Ako zistiť či trojmesačné bábo dosť papá?

nelka1122
13. mar 2018

Viete mi niekto poradiť ako zistím či bábätko(3mesacne ) dosť papa? Od narodenia sme po kojeni dávala tak polovičnú dávku nutrilonu lebo zevraj som mala málo mlieka .potom postupne som skúsila setko na zvýšenie tvorby mlieka.neviem či úspešne.vyakusala som vsetko-ricinus communis,milión čajov,čaro,odsavacku,Benedikt a senovka aj laktacnu s tým že prisatie mám v poriadku.poradila mi dokrmovat cievkov ale že Max 60mml.no a už asi dva týždne dávam Nutrilon asi 2-3 krát za deň pob60 ml-vtedy keď strašne plače a odmieta prsník pretože odtiaľ nič netečie.aspon mne to teda tak pripadá.a problem je aj v tom ze netaha dost si myslim ale zdá sa mi čudné že by zrazu potrebovala tak málo nutrilonu a zrazu by som mala dosť mlieka.takze sa bojím či nehladuje.dakujem

galixx
13. mar 2018

Ako davas ten nutrilon? Cievkou? Sleduj pocet pocikanych plienok, malo by ich byt aspon 6 v priebehu 24 hodin. Pripadne skus odvazit raz za tyzden, dva ci pribera

nelka1122
autor
13. mar 2018

@galixx cievkou áno. Lenže čo je ocikana plienka.prebalujem každé dve hod a úplne plná sa mi teda nezda

siska53
13. mar 2018

@nelka1122 pribera? Nemyslim vazit kazdy den,ale tak raz za tyzden -dva. Plienka nemusi byt uplne plna,ze az pretecie,ale aby prosto bolo vidno,ze cikal,nie takmer sucha..
Nasa mala do 3,5m.koliky,cize ta plakavala vela
1prsnik jej zvacsa nevyhovoval,tak z neho len v polospanku a ja som.si ho stimulivala odsavackou.
Dokonca aj menej priberala (to doteraz),no nedokrmovala som,lekarke stacilo,ze pribera.

masenkamedvedova
13. mar 2018

@siska53 ahoj aj my máme kolíky mám mesačne bábätko a veľmi plače krúti sa zatina pasticky rukami rozhadzuje a ten plač to je rev . Skúšam všeličo xy kvapiek polôh cvičíme potierame bruško . Menila som mlieko na Hami prešli sme Nutrilon bebu obe katastrofa čo dorabal. Vám zabralo niečo ? Ja som nešťastná aj placem s ním keď fakt nie je rady. Máva to večer tak 4 hodiny len reve a nosí sa na rukách a takto kým nezaspí.

nelka1122
autor
13. mar 2018

@masenkamedvedova takto sa krúti točí hlavou a všeličo možné bábätko aj keď je hladné .sú to podobné príznaky

monka112
13. mar 2018

@siska53 dobry den, mozem sa opytat, co ste jej davali na koliky, aj moja ich ma a place velmi casto, mam taky problem ako autorka, dokrmujem bebou a tiez neviem kolko davat, kolko vytaha z prsa, bude mat tri mesiace,

nelka1122
autor
13. mar 2018

@siska53 asi si musím kúpiť tu váhu keďže robím experimenty🙂 ale zatiaľ ma 5.7 kg čo je asi dosť ale možno to je ešte z toho nutrilonu

siska53
13. mar 2018

@masenkamedvedova len cas.. Aj ja som bola na UM ako babo a tiez som mala koliky.

Este ak davas vigantol,niekto radil vysadit a dat ine Decko..

A este ci nema tichy reflux,nas starsi ho mal,ale prejav bol len taky,ze sa obcas tak zvlastne triasol.

siska53
13. mar 2018

@monka112 ako som pisala vyssie,len este doplnim,aj szzb sipmlex a obcas som odvetrikovavala teplomerom,niekti pouziva rektalnu rurku.

bettie
13. mar 2018

@monka112 už to bolo síce pred 16-timi rokmi, ale dcére na koliku pomohli kvapky Sab Simplex

alexandraala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandraala
13. mar 2018

Taktiez niektorim babatkam sposobuje bolest bruska aj vigantol odporucam vymenit napr. Za Dvit

alexandraala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandraala
13. mar 2018

V prvom rade by som tie caje nepila sposobuju babatku bolesti a ani ziadne bylinkove , rascove, fenyklove atd.... 
Po 2,3m. sa tvorba mlieka ustaluje takze prsia uz nebudu take plne ako doteraz a polopne. Napriek vyzoru tam mlieka bude dost, pretoze ze sa uz netvori do zasoby a za pochodu. 
To ze materske mlieko nestaci zistis tak, ze babo by sa budilo kazdych cca20min. Vobec by nevedelo spat dozadovalo bya stale prsnika po cca 5min. By ho vypluvalo, prisalo sa , vypluvalo a dookola. 
Vazit kojene dieta nieje vobec smerodajne lebo inak pije ako dieta na UM, pri kojenom babatky musis pozerat na vahu zhruba kazde 3 tyzdne. Ak aspon malinko priberie si na dobrej ceste. Prso ponukaj aspon kazdu hodinu, hodinu a pol aby si si navysila tvorbu. Odsavacka je iba vtedy ucinna ak si odsajes hned po dokojeni babatka. Inak neodporucam.

nelka1122
autor
14. mar 2018

@alexandraala ďakujem. Presne tak to aj mám že hneď ako zaspí za 10 min hore.preto s ňou celý deň ležím v posteli a stále je na prse .ale v šatke aj v kocari spí dve hod.vnoci aj 6.zaujimave

alexandraala
14. mar 2018

Tak potom mas dost mlieka. Ani v noci by jej nestacilo budila by sa takisto kazdych 20min. V noci urcite nedavaj UM. Vtedy sa babo prisaje aj tak a nechaj ju aj pospat na prse aby si si navysila tvorbu. Stale davaj menej UM , neboj sa toho. V noci jej daj prso este len sa zamrvi v polospanku. Necakaj na plac. Vela trpezlivosti prajem.
@nelka1122

denka259
21. apr 2018

@masenkamedvedova vyskúšali ste rektalnu trubicku? Nie je to ale dlhodobé riešenie.

nelka1122
autor
21. apr 2018

@denka259 používala som ju tak mesiac vkuse každý deň ale už sa to troška upravilo

alexandraala
21. apr 2018

@nelka1122 kojene dieta nemusi kakat kazdy den moja kakala kazdy tyzden, bola spokojna a aj je.