Alergia na kravské mlieko - akú alternatívu odporučíte?

lily_279
4. júl 2022

Zdravím. Mám podozrenie ze môj mesačný syn má alergiu na kravské mlieko. Je plne kojený. Chcem to skúsiť aspoň na pár dní či to pomôže. Ako čítam tak mlieko je všade. Preto sa chcem opýtať ci mi viete poradiť čo môžem jesť, nejaké tipy na potraviny, recepty.... Kde sa nenachádza mlieko. A mandľové alebo kokosové mlieko náhodou nemôžem aspoň piť? Ďakujem

marty_4
4. júl 2022

celkovo ma alergiu na kravske mlieko? to ani bezlaktozove nemoze byt? lebo viem, ze s tymto byvaju asi najcastejsie problemy. rastlinne si myslim, ze by malo byt okej, ale skor by som asi ovsene, ryzove.

lily_279
autor
4. júl 2022

@marty_4 ani bezlaktozove, vôbec nič co obsahuje aj kúsok mlieka. Neviem či teda má alergiu na 100% ale už som zúfalá z toho ako ho bolieva bruško stále tak to chcem aspoň skúsiť na pár dní

babulka97
4. júl 2022

@lily_279 alpro mlieka

janettdamian
4. júl 2022

Nájdi si tu na MK skupiny bezlaktózové a pozri informácie. Vysaď na začiatok všetko mliečne a uvidíš či bude nejako zmena u malého. Ty môžeš piť rastlinné mlieko aké ti chutí ak teda nemáš nejaké alergie.

simona92101
4. júl 2022

@lily_279 objednaj seba aj dieta na gastro vysetrenie,poradia ti na zaklade testov

kacena4
4. júl 2022

u mesacneho dietata pravdepodobne nepojde o alergiu na kravske mlieko. skor
bezne koliky

ls56
4. júl 2022

Bezne koliky,prejde okolo 3mes cca,radsej robit nieco na podporu vylucovania. Masaz bruska,vanickovanie,suche teplo na brusko,cvicenie,babycalm kvapky…je toho dost

sojorez
4. júl 2022

@lily_279 Par dni je malo na odsledovanie toho, ci mu vadi bielkovina kravskeho mlieka z toho, co Ty zjes. Ja som bola kvoli synovi na polrocnej eliminacnej diete. Co sa tyka bielkoviny, tak Ti neostava nic ine, len citat pribalove letaky. Vo vareni nahradis mlieko rastlinnym (su mlieka, jogurty, smotany..), teda kokosovym,ovsenym, mandlovym... To nie su mlieka v pravom slova zmysle, to su rastlinne napoje, cize mozes. Klasicke maslo nahradis rastlinnym (pozor, niekedy je to sice rastlinne maslo, ale pre chut pridaju srvatku - to tiez vynechat). Potom mas klasicky bezmliecne potraviny - ovocie,zelenina, ryza, zemiaky....Nevarit na masle, pouzivat oleje.