Bábätko začalo odmietať cumlík a spravilo si ho zo mňa

12. júl 2023

Ahojte, mám 9 mesačnú dcéru, idú jej dva horné zuby, už sa začali aj prerezavat....cez deň nespí absolútne, že vôbec....spávala aj 5 hodín dokopy cez deň...a teraz Max 20 minút .. som nesmierne vyčerpaná nemôžem ísť ani na záchod, lebo hneď len plače....je to už neznesiteľne lebo chce iba cicku a cumel už úplne odmieta...keď zaspí tak len s cickou...ked cicku vyberám okamžite je hore ..to platí aj v noci...schudla som 7 kg za týždeň....nevládzem ..prosím poraďte čo mám robiť...kamistad kamilia nepomáha nič...manžela mám v práci skoro stále a aj nočné robí...rodinu mám v zahraničí...doma je bordel, nepozehlene, nepoprate..jem iba suché rožky lebo nič iné si nestihnem spraviť. .viete mi nejako poradiť prosím?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. júl 2023

@elizabet173 nie vôbec....čo keď som ju kocikovala 5 hodín tak spala 5 hodín.... Teraz už revem spolu s ňou...nezvládam to

domak2
12. júl 2023

A vonku v nosiči? Tak ze ju tam dáš medzi dverami a ideš? Možno aj paralen/nurofen pre deti. Zuby bolia , je jasné že sa chce ukludnit. Skus kojit po leziacky nech si pri tom aj oddýchneš, poriadne jedz a pi. Je to len obdobie (naozaj 😅)

autor
12. júl 2023

@domak2 nemám nosič len šatku a z toho neustáleho ležania má tak boli rameno že už ju nevládzem ani nosit

autor
12. júl 2023

Ležania pri nej na cicke...tam malo byt

glorikarebeka
12. júl 2023

Neblázni žena, jedlo si objednaj domov...na bordel sa vykašli to nieje dôležité

simsalabim
12. júl 2023

Asi budem za zlu, ale treba trochu mysliet aj na seba. Ja by som cumel zo seba neurobila. Tisila by som inak, na noc dala Nurofen, a ze nemozes ist na wc, lebo place? No boooze, tak si chvilku poplace 🤷‍♀️

luliu
12. júl 2023

Súhlasím so @simsalabim cumel by zo mňa nebol

lienka.7
12. júl 2023

@autorka v prvom rade si zo seba nenechaj robiť cumel paneboze. Nechce cumel, daj jej fľašku. A ty si jedlo objednaj a popros kamošku nech ti pomôže s upratanim

maryetta
12. júl 2023

Nurofen dat mozes. Uvidis ci ju to utisi od bolesti.
Kazdopadne toto som mala hlavne pri prvom. To som bola nonstop napojena. Resp on na mne. Kedze cumel nechcel nikdy.
Kazdopadne varit na par dni alebo si objednat. Upratovat cely den nemusis. Ani kazdy den ak ste same doma tak ti ani nema kto urobit bordel. Oddychuj ked sa ti da. Ked ma spat by som veru aj hodinu lezala a dala ju na prsnik. Oddychla si ja aj babo.
Mna ked boli zub tak mam co robit vydrzat. Predstav si to v pozicii babatka.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zitaje
12. júl 2023

Treba si uvedomiť, že cumel je náhrada za prsník, nie prsník je náhrada za cumel. Bábo má asi bolesti, nepokoj, nepohodu, tak vyžaduje mamu. To je v tom veku celkom bežné, môže ísť aj o separačnú úzkosť, začína si uvedomovať veci. Nájdi si vhodnejšiu polohu na ležanie a oddychuj spolu s ňou.

rebrambora
12. júl 2023

Odnauc ju cim skôr. Niesi otrok preboha.

veselo_neveselo
12. júl 2023

Take tie chladive kusatka si skusala? Chuda, ved ju musia tie zuby boliet, tak ta potrebuje mat nablizku. Ale nie na ukor tvojho zdravia!
Skus sa zamerat na ulavu od bolesti, ako vraveli vyssie, mozno jej to pomoze zaspat na chvilu.
Jedlo si objednaj, na ostatne kasli.

nienna3
12. júl 2023

Máš to náročné :( skúšala si ju cez deň uspavať kojením tak, že sedíš a máš ju na vankúši na nohách? Že by tak mohla byt na prse a ty môžeš popri tom byt na mobile, pozerať telku, atd, trochu si oddýchnuť? A ona keď sa dobre vyspi, možno bude menej nervózna mimo spania. Aspoň mne to tak funguje (je mi to pohodlnejšie ako ležať cez deň). . A nosič je tiež super pomôcka, keď nič iné nezaberá, aspoň si rýchlo spraviť jedlo. Inak keď sa lepšie vyspi cez deň, možno aj tie noci budú lepšie a oddychnes si aj ty. Držím palce aby to rýchlo prešlo.

elmivelmi
18. júl 2023

9m a stale lezi pri tebe na posteli?Alw xo si ved a kedy ma cas to doeta lozir,stvornozkovat? No tak si poreve daj jej hracku do ruky nech si hryzie to,Nios ju ok alw nema 1m ani 2m to tak robia taketo derixky,bude mat pomaly rok a ona len lezi a cumluje sa?Neni pozadu??
Take sieta by uz mohli pomaly chodi,-a nie ze cel den lezis s nou na posteli a kojite ss
a xi ju mas stalw co nosit?Ved poloz na zem nevh sa plazi chodi za hrackami uci sa.Naozaj nieje pozadu?

aceris
18. júl 2023

To prejde. Moja do 15mesiacov spavala len, ak mala prso v puse. Nepustila cely spanok ani na minutu. Mala som ju len v nosici a dudlala. Potom sa naucila spavat na posteli. Ududlala sa, pustila, ja som sa vytratila a spala hodinu... Vsetko je len obdobie. Ma bolesti a potrebuje mamu. Inak si ulavit od bolesti nevie.

autor
18. júl 2023

@elmivelmi :D :D som písala, že nelozi nestvornozkuje? A baby ďakujem, prešlo to keď jej vyšli horné dva zuby...cca 3 dní dozadu

elmivelmi
18. júl 2023

tak pises ze od lezania ta uz boli chrbat.Ako si to mame vysvetlit?Ze lezis 48h cely den alebo oen v noci?A le aj tak 9m a sprava sa ako mesacne diet.Nehnevaj sa ale nie je novorodeniatko.Nwˇusis sa s nou bavit ako s novoredeniatkom.Ved uz bude mat rok pomaly chodit a rozoravat a nie na cecku zavesana tak ze ta az chrbat boli.Ale ak to preslo rak snad zasa pri dalsich zuboch takto sa mebudete babatkovat.

autor
18. júl 2023

@elmivelmi však sa ukludni

elmivelmi
18. júl 2023

no ved snad sa ti uz ukludnilo do 9 m "babatko" a to ta este caka min 10 zubov snad ich neprelezite 48h v posteli a na cecku.Ma 9m ,nie 1m kludne odloz do ohradky nech si aj poreve alebo jej pusti nieco na tv.Kludne ,stale lepsie ako len lezat a lezat a lezat

autor
18. júl 2023

@elmivelmi písala som vyššie že to už prestalo, ďakujem ti že sa tak staráš 🤣🤣🤣

beata_k
18. júl 2023

@elmivelmi Ty mas deti?

autor
18. júl 2023

@beata_k určite nema