Ako znížiť tvorbu mlieka?

1. okt 2022

Ahojte, mate odskusane nejake bylinky na znizenie tvorby mlieka?Myslela som ze po 6nedeli sa to zlepsi ale uz su to 3 mesiace a stale ho mam prilis vela, ked mala pije tak to strasne strieka, a furt mi to pretecie volakde tak len menim podprsenky....😑Kojim ju zakazdym len z jedneho prsnika ale ani to nikdy nevypije do prazdna...prosim poradte ak viete co by mohlo pomoct.

deti95060810
1. okt 2022

obmedz pitie - vody , čaju..
v lekárni predávajú homeopatikum na zníženie tvorby mlieka....
ja som kupovala hom. na zvýšenie tvorby mlieka....
pomáha.

autor
1. okt 2022

@deti95060810 neni to moc silne? ze by sa mi zas velmi neznizila 😄a nevies nahodou nazov?

janka_266
1. okt 2022

Ja by som davala z oboch prsníkov na jedno kojenie, nech sa príliš nevyprazdnia a tým pádom by sa v nich aj postupne začalo menej mlieka tvoriť 🤷‍♀️

nina004
1. okt 2022

@deti95060810 prosím ťa na tvorbu mlieka si kupovala aké homeopatiká?

greta2017
1. okt 2022

Toto je homeopatikum na znizenie az zastavenie laktacie. Viem ze chces len znizit tak sa porad v lekarni ze ake je davkovanie. Ja som ho uzivala na uplne zastavenie a pomohlo. Inak asi sa blbo opytam prepac ale vlozky do podprsenky si davas? Lebo aj ja som mala vela mlieka a tieklo ale Avent vlozky mi vsetko krasne nasali😄

autor
1. okt 2022

@greta2017 jasne ze pouzivam , Avent tiez ale vzdy sa mi to nejako poposuva alebo pri kojeni mi to akosi stecie na tu cast co mam zhrnutu 😄

autor
1. okt 2022

@janka_266 len potom sa bojim ze by sa vobec nenapila toho "zadneho mlieka" . praveze som citala ze na znizenie je lepsie z jedneho na znizenie...

greta2017
1. okt 2022

Neskusala si ich nalepit na podprdu? Maju taku lepiacu cast. Ja som ju nepouzivala lebo mne dobre sedeli ale predsa ci to funguje si neskusala?

kataka10
1. okt 2022

Prirodzene znizenie tvorby mlieka je vacsinou medzi 3.-5. mesiacom. Sucasne s tym zvykne prist aj strajk u babatka, lebo sa s nizsou tvorbou odmieta uspokojit. U mna to prislo v 4. mesiaci. Tiez som mala velku produkciu mlieka. Takze ak mam poradit, radsej vydrz, lebo sa moze stat, ze si tu produkciu znizis tak razantne, ze sa ti dieta odmietne kojit a to sa ovela tazsie riesi (presla som si tym niekolkokrat 🙄).
https://www.mamila.sk/sk/pre-zdravotnikov/mater...
Ak ti mlieko moc strieka pri kojeni a babatko sa drhne, posun si ho trochu nizsie a napolohuj mu hlavicku tak, aby mu striekalo na podnebie a nie priamo do hrdla. Tak mi poradila laktacna a fungovalo to. A prsia vymienaj, nekoj do uplneho vyprazdnenia, lebo podla dopytu sa tvori ponuka mlieka.

autor
1. okt 2022

@kataka10 ok vdaka, ja som myslela ze sa ta tvorba reguluje uz skorej ako v 3.-5. mesiaci. No pravdupovediac este sa mi nepodarilo kojit do uplneho vyprazdnenia, aj ked pila po 2 krat z toho isteho a bolo uplne splasnute potom, aj tak z neho mlieko pri jemnom zatlaceni tieklo 😀 no ja ju kojim po leziacky a pride mi ze tak je to najlepsie aj pre nu aj pre mna, ked som ju mala vo vertikalnej polohe bolo to horsie , viac sa drhla, dakedy sa potom aj velmi vygrcala....tak este skusim vyckat asi zo 2 mesiace nez to zacnem riesit...prave toho sa bojim aby sa mi neznila tvorba az prilis... :-/ ale tak v podstate zatial je to hlavne taky kozmeticky problem, zapaly nemam cize asi len nejako prezit...

deti95060810
1. okt 2022

ja som ich nikdy neskúšala, ja som skôr potrebovala na podporu .... nikdy som nekojila viac ako rok...

greta2017
1. okt 2022

@deti95060810 toto je na podporu laktacie ak sa nemylim...autorka potrebuje opak

autor
1. okt 2022

@greta2017 hej jasne ze si ich lepim, ale tym ze ked kojim po leziacky mi prsia kadejako padnu aj pomimo vlozky alebo proste mala sa nachvilu odcucne a vsade to strieka tak ci tak :D no a vnoci nehovorim to ked sa pregulam na jednu na druhu stranu rano mam mokre flaky vsade....

greta2017
1. okt 2022

Jj chapem...inak v noci ja som nemohla mat podprdu. Ja som si davala latkovu plienku cez prsia a obtiahnute tricko aby mi ta plienka nelietala😉 skus mozno aj toto aby aspon v noci si prsia oddychli od podprdy. Mna "dusi" podprda ked ju nemusim mat😃

deti95060810
1. okt 2022

@greta2017 prečítaj si poriadne skôr kým budeš reagovať... 🙂

81anina
1. okt 2022

@greta2017 je to na znizenie laktacie co dala @deti95060810 na zvysenie laktacie su homeopatika 5ch v zelenej tube tie som brala ked som kojila. Tie fialove som chcela kupit ked som odstavovala ale netrebalo ☺

autor
1. okt 2022

@greta2017 skusim, vdaka za tip. ja som tiez bola zvyknuta bez podprsenky ale holt po prichode z porodnice som musela 😃

nina004
1. okt 2022

@deti95060810 Ďakujem 🙂

greta2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
greta2017
1. okt 2022

@deti95060810 no ty si dala link na zelene homeopatika a tie su na zvysenie laktacie vid.obr. takze co si mam precitat viac?

greta2017
1. okt 2022

@deti95060810 jaaaaj uz vidim ty si radila inej babe. Pardooon ja som myslela ze autorke🙏🏻

arasidka123
1. okt 2022

Veď buď práveže rada že sa ti tvorí....odsavaj a daj si zamraziť 😉

autor
1. okt 2022

@arasidka123 no to mi je k nicomu mrazit ho, skusala som x krat flasu s mojim mliekom ked potrebujem niekam ist ze by nebola hladna a ona ju totalne nenavidi len co ju zaciti vresti jak pavian 😁

nina004
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arasidka123
1. okt 2022

🙈😄 tak beriem späť...a keby si ho využila potom na kašičku?

autor
1. okt 2022

@arasidka123 no to mozno nie je zly napad , este tak nebyt leniva na to odsavanie 😁

deti95060810
1. okt 2022

@greta2017 presne tak... iná maminka sa mi pýtala na PODPORU mlieka
všetko je OK 🙂👍

81anina
1. okt 2022

Ja som to tiež poplietla ale chápeme sa zelené 5 ch sú na zvýšenie tvorby, fialové 30ch na zastavenie

ls56
2. okt 2022

Odsavaj si mlieko ked mas navyse. Ked pridu prve prikrmy a zaradite kase na ranajky/veceru,tak budes vdacna ze mas mlieko v mraziaku,lebo moze sa stat ze nebudes mat stale takuto dobru tvorbu mlieka. Ked pridu kase,tak budes vdacna ze vytiahnes z mraziaka mlieko. Takze hovorim ti to z vlastnej skusenosti,odsavaj kym je co😀