Ako zastaviť celkovo laktáciu?

monika_akinom
12. apr 2018

Ahojte, potrebovala by som poradit. Som hospitalizovana na par dni a dieta ostalo doma s manzelom. Rozhodla som sa ukoncit dojcenie a rada by som sa vyhla zapalu prsnikov. Ako zastavit laktaciu? Lieky nemozem, lebo som tehotna, homeopatika nechcem. Hlavne ma trapi, co robit, ked sa prsniky naleju. Dakujem

luna116
12. apr 2018

@monika_akinom sťahovací obväz cez prsia (hrudník) - čím dlhšie, hoci aj celý deň a noc a dookola, toto som mala doporučené gynekológom, tiež som tehotná a chcela som odstaviť

mimer
12. apr 2018

alebo zábal zo slivovice,daj si do googlu

anik56
12. apr 2018

Mne odporučili prsia pevne previazať plienkou.

nikuska_1303
12. apr 2018

Mne ta plienka nevyhovovala a mam kojenecke podprsenky take pevne ci ako to mam vysvetlit a v nich sa mi prsia tak nenalievaju...v pondelok som sa rozhodla skončiť s kojením a dnes som odsala uz len cca 60ml za cely den, odsavam len aby neboleli,nie doprazdna...

ukulela
12. apr 2018

matovy, myslim, ze aj salviovy caj, menej tekutin /ale zas aby si neskoncila dehydrovana), a odstriekavat len do uvolnenia.

tinaa64
12. apr 2018

@ukulela ano mata a salvia..to iste som chcela aj ja napisat...

monika_akinom
autor
13. apr 2018

@mimer neviem ci by mi to muz do nemocnice prepasoval 😁, ale dakujem za radu

monika_akinom
autor
13. apr 2018

@ukulela mata ani salvia sa v tehotenstve nema pit, a menej tekutin si nemozem dovolit kedze lezim kvoli zvysenemu vracaniu, ale dakujem 😉

monika_akinom
autor
13. apr 2018

@luna116
@anik56
@nikuska_1303
Dakujem, plienku mam zo sebou, skusam zatial to a obklady z octanovej masti, asi ked sa velmi naleju tiez len odstriekam do uvolnenia.

pininka
13. apr 2018

Mozno ti ani nebude nic treba, mne sa syn odstavil zo dna na den a mozno raz som si odstrekla mlieko a samo mi odislo potom. Ale si v nemocnici, tam by som sa opytala.

monika_akinom
autor
13. apr 2018

@xxxxxnnnnn dakujem, ale v ziadnej z hore uvedenych diskusii som odpoved nenasla, kedze mam ako tehotna dost obmedzene moznosti.

oravocka
13. apr 2018

@monika_akinom ahoj. Ja som tiež ležala v nemocke, nemohla som už kojit. Prsia som obviazala obväzom, pila primerane, odsavala len toľko aby nebolelo a teraz po mesiaci, možno aj skôr, tam mliečko už nemám.😉 hlavne veľa zdravia prajem

monika_akinom
autor
13. apr 2018

@oravocka dakujem, skusam, hadam to bude fajn, verim, ze syn by sa este prisal aj po 4 dnoch keby pridem domov, ale uz asi lepsia prilezitost nebude kedy odstavit. Je mi to luto, ale raz by to prist muselo

rebekav
13. apr 2018

Riesim to oste. Odstriekam si rucne len fakt mozno zo zaciatku trosku viac prve dni, a postupne som znizovala, uz je to asi 10 dni a v pohode, mlieko uz iba kvapkami ide, vcera som neodstriakavala vobec a prsia nemam vobec naliate. Nedavala som si ani octanovu, ani som sa neobvazovala. Mne z pevnej podprsenky kedysi vznikol zapal, takze ja by som tymto smerom nesla. Proste idem stylom, ze znizuje sa dopyt, znizuje sa tvorba. Do dalsieho tyzdna podla mna bude po mlieku. Netreba si to komplikovat.

oravocka
13. apr 2018

@monika_akinom ja som tiež svoje odrevala kvôli tomu, veľmi som chcela kojit, ale dali lieky kvôli ktorým nemôžem. Tak som sa s tým nejako zmierila. Radšej teraz, má síce len 8 mesiacov, ako potom v dvoch rokoch riešiť ako ju odstavit. Čo som mohla, to som jej dala. Teraz je na um babylove

kikulienkadd
13. apr 2018

@ukulela je salvia vhodná v tehotenstve? Mne vraveli,že nie

monika_akinom
autor
13. apr 2018

@kikulienkadd nie nie je, ani mata

ukulela
13. apr 2018

Mätovýčaj

Mätový čaj je výborným pomocníkom v prípade, ak počas tehotenstva trpíte nevoľnosťou a častým zvracaním, pretože pomáha upokojiť váš žalúdok a uvoľňuje jeho hladkú svalovinu. Maximálne doporučené dávkovanie tohto čaju pre tehotné sú 2 šálky denne.

ukulela
13. apr 2018

.... jasne, ze nie litre. ale dve salky su OK. ja som pila.