Ako zvýšiť produkciu mlieka v jednom prsníku?

nikush
18. okt 2011

Moj problem spociva v tom, ze jeden prsnik sa mi nalieva zalostne malo. S odsavackou odsajem len okolo 40ml. Malu k nemu prikladam, ale po kratkom case sa z neho odpaja, nakolko z neho tecie pomalsie ako z druheho a asi za ten cas vysaje pomerne vacsiu cast. tak ju dam k druhemu a pokracuje v klude dalej. Pri prvom som z neho dojcila 4mesiace, potom som to vzdala, nakolko ho taktiez maly odmietal, takze som 10mesiacov potom fungovala len s jednym prsnikom. Viem, ze sa to da uz odteraz, mala ma 3tyzdne, ale bola by som radsej, ak by to slo z oboch.
Takze potrebujem radu ohladom toho ako zvysit mnozstvo mlieka v JEDNOM prsniku, nakolko z druheho kamen mat nechcem. Odsavam, prikladam-cize stimulujem ho nakolko mozem, no nepomaha to. Dakujem

erickaa
20. okt 2011

Toto by aj mňa zaujímalo. Jeden môj prsník je o dosť "lenivší" ako druhý. Kým z jedného mi tečie mlieko kade tade a za 2 hodinky je plný na prasknutie, druhý sa tvári že NIČ. Ani mi len z neho neodkvapne, to iba výnimočne a tiež sa vôbec tak neplní aj keď tam určite niečo je. Rozdiel v nich je vidno aj na pohľad ale hlavne na omak. Jeden tvrdý, druhý jak vecheť 😝. Čo s tým?

strapco13
20. okt 2011

pokial mate pocit, ze jeden prsnik je vykonnejsi..treba zacat dojcenie s nim..nechat dieta nech ho vypije, potom este stlacit prsnik, nech sa znovu zvysi tok mliecka a tak dieta zacne znovu pit a az potom prelozit na druhy prsnik
pkus po kojeni mozete este skusit odsavat..telo tak dostne signal, ze este treba vytvorit mliecko

klementina
20. okt 2011

ja som skusala vselico a mala po styroch mesiacoch druhy prsnik uplne odmietla. tak som 15mesiacov kojila len z jedneho. len nasledky to ma katostrofalne, vhodne tak pre chirurga 😉 ☹

nikush
autor
23. okt 2011

@strapco13 aha a ja som myslela, ze treba pravy opak, aby sa mi mala potom nedurdila na prsniku tom slabom...cize najprv zo silneho a potom zo slabeho, len ako ju prinutim otvorit usta na ten slabsi, lebo ona ked vypije dost, tak neotvori usta ani za tri drobne 😒

strapco13
23. okt 2011

OPRAVA ..zacat slabsim...nejak som myslela nieco ine ako som napisala ..chcela som napisat pokial mate pocit ze jeden prsnik je SLABSI..ved otazka znela ako zvysit produkciu v slabsom...ospravedlnujem sa 😔 pisala som to rychlo..a praca chvatna malo platna...mala som si po sebe precitat 😔

@nikush diky za postreh ...cize najprv slaby, potom silny prsnik plus po nadojceni skusit odsat slabsi
su bylinky a lieky na zvysenie laktacie..ucinkuju na obe prsia ale pokial sa bude napr dojcit dve dojcenia na slabsom a jedno na silnejsom /pomer uz zalezi od rozdielu prsnikov/ tak by sa to malo vyrovnat

nikush
autor
24. okt 2011

@strapco13 vdaka...uz len najst podstatny diel na odsavacku a mozem fungovat...to, ze lieky ucinkuju na obe, a to by som ten druhy jak delo mala, aj ked rozdiel na pohlad mi nevadi...mam v pazi inych 🙂

strapco13
24. okt 2011

@nikush ano ucinkuju na obe..ale ked nechas vykonnejsi stat dlhsie, cize ked bude castejsie pit zo slabsieho tak by sa mala produkcia vyrovnat..pokila sa vykonny naleje do prasknutia..tak ho odsaj do povolenia tlaku..nie uplne
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/rozdie...

baschmil
25. máj 2012

momentalne mam ten isty problem, zda sa mi ze mi maly netaha a nepapa z jedneho prsnika len tak dudle a z druheho sa pekne napapa ..prikladam ho najprv k tomu na ktorom len dudle ale maly sa mi od neho odtahuje len podudle a odtiahne sa zase ho prilozim a to iste..pred dvoma tzydnami som musela brat antibiotika lebo som bola chora a k tomu sa mi este pridali hroyne bolesti v prsniku prave v tom z ktoreho ,,netecie,, . DR. mi vsak povedala , ze o zapal nejde , ze to bude z choroby, lenze ja tieto bolesti mavam castejsie aj pred chorobou sa uz vyskytli...a este jedna vec: obcas mi z toho prsnika samo vytecie mliecko ..takye neviem, ale asi mliecko v tom prsniku bude len preco mi malinkz nechce z neho pit?

lakte
1. jún 2012

@klementina ano su deti ktore preferuju len jeden prsnik, nakolko deti reaguju na tok mlieka.Ak je ten tok v tom "slabsom" pomalsi, tak ho mozu odmietat. Niekedy staci par trikov a dieta okabatit, a chyti aj druhy, ale zvacsa matka dojci aj z jedneho. Ma to vyhodu, ze ten "slabsi" pouziva namiesto cumlika 😅
@baschmil popis mi tie bolesti?pichajuce? vystrelujuca bolest?bravaky nebolia?nesvrbia?niesu cervensie na pohlad?
@nikush , skus pri piti z toho slabsieho pouzit stlacanie prsnika, ked mas pocit, ze nepije ale len taha naprazdno, stlacis prsnik. Chytis ho tak, ze palec je hore na prsniku a ostatne 4 prsty dole pod prsnikom dalej od bradavky.ak zacne pit tak nechas tak, ak zacne sat naprazdno tak stac. Mozes vyuzit aj spustaci reflex, priloz najprv na silnejsi a potom ked sa mlieko spusti tak preloz na slabsi. A teda ZAKLAD je spravne prisatie, pokial sa dieta spravne prisava, dokaze tok mlieka regulovat a tak sa dostane aj k mlieku ktore tecie pomalsie. Mozno osobna konzultacia s poradkynou a maly "zasah" uprava polohy a prisatia, by vedeli pomoct.
to plati aj pre @baschmil

baschmil
2. jún 2012

@lakte nie nie je to vystrelujuca bolest skor intenzivna bolest ako keby som mala otvorenu ranu bolia na dotyk tak ze sa ich nemozem ani dotknut a bolia hlavne zospodu

strapco13
5. jún 2012

@baschmil pokial mas bolesti..jedna sa bud o zle prisatie alebo o infekciu...doporucila by som odobnu nastevu laktacnwj nech skontroluje prisatie a dojcenie
na stranke www.mamila.sk najdes kontakt a aj videa a fotky spravneho prisati a videa ako dieta pije
na riesenie rozdielnych prsnikov..skus stlacanie ako pise lakte, plus nahriat prsnik pred dojcenim
pozri si ci nemas nejake farebne zmeny na pokozke a pozri si bradavku ci nemas bielu bodku..mliecny pluzgier
ked sa dieta odtrha od prsnika mlieko tecie, netecie, ci strieka?

luciannka83
29. jún 2012

môže byť že sa mi znížila produkcia mlieka v jednom prsníku po tom, že som ho malému stále dávala keď som ho chcela uspať alebo ukľudniť miesto cumla? Myslela som, že keď ho tak často prikladám že sa mi tvorba mlieka skôr spustí.

kimmie
29. jún 2012

@nikush Aj ja som si myslela ze jeden z mojich prsnikov je lenivsi (pravy). Niekedy maly z neho odmietal uplne papat a normalne plakal . Vzdy som ho prilozila na lavy a papal v pohode. Ale uz som na to prisla, nebol to problem v prsniku ani v mnozstve mlieka. Mojmu synovi normalne vadilo ked som si ho prilozila a lezal na jeho lavej strane. A tak som si ho zacala prikladat k pravemy prsniku tak ze lezal na jeho pravej strane, drzala som ho po ramenom, je to tusim ako poloha futbalovej lopty. A fungovalo to, moj prsnik zvysil produkciu a maly sa z neho v pohode naje.

strapco13
29. jún 2012

@luciannka83 zavisi od toho ci dieta z neho aj pije, alebo len dudka..ak nepije, tvroba klesa
cize neponukat ten isty prsnik len na uspatie..treba nadojcit a potom, ten z ktoreho sa dojcila /ciez eten prazdnejsi/ ponuknut na uspatie..co bude raz ten a raz ten a potom je tvorba udrziavana
ale chcelo by to skonrolovat dojcenie..lebo moze to byt len tb´voj pocit, ze je v nom menej mlieka, ale moze to byt aj naozaj ..kontakt na laktacnu poradkynu je na www.mamila.sk