Ako zistím, či je 4-mesačné bábätko napapané?

26. mar 2023

Mamky ako zistím že babatko ktoré ma 4 mesiace je napapane? Odsavam mliecko a tak mu dávam. Pije len moje mlieko. Koľko ml by mal denne vypiť? Nikde neviem dočítať. Spokojný je. Stolicu ma, prepisane plienky tiež. Nie je plačlivy. Dakujem

martinkatinka
26. mar 2023

Keby bol hladny, tak asi place, nie?

autor
26. mar 2023

@martinkatinka veď to si myslím aj ja. Ale už 4 dni stojí na váhe :(

pribinak
26. mar 2023

Ale veď nemusí priberať každý deň, podstatne je že ti nesignalizuje že je hladný, plač, suche plienky, neklud, …

autor
26. mar 2023

@pribinak Dakujem. To sledujem

autor
26. mar 2023

@pribinak môžem sa opýtať, koľko denne by mal mat prepisanych plienok?

nika898
26. mar 2023

Prepac ale ako fakt takto sleduješ svoje dieťa??? 😳😳😳. Je to živý tvor a keby mu niečo bolo čokoľvek tak ti to dá najavo. Prosím ta prestaň sa riadiť tabuľkami a pokial ti pediatrička nič nevraví tak sa tes z toho že máš doma krásne zdravé dieťa a užívaj si. Nemarni tie krásne chvíľky tým že vážiš a počítas precikane plienky. Ako fakt.

marianarem
26. mar 2023

Tak nenoze donekonecna priberat tak ako prve mesiace, spocitaj si, k akej vahe by sa dopracoval 🙂 Vazit den po dni nema vyznam uz v tomto veku. Keby bol hladny, tak to vidis, babatka nevedia byt ticho a tajit to 🙂

viestta
26. mar 2023

stvormesacne dieta uz netreba vazit kazdy den, cim dalej, tym budu vahove prirasky mensie, neznepokojuj sa, je to absolutne v poriadku

anavixy
26. mar 2023

Dieta ma vypit 150ml na kilogram vahy denne, aby nebolo dehydrovane. Priberanie u stvormesacneho dietata staci sledovat na poradni raz za mesiac, urcite nie kazdy den, pre lasku boziu 🙈🙈 nie je to novorodenec a ani toho netreba normalne vazit kazdy den 🙄 ze je dieta najedene spoznas tak, ze uz viac jest nechce a je spokojne

pribinak
26. mar 2023

Ale veď to je individuálne, niektoré deti majú aj 10, iné 5-6, veď vidíš u svojho či je to jeho norma alebo nie

Ja som nevazila bábätko, len doktorka na poradni, presne aby som nemala stres
Dieťa rastie aj do dĺžky, nielen priberá na váhe

anicka176
26. mar 2023

Koľko by malo vypiť materského mlieka sa ani nedočítaš 😊 každé mlieko je individuálne, čo sa týka zloženia a množstva podľa konkrétneho bábätka. V 4 mesiacoch nie sú váhové prírastky ako u novorodenca. Ak dojčíš na požiadanie bábätka, všetko by malo byť v poriadku 😉

majamat
26. mar 2023

zistis to podla toho, co si napisala a nemusis vediet presne mnozstvo- kopirujem :

Spokojný je. Stolicu ma, prepisane plienky tiež. Nie je plačlivy.

autor
26. mar 2023

Dakujem. Ani neviem prečo som taká ustráchaná :( asi preto, že som mala 3x potrat 😒

marianarem
26. mar 2023

Ja to chapem, v tych prvych mesiacoch sa velmi riesi krmenie a priberanie, mama ma pocit, ze to je jej hlavna uloha, aby babatko priberalo. Mne maly niekedy v tomto veku zacal velmi zle jest kvoli refluxu a tiez som to znasala velmi zle, mala som pocit, ze co ked ho nedokazem udrzat nazive 🙈 Ale teda ani vtedy som ho nevazila kazdy den, ani nie kazdy tyzden, ale zase som uzkostlivo pocitala mililitre, ktore vypil. Casom som si na to slabe jedenie zvykla, slabym jedakom uz ostal. Ale tak ked som uz nejaky cas videla, ze zije, tak ma to prestalo tak znervoznovat 🙂