Antibiotiká a dojčenie

tehu2
29. mar 2021

Ahojte mám potvrdený covid a už aj malý má potvrdený covid 2 týždňové bábätko. Dnes mi dala doktorka Axetine antibiotiká a povedala že nesmiem kojit no decká doktorka povedala že môžem aj s antibiotikami tak teraz neviem či mám malého kojit alebo nie ... Od teploty mám Paralen s tým si zrážam teplotu no stále mi stúpa
Ak máte skúsenosť prosím dajte vedieť
Ďakujem

brendaa
29. mar 2021

@tehu2 ja som mala tiez atb, najprv som dieta nakojila az potom uzila atb. Skore uzdravenie

martinajurkechova
29. mar 2021

Sú antibiotiká, ktoré keď je to naozaj nutné môžeš užívať aj keď kojis. Ja som tuším brala zinnat keď som bola fakt, že riadne chorá. Ak to detská lekárka schválila tak neváhaj.

martinajurkechova
29. mar 2021

Ešte by som sa možno poradila s detskou lekárkou či môžeš tieto konkrétne. Skoré uzdravenie.

tehu2
autor
29. mar 2021

@martinajurkechova malého doktorka povedala že nekojit s antibiotikami a dnes sme boli u druhej čo našu zastupuje a tá povedala že jasné že kľudne môžem kojit že to je pre malého len dobre

katulastraka
29. mar 2021

@tehu2 skus kontaktovat niekoho z Mamily (na fb alebo instagrame) oni su skveli a poradia ti 🙂

martinajurkechova
29. mar 2021

@tehu2 ja som mala zinnat ten sa predpisuje aj malým deťom. Skús zavolať na detskú pohotovosť čo ti tam povedia, alebo na detské oddelenie vo vašej nemocnici

nevenka
29. mar 2021

@tehu2 Kukla som na ADC, je to rovnaka ucinna latka ako Zinnat, cefuroxim, kludne mozes dojcit. Mne to doktorka casto predpisovala pocas dojcenia na striedacku s Amoksiklavom, ked bolo treba. Su horsie antibiotika, s ktorymi by sa dojcit nemalo. Navyse, v mlieku davas protilatky, probiotika a vsetko, co babatko potrebuje. Ak vladzes, urcite treba dojcit. Drzim palce.