Ako zastaviť tvorbu mliečka?

lonska
1. dec 2013

Ahojte,ako mam zastaviť tvorbu mliečka.Môj 12mes.drobček odmieta piť z prsník.

emkab
1. dec 2013

Odstriekavat len tolko, aby sa prsniku ulavilo a nezapalil sa, inak sa tvorba mliecka spomali, az potom prestane. A mozno si to syncek medzitym rozmysli 😉

erickam
1. dec 2013

Ahoj , v nemocnici zastavovali jednej žene tvorbu mliečka omotanými prsníkmi elastickými obväzmi a mne na to dali nejaké lieky v nemocnici, lebo som musela ísť na operáciu, ale snáď sa ti to samo upraví, držím palce

luba41
1. dec 2013

malinký len štrajkuje, škoda skončiť...ak by si chcela pokračovať v dojčení, skús skontaktovať laktačnú poradkynu.. a zatial si prečítaj
http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/materialy-pr...

erika_rika
1. dec 2013

mata a salvia zevraj pomahaju znizovat tvorbu mlieka, takze teraz tie uz popijam matovy caj 🙂

farmacka
1. dec 2013

ja som sice kojla dlho vsetky deti, ale vraj su deticky, co sa okolo roka odstavia same.. su na to lieky.. prirodzene tak ako bolo uz napisane, odstriekat trocha, aby si nemala plne prsniky, podla mna sa produkcia mlieka bude znizovat podla dopytu, az sa zastavi..

ottka
1. dec 2013

presne ako ti píše emkab, odstriekaš si vtedy, keď budeš cítiť, že už máš plné prsníky, ale naozaj len trochu,tak aby si cítila, že ich máš voľnejšie, prázdnejšie. Nesmieš odstriekať úplne do prázdna. Ja som odstrekovala len ráno a večer a za 3 - 4 dni už len 1x za deň. A za 7 - 8 dní som už mliečko nemala. Ale riaď sa odstrekovaním podľa toho, aké máš plné prsníky.

zuzka1008
1. dec 2013

aj mala nechcela okolo roku prsnik,ale to preto ze jej isli stoličky a veľmi ju to bolelo ked sa prisala,toto obdobie sme zvladli. a kojili sme do 31mesiacov

linda20111
1. dec 2013

ahoj, ked som ja prestala kojit, skusala som to postupne, odstriekavat len po troske a chladit, nosit tesnu podprsenku a davala som aj kapustny list, pila som salviovy caj, ale nic mi nepomohlo tak som musela ist ku gynekologovi a ten mi predpisal tabletky Parlodel, iba tie zabrali.

majulkap
1. dec 2013

No ja som to pri prvom dieťati zastavila obvazovanim elastickym obvazom a znížila príjem tekutín, ale pri druhom dieťati to uz tak nešlo zastaviť musela som dostať injekciu na zastavenie ....

ichbinich
2. dec 2013

Ak chces naozaj prestat dojcit, tak pi salviovy caj, ked ta prsia bolia, tak si odstriekaj/odsaj mliecko, ale iba kym sa uvolni tlak, a zvias si ich. Teda kombinacia toho, co tu bolo uz popisane 😉 Ja som uz ku koncu mala malio mliecka, ale "pomohla" som si este salviovym cajom. Mne sa prsia vobec nenaliali, pekne postupne mliecko zmizlo.
Ak su prsniky velmi naliate a bolestive, skus sa najprv teplou vodou osprchovat a potom rovno v sprche si mlieco odstriekat, hladkanim, nie stlacanim, to boli este viac. Ze si zhora smerom ku bradavkam budes prsia hladka, ale samozrejme, ze nejaky ten tlak vyvinut musis. Ale nie chytat cele prso medzi prsty a stlacat, akoby zmykat 😉 To boli, to viem z vlastnej skusenosti, radsej tym hladkanim.
Ked nepomozu domace rady, a naozaj chces s tym prestat, ostava ako posledna moznost lekar.