, ak ešte potrebuješ poradiť na zranené a zapálené bradavky, poviem ti, čo mne pomohlo hneď po prvom natreti: medovicovy med. Mala som konkrétne med medovicovy zmiešaný od firmy Medar (kúpiš online), najlepší je med medovicovy jedľový, pripadne med lipovy alebo manukovy ( ten maju aj v malom baleni v lekárni,online pod názvom Activon tube). Majú silné antibakteriálne vlastnosti a navyše je to zdravé a chutné aj pre dieťa. Ja som mala bradavku akoby obrezanu, trhlina sa pri každom dojčení zväčšovala. Pri prisavani dieťaťa som kričala od bolesti. Po jednom natreti bolesť ustupila, rana sa mi zahojila asi za jeden a pol týždňa, a to dokonale, bez jazny. Tento med už mám odvtedy doma a kedykoľvek je problém, siahnem po ňom. Vyskúšaj a uvidíš! Alebo to aspoň poraď ďalej. Držím palce. Janka

lellla
autor
25. júl 2021

dakujem za radu....zial uz to nieje aktualne kedze som stratila mlieko po chorobe ...ale dakujem aj tak