Bojím sa, že nebudem môcť dojčiť

10. mar 2023

Ahoj, zanedlouho budu mít dítě a obávám se jedné věci, že ho nebudu moci kojit, nebo lépe řečeni, bude to pro mě problém, neboť vždy mi je vrcholně nepříjemné když se mi někdo dotýká prsou, prostě je to u mě tabu. Je tu nějaká co má něco podobného jako já? Nebo když jste měli dítě tak se to jaksi změnilo a nějak jste si na kojení zvykli?

alex49
10. mar 2023

Môžeš kľudne dávať od narodenia mlieko, nebudeš o nič menšia mama, ako ta co koji. Nerob si s tým starosti.

gypsomilka
10. mar 2023

Moji neboli ani jeden na materskom mlieku. V nemocnici som im zacala davat normalne umele. A bolo mi jedno ak si niekto nieco myslel.

autor
10. mar 2023

Nemyslím si, že budu špatná matka, ale zase umělé něco stojí ale bojím se, že kdyby kojím a je mi to nepříjemné tak já budu nervozna ai dítě i když může se to změnit ale mám obavy

thereisabear
10. mar 2023

Mám to poodobne a dojčila som. Hlavne zo začiatku to bolo dosť nepríjemné. Časom to bolo znesitelnejšie. Len som pri tom nemohla myslieť na jedlo, lebo mi hneď bolo zle.

autor
10. mar 2023

Samozřejmě uvidím, možná se změní, ale naštěstí nemám kolem sebe lidi co mi nadavají

tosomja
10. mar 2023

Lepšiu mamu z teba nespraví dojčenie. Ja som ani jedno nedojcila a su zdravé, šťastné, ľúbené

titla
10. mar 2023

Ja som sa toho tiez spociatku bala. Nemam rada dotyky na prsiach, mam velmi citlive bradavky. Prvych 6 tyzdnov ma kojenie vyslovene bolelo, aj ked prisatie bolo spravne, ale potom bradavky akoby znecitliveli a uz som s tym nemala problem. Fyzicky mi to nebolo neprijemne a emocionalne som si uzivala tu blizkost dietata.

andreatytler
10. mar 2023

Tak sa vobec netrap a neboj sa. Skus zopar dni. Ak to pojde super, budes mat jedlo pre babatko zdarma a kedykolvek poruke a ak nie, budes robit umele.
Sice nemam taky problem ako ty, ale myslim ze vacsina zien uplne inac vnima svoje prsia vo vztahu ka dietatu. Aspon u mna to tak bolo ze pred dietatom to bol vzrusujuci symbol sexu a zvodnosti a zenskosti a mala som automaticky potrebu ich drzat v tajnosti a potom sa to zmenilo a boli z nich len obycajne vacky na mlieko a nevadilo mi ak by som musela kojit na verejnosti😂. Takze je mozne ze tebe vadi ak sa ich teraz dotyka dospely clovek ale nebude ti vadit ak sa ich dotkne tvoje dieta.

andreatytler
10. mar 2023

@titla Ano, nikdy pred tym som necitila k niekomu taku spriaznenost a spojenie ako ked som mala syna na prsniku. Ale neprislo to hned. Zo zaciatku to bolo neprijemne a cudne.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. mar 2023

Určitě to nechci zvarhnout, zkusím a uvidím, když bude v pohodě tak pokračuji když ne tak UM
@jj298

cajchana
10. mar 2023

Ono sa to prichodom babetka kludne zmeni sa mo a vobec ti to divne alebo neprijemne proste nepride. Teraz na tomyslis si myslim, ze zbytocne a tak sa iba stresujes, ked by si vobec nemusela

lenkakravcova
10. mar 2023

Ja to mám podobne. 🙂 prvé 2-3 týždne ma dojčenie (možno aj kvôli tomu) dosť bolelo, asi pre citlivosť. Medzitým som asi 5dni odsávala (myslela som ze to dojčenie zavesím na klinec). Po tom to ale prešlo. Prsia si nejako zvykli. Po ukončení dojčenia som šla zase do "nedotýkať sa" módu, takže to "problém" nevyrieši. 😀

lauriik
10. mar 2023

Ja tiez nemam rada ked sa mi niekto dotyka prs a dojcila som prvu rok a druhu rok a pol ☺️

cecilia29
10. mar 2023

Ja som to mala podobne a už dojcim 5r (3tie dieta)

elmivelmi
10. mar 2023

dak das umele

maryetta
10. mar 2023

Nemaj obavy takto dopredu. Je to zbytocne. Existuje nahrada mlieka. Uplne najdolezitejsie je aby si ty a babatko boli spokojni.

beata_k
10. mar 2023

Ano je to o zvyku. Ani pre mne to zo zaciatku nebolo prijemne. Ak by som aj nebrala do uvahy obkusane bradavky, tak som si musela na ten pocit zvyknut. Drzim prst 😉

majlo1234
10. mar 2023

Ja to tak mam, doteraz, uz rok a pol dojcim. Druhe prso si vzdy zakryvam trickom, aby mi ho dieta nechytalo, obcas predychavam aj to samotne dojcenie, u muza momentalne nedavam ziadne dotyky na prsiach, na to uz kapacita neostava. Ale da sa to, hlavne ked pozitiva prevazuju negativa, uvidis ako to bude u teba

lujza123
11. mar 2023

Ja som sa toho bála celé tehotenstvo... Vôbec som si nevedela predstaviť nejaké dieta na mojich prsiach, prislo mi to divne až nechutne, obrázky dojciacich žien v čakárni gynekológa navytacali do biela a preistotu som si nakúpila aj detské fľaše na sunar presvedcena ze zo mňa dojka nebude...

A vieš čo? Ako som tu krpatu pokrcenu novonarodenu dievčinku držala v náručí a ona sa hneď prisala....tak mi to prišlo ako ta najnormalnejsia vec na svete....

Akože jasne, nikdy zo mňa nebola kojo maniačka co tasí prso 30 x denne az kým nejde dieťa do škôlky...
Proste kojenie som brala ako kŕmenie, žiadna extra romantika ale nechápala som čoho som sa tak bála...

Skôr mi potom vadilo keď ich bozkával a chytal chlap pri sexu... Proste tie dve funkcie moja hlava nevedela spojiť,

hsjdudhdbd
20. mar 2023

Vobec to nesmies brat takto ˇˇˇˇˇ ked sa ti ten cloviecik prisaje na prsnik a uvidis ako z teba vlastne zije tak to prebudi vsetci citi v tebe ako v matke ˇˇˇ ja mam tka isto citlive bradavky a asi prvych5krat som stiskala partnerovi ruku trocha mi tiekli slzy a potom sa bradavky tomu prisposobia a vobec uz ani neticis ze kojis vsetko sa to da zvladnut vydrzat s hlavne nesmies byt takto nastavena a byt v strese z toho aby si sa rozkojila