Ako zvýšiť tvorbu mliečka večer?

slecinqa1
8. okt 2015

zdravim vsetky mamicky. potrebovala by som poradit ohladom dojcenia. mam 8 tyzdnoveho synceka. v poslednych dnoch vzdy po kupkani a niekedy aj pred kupkanim mi vystraja na prsnikoch. aj chce pit ale odtahuje sa pred kupkanim. takto ide asi 20 minut. no po kupkani uz nastupi aj plac. chce pit vidim ze je hladny ale raz potiahne a rozplace sa. zase potiahne a zase place a tak to ide kym ho neutisim :( trosku si pospinka. dakedy pol hodinku dakedy aj hodinku a potom sa napapa. ale ten plac ma vôbec netesi. skusam obe prsniky ale to iste. nechcem zacat s UM. drobec pekne pribera uz ma cca 5,3 kg a ja s tym nechcem prestat kedze nemame este ani dva mesiace. prosim poradte mi ako zvysit laktaciu vo vecernych hodinach :( dakujem

siska53
8. okt 2015

@slecinqa1 jedine castym prikladanim. Zebx ste uz mali rastovy spurt?
Ja som si inak stimulovala laktaciu tak,ze na 1prse babo na druhom odsavacka(elektricka).

Ak to je len vecer,treba to prekonat,ak by to robil stale,skontaktovala by som.laktacnu poradkynu.

bonaqa2013
8. okt 2015

mne lekár odporúčal homeopatiká na tvorbu mlieka. Pred kojením 30 min. zješ zopár guličiek a mliečka bude až až. Dostať v lekárni.
Ešte je dobré pred kojením si ľahnúť a oddýchnuť, piť mlieko s čajom, resp. zvýšiť príjem tekutín.....

slecinqa1
autor
8. okt 2015

ako mamka sa nedokazem pozerat na to ako place, viem ze je hladny a ja mu v tom okamihu neviem pomôct. skusim vase rady. dakujem.

lennka2
8. okt 2015

aj kôpor je dobrý na tvorbu mlieka 🙂

siska53
8. okt 2015

@slecinqa1 hej no..ja som.pocuvala 3,5m.plac..nie kvoli hladu,ale kolikam... Mala veelmi vela casu preplakala a nevedela som,ako jej pomoct..jedine nosenim, aby ma citila..narocne,lebo som mala aj 2r.dalsieho drobca,ale prezili sme. Aj laktacne krizy. Nebolo ich vela a nebolo to ani katastrofalne,ale vseobecne navecer tvorba mliecka trochu klesa,dovodom je vraj i unava mamy po celom.dni.

slecinqa1
autor
8. okt 2015

posledne noci sa mi maly budi aj 5-6x cez noc a to sme uz od 6 hore. dnes sme vstali uz o 4. takze som uplne nevyspata. a pocula som ze na koliky si chvalia kvapky coliprev.

gitane
8. okt 2015

Mne to malý robil keď potreboval grgnúť. Častokrát stačilo že si dva krát potiahol a už musel. Ale grgnutie často dlho neprichádzalo. Dlho sme chodili po izbe, jemne som ho natriasala a búchala po chrbátiku. Až potom sa poriadne napapal. Na zvýšenie laktácie mi nepomáha nič, jedine často prikladať. Kŕmiť každú hodinu. Okrem toho že sa mliečko viac tvorí, malý si potom naraz nepotrebuje vytiahnuť tak veľa lebo nieje až taký hladný.

nanervy_2
8. okt 2015

@slecinqa1 vecer proste tvorba klesa, ale mlieko je tukovejsie.. a ste v obdobi kedy to moze ozaj byt rastovy spurt, my sme sa takto trapili asi tyzden ked mal maly 6 tyzdnnov, to par dni bol prisaty kazdych 10minut... ak ti pribera isto nepouzi UM je to kontraproduktivne.. prsia aj maly si zvyknu, podvecer mam stale menej mlieka, ale uz nie tak ze nic a aj maly sa naucil... a ked mam dojem ze nestiha tvorba, dam si spominane bylinky v kapsuliach, mne zaberaju hned, niekomu vobec.. ako si zvyknuta na bylinky..
ani ten grg nemusi byt zly tip...

saskia24
8. okt 2015

senovka grécka a benedikt lekársky..dostať v lekárni. A ako píšu žienky, prikladať a prikladať. Aj každú pol hodinu...na večer má väčšina žien menej mlieka...a veľa tekutín, maznať sa a nestresovať. Ak už máš pred večerom strach z toho čo bude, aj to sa odrazí na tvorbe. Ináč kedy pred kúpaním mu dávaš ešte papať? A možno si naozaj len potrebuje odgrgnúť, čiže ho skús trochu ponosiť na pleci. aj moja dcérka bola po kúpaní taká unavená,že sa jedovala na prsníku, častokrát potiahla len kúsok a plakala. My sme používali cumlík, čiže ja som ju netrápila, vedela som že je viac unavená ako hladná. Tak som ju uspala, pospala pol hodiny a až tak sa poriadne napapala. A musíš sa snažiť oddychovať vždy ked sa dá. Viem, že pri dvoch deťoch je to náročné, ale skúšaj...nemusíš vždy vyslovene spať, možno si len na polhodinu sadnúť a vyložiť nohy, vypiť čaj a najesť sa...

nanervy_2
8. okt 2015

hihi.. senovka grecka a benedikt lekarsky

domak2
8. okt 2015

deti maju svoje obdobia, praveze mu moze tiect mlieko prirychlo a kludne moze plakat kvoli tomu. Ak sa doteraz len dojcite na poziadanie, tak mlieka mas dostatok. Deti sa proste menia zo dna na den. Niekedy inak prsia zistuju aky je dopyt nahlym znizenim laktacie aby neprodukovali prilis- cim sa zabrani zapalom. Neboj nic vsetko je dobre vymyslene 🙂

saskia24
8. okt 2015

@nanervy_2 napísala som niečo zlé?

slecinqa1
autor
8. okt 2015

skusim si zajtra zakupit homeopatika a pijem caj pre kojace mamky. cez den ked ho kojim tak sa napapa a necham ho odgrgnut. zo zaciatku som nedavala stale mu vychadzalo mliecko. odkedy grgame je to v poriadku. kupkam ho okolo tristvrte na 7 a papkat mu davam tak okolo 6. niekedy spi aj do pol 7 a hned mu dam napapat a tak sa ideme kupkat ale necham nech sa mu odgrgne.

kacenka396
8. okt 2015

Tiež som mala laktačnú krízu. Odporúčam More milk plus. Senovka s benediktom ani ricinus mi nezabrali. Treba poskúšať ktoré zaberie ale hlavne prikladať a viac oddychovať 🙂

slecinqa1
autor
8. okt 2015

@domak2 prsia mam mäkke a mliecko mi ide len ked si poriadne stlacim. takze asi to bude tym ubytkom mlieka. a ako casto mam pit ten cajik pre kojace mamky???

slecinqa1
autor
8. okt 2015

@kacenka396 to More milk plus su tabletky?

saskia24
8. okt 2015

no ale ked mu dáš papať o pol siedmej by nemal byť po kúpaní zasa hladný, či? ako môže sa chcieť kojiť aby bol pri tebe a tak, ale hlad? A kedy ti potom zaspinká?

kacenka396
8. okt 2015

áno tabletky, ale nemajú ich v každej lekárni.

domak2
8. okt 2015

@slecinqa1 S cajikmi ti neporadim, tymto veciam velmi neverim. Dolezita je ponuka- dopyt. Makke prsia nic neznamenaju, mlieko sa tvori aj priamo pocas dojcenia. Skuste chvilku spolu spat a dojcit naozaj casto. Samozrejme ak budes vidiet, ze to nikam nespeje, stale place, malo cika a nepribera - tak uz treba aj ine riesenia. Ak ti dost cika, tak klud a obrnit nervy 🙂

slecinqa1
autor
8. okt 2015

ono to je tak. dnes som mu dala papat okolo 6 ale velmi sa nenapapal kedze uz vtedy mi vystrajal pri oboch prsnikoch natahoval ich a tak. po kupkani sa mi rozplace zrejme ze je mu zimka tak mu dam cumlik. osusime sa nakremujeme a oddychujeme. pripravujeme sa na spanok. ale nebol kludny tak som mu chcela dat papat a vtedy to zacalo. inokedy ked sa mi pekne napapa pred kupkanim a po kupkani ked sa nakremujeme dam mu cumlik a tak mi aj zaspinka a zobudi sa zhruba o hodinku kedy ako na papkanie. robim niekde chybu? nemam mu po kupkani davat ten cumel?

jeemima
8. okt 2015

@slecinqa1 mne pomahalo hlavne byt najedena ...ale to co opisujes mi skor pride ako koliky,,,nasi robili to iste aj by pili aj nie odtahovali sa plakali hnevali ale mlieka som amla vela dokonca som si pred kojeni odstriekala aby im netieklo rychlo takze som vedela ze to nebude hladom ....na koliky sme poskusali kadeco ale nic nepomohlo ....skoncilo to tak asi v 4 mesiacoch potom uz len sem tam sa stalo...

saskia24
8. okt 2015

@slecinqa1 takže my sme cumel používali a nemali sme s kojením problém. Ale je veľa žien čo trvá na tom, že cumel nie je dobrý, že sa dieťa zle prisáva a tak a tak... 🙂 ...ja som kojila každé tri hodiny, samozrejme na požiadanie tiež, ked som mala dojem či ciťák, že malá je hladná alebo sa len potrebuje upokojiť...ale ja som nekojila aspon hodinu pred kúpaním, totiž s plným bruškom vo vode mne osobne nie je dobre...tak neviem, nevravím, že robíš zle len ma zaujalo, že nakojíš a ideš potom kúpať. My sme sa pred kúpaním ešte ponosili, pomaznali, hockedy aj podriemkali...vtedy som však ešte nemala pevný čas kúpania. Potom som si dala kúpanie na šiestu lebo tak približne mi do vychádzalo od rána aj s kojením aj so spánkom. takže o piatej sme sa napapali a potom až po kúpaní. Časom ako malá rástla sme posunuli kúpanie na siedmu.

slecinqa1
autor
8. okt 2015

@domak2 dnes som intenzivne rozmyslala nad spolocnym spinkanim lebo nechce sa mi k nemu vstavat kazdu polhodinu v noci. ale manzel sa hneva ze si zvykne ale myslim ze este je drobunky a treba mu dopriat vela vela lasky.

saskia24
8. okt 2015

@slecinqa1 manžel nech sa nehnevá, spite spolu ved to je krása 🙂

domak2
8. okt 2015

@slecinqa1 deti sa daju jedine odvyknut od spolocneho spania, ved predsa boli uplne vo vnutri, viac spolu sa uz nedalo. Je pre ne viacmenej neprirodzene spolu nespat...a pre mna bolo neprirodzene v spanku urobit viac nez tri pohyby 😀 Treba zachovat nejake zasady bezpecneho spania samozrejme 🙂
Ak to ma vsak sposobit nejake hadky s manzelom, tak odstriekaj a on moze vstavat aj kazdu pol hodku ci ? 😀

slecinqa1
autor
8. okt 2015

@saskia24 pevny rezim este nemame ale tak zbruba o tej pol 7 az 7 sa kupkame. a co sa tyka toho jedenia pred kupkanim preto lebo po kupkani sa mi rozplakal a nechcel chytit prsnik tak som ho len utisila pomocou cumla a zaspinkal. a tak som nechcela aby zaspinkal hladny tak som mu zacala davat papat pred kupkanim.

kacenka396
8. okt 2015

@slecinqa1 ja mám postieľku pri posteli, bočnicu sme vymontovali 🙂 ked sa dcérka v noci zobudí tak ju len pregúľam ku mne sa napapká a spinkáme dalej 🙂 Až keď ozaj buntoši alebo sa jej nedá zaspať tak ju dávam ku nám do postele. Čiže pravidelne o 4-tej ráno končí u nás v posteli 🙂 Muíčekž si už zvykol a dokonca sa tomu teší ked ho ráno budí šťuchaním do boku 🙂

timiko86
8. okt 2015

Vela twkutiny. A ja som kazdy vecer vypila jeden dvojdecovy pohar piva. Hnede pivo je najlepsie. A homeopaticke gulicky 🙂

slecinqa1
autor
8. okt 2015

@domak2 toho sa najviac bojim aby som drobca neudrela nechtiac 🙂 pokial to bude manzelovi vadit tak nech ide spat do obyvacky 🙂

slecinqa1
autor
8. okt 2015

@kacenka396 ved to je zlate 🙂 ja mam hned tam aj prebalovaci pult preto mi velmi nevyhovuje aby som mala postielku pozdlz nasej postele. potom uz nemam kde umiestnit prebalovaci pult.