Bolesť prsníka, stalo sa vám toto pri dojčení?

ellieellie
13. aug 2019

Ahojte, prvého syna som dojčila rok, teraz dojčím už 3 mesiace druhého syna. Doteraz všetko super, bez problémov. Včera večer ma z ničoho nič začal bolieť 1 prsník, ale to tak, že som riadne ani spať nemohla.. aj dnes bolí celý deň. Prsník nie je stvrdnutý, ani začervenaný, nemám žiadnu hrčku ani nič, proste navonok žiadna zmena, aj malý sa dojčí normálne, nemám teplotu... Ale bolesť nenormálna, či ležím, sedím, chodím, dojčím.. Čo s tým, čo sa to deje, zažili ste to niektorá?

jarushka1981
13. aug 2019

@ellieellie predpokladám, že bolesť vyžaruje z nejakého miesta, a neboli ta cely prsník. Nájdi to miesto a počas dojčenia masiruj smerom k bradavke. Niekde buď upchatý mliekovod a to ta boli. Nemusíš mar hrcku zatiaľ. Ale treba to rozmasirovat, dobre je tiež nahriat napríklad bio lampou alebo teplým rucnikom. Ja som kojila už 3 deti, prvú 2 roky, druhu 1,5 roka a malého som 21 mesiacov. Pri babách sa mi to nestavalo, ale primalom často.

elisskah
13. aug 2019

Ak nemáš tie ďalšie príznaky, ktoré si popísala, tak to nič nie je. Do 48 hodín táto bolesť prejde.

elisskah
13. aug 2019

A áno, tiež som sa snažila to boľavé miesto pri dojčení masírovať.

lenkatt2
13. aug 2019

Tiez som to zazivala pri 3 babatku, synovi. Pomahala octanova mast, obklad z naklepaneho kapustoveho listu, z bieleho vina ( vsetko studene). Striedala som to. Trvalo to tak 3 dni. Raz som skoncila na atb. Masaz a striedanie silneho prudu sprchy som skusala ale pri tej bolesti je to tazke. Aj rada, ze treba vela odpocivat je super, ale nie je kedy 😉

kukulienka83
13. aug 2019

Nasmeruje bradicku babetka smerom k tomu bolavemu miestu, on to vytiahne, bude to uochaty mliekovod... Mala som adi 3x tiež na vonok a ohmat nebolo nič vidieť, len bolelo...

ladybug138
1. sep 2019

Treba to odstranit, casto prikladat alebo odaavat, mna takto boello, urobila sa mi velikanska hrca a v piatok ma operovali na absces, katastrofa