Bábätko sa zobudí po vytiahnutí prsníka

meggyinka
5. sep 2016

Ahojte chcem sa opytat mam 4.tyzdnove dievcatko a ked ju nakojim zaspi na cicke (nie sice vzdy) no ale ked zaspi a presuniem ju do postielky zacne hned plakat tak neviem ci ju nechat dlhsie pospat na cicke a potom presunut alebo chce mat z cici cumel . Lebo normalny odmieta a potom zacne place bez konca a zaspi len hickanim. Ci to uz "rozky" ukazuje? Mate take skusenosti? 🙂

candii
5. sep 2016

4 tyzdnove babatko este nema rozky 😁 ono sa riadi potrebami. A keby si ju nechala spinkat pri sebe? Nebolo by ti tak lepsie?

meggyinka
autor
5. sep 2016

@candii no ja ju kojim ze lezi na vankusi a cely cas by sme tak nemohli fungovat. A kedy sa zacina zavadzat rezim pre babãtko? 😊

moni244
5. sep 2016

@meggyinka tak ju neprekladaj, keď zaspí, vytiahni prsník a odíď z izby

candii
5. sep 2016

@meggyinka moj si vytvoril rezim sam .. darmo mu ty budes zavadzat rezim ked ono trebars este nebude chciet spinkat. Moj to ma teraz tak ze sam sa pyta spinkat o 20.00 a spi do 7.00 cca. A s tym cicikom mate to same az na to ze moj spi so mnou cize ked zaspi nebudim ho prekladanim(hned by bol hore) a aj v noci je o to lepsie ze sa len otocim dam cicik a aj zdriemnem kym sa nakoji.

momoqui
5. sep 2016

Ahoj aj moja mala sa vacsinou zobudi ked vyberem cicik a to ma uz skoro 9 mesiacov 🙂

sardinka336
5. sep 2016

@meggyinka z cicky si urobila dudel. Bud daj dudlik alebo budeš dudlik ty. Zakladny režim sa nastavuje od začiatku...napr. večerny rituál. S dieťaťom sa da mojkat do omdletia aj bez toho aby si bola dudlik.

dominika6
5. sep 2016

@meggyinka
Cicka nieje cumel

simsalabim
5. sep 2016

@meggyinka suhlasim so
@sardinka336 . Ja som mojim dceram nikdy nedovolila zaspat na prsniku, vzdy, ked im padali viecka, bradavku som vytiahla, aby zadpali bez nej. Trochu sa jedovali, ale to preslo rychlo. Same sa naucili spinkat, od necelych 6m v noci nepapali, nebuntosili a to som kojila 18mesiacov kazdu z nich. Na fore stale citam o tom, ako oducit od dudlovania prsnika, ako su deti 15+20x za noc hore....no pre toto.

momoqui
5. sep 2016

Ono sa to nezda ale moja si dudlik zo mna spravila hned 🙂 cumel vobec nechcela ... Takze autorke verim a podla mna rezim nech si dieta urcuje samo ... My mame kazdy den iny a mala je flexibilna dobra a to nikdY ju nedavam spat v rovnakom case

alieeenka13
5. sep 2016

@meggyinka urcite este chvilu spinkat, kym ju prelozis a cumel dieta vobec nepotrebuje ma matku ta ho uspokoji a nie kus gumy (cakam, kto ma tu zacne napominqt, ze som proti cumlu🙂 po case sa uz naucis, ktore dychanie je uz tvrdi spanok na prelozenie ale ja som moju casto nechala spat aj na posteli, resp.len zosupla z dojciaceho vankúša vela stastia

momoqui
5. sep 2016

@alieeenka13 tu ta zvalcuju ci si ZA alebo PROTI cumlu 😀🤓

alieeenka13
5. sep 2016

@momoqui no proti😉 ja uz ani neviem, ze kedy by som cumel potrebovala som rada, ze ho tiez moja nechcela

meggyinka
autor
5. sep 2016

@alieeenka13 dakujem za radu a povzbudenie 🙂

sardinka336
5. sep 2016

@momoqui tak vieš to su take mudrlantky čo ich dieta cumlat nechcelo. 😉 takže podla dotyčnej ked jej dieta cumel nechcelo tak ho ,,dieta vobec nepotrebuje,,. Niektore bábätká maju celkom silny saci reflex a sali by nonstop...tak asi nonstop maju byt na cecku nalepene...a to mam 3 deti, z toho druhe cumel nechcelo ani nikdy nemalo, takze viem čo to je aj s cumlom aj bez.

momoqui
5. sep 2016

@sardinka336 aj moja mala ma saco reflex silny a hned od zaciatku som chcela ze nech si saje cumlik ale nechce a obcas aj teraz jej ho dam ale hned si ho vyberie 😀 Ja nie som proti cumlikom ajked ho nepouzivam ale len preto ze tal rozhodla mala 🙂 podla mna ak ho dieta prijme tak preco nie ... To ze je to kus gumy a bude mat krive zubky ... to je (mozno) pravda ale neodsudzujem preto cumle ... To je siper ze mas 3 deti a kazde ine aspon mas skusenost so vsetkym avies porovnat 🙂

jeennyv
5. sep 2016

@meggyinka niektoremu dietatku treba cumel inemu nie, ak sa len s cicikom hra a neje, tak si z tebe ten cumlik robi, ako jasne male babatko, zlate vsetko, chces mu byt aj ty na blizku, ale babatka sa rychlo ucia na dobre a potom tazko odvykaju, ak sa velmi bude po vytiahnuty cici jedovat skus cumel, ak ho nebude chciet , pohneva sa, ale nauci sa zaspavat normalne..ako som pisala je to teraz vsetko zlate a cerstve, ale radsej zmenit system teraz, ako ked budes mat velke dieta stale na cecku...

lloret
28. dec 2016

Ahoj,no u nas je to to iste:nasa 4 tyzd.princezna robi to iste:popri kojeni zaspi,tak jej vytiahnem brad.z pusy podrieme 10-15 min.a potom takyyy rev no a znova na bradavku...potom pospi tak hodku kolotoc sa zacina.mam uz jedno dieta,ktore prestalo REVAT myslim ozaj REVAt ked mal 2 roky,cele noci som bola hore,cez den spal 1 a 1/2 hodky.Kazdy mi vravel,ze druhe dieta je vzdy ine! No nie je!Len place "tichsie".Cele noci som hore,cez spi 2x po 1 hodine..skusali sme uz aj UM ale bolo to to iste,zacala spinkat so mnou v posteli no ziadna zmena.Prve tyzden som bola uplne zuuuuufala,dufala som,ze ozaj 2 dietatko bude ine...och,potrebujem sa asi vyrozpravat :( Inak:take male babo asi nemozem nechat dlhsie plackat,co?Som ozaj vycerpana...

zuska2001
28. dec 2016

my sme takto fungovali asi 2 mesiace - celé dni som kukala telku a malý spal na cicku. asi je to normálne, treba vydržať.

zarica
28. dec 2016

@meggyinka ahoj, kazde dieta je ine a treba to respektovat... asi je taky savec ako ten moj 😉 no...mozes ju nechat nervovat a "naucit" a budes mat pokoj ale tie nervaky sa prejavia niekde inde alebo jej potreby mozes respektovat a situaciu ulahcit vychytavkami ako dojcenie v lahu, potom len prso vytiahnes a bude spat dalej... ona chce aj byt pri tebe, tak aby si nebola uplny cumel, tak skus napr nosit v satke, tak sa tiez vie krasne upokojit a ty si vies pri tom dost porobit.... je to velmi tazke, niekedy o nervy, presli sme si tym ale poviem ti, dnes ma 3 roky, je velmi vyrovnany chlapik a ked sa spatne s muzom pozrieme, tak tie vecne cucmaky stali za to ❤
Ps: 4tyzdnove nema ziadne rozky

alby2014
28. dec 2016

Jedina rada cumel...ako lezat s babom a nechat sa dudlovat etc, je krasne, realne si to neviem predstavit pri viac ako 1 dietati. Fakt si neviem predstavit,ze v maji mi tu bude pobehovat dvojrocny a ja budem cele dni lezat v posteli a nechat sa dudlovat... ked uvidis, ze jej pri kojeni padaju viecka, vybrat prso a dat cumlik.