Ako zastavím laktáciu, keď nechcem kojiť?

6. júl 2020

Ahojte, som 3 dni po CS. Kojit nechcem, no v nemocnici mi dr. povedala, ze bez zdravotnej indikacie mi neda tabletky na zastavenie laktacie. Ze nestaci, ze kojit nechcem.

Asi zbehnem za svojim gynekologom. Bola uz niektora takto si vyziadat cisto len tabletky? Ci sa nieco picha na zastavenie?

Dakujem

stastnamamulka
6. júl 2020

jediné,čo potrebuješ,je obmedziť dopyt,nebude dopyt-nebude ponuka.Previaž si prsia,ale pozor na zápaly,odstriekaj si mlieko do uvoľnenia prsníka,nie viac.
Kojila som 4deti,spolu asi 7rokov 🙈,nikdy som žiadnu injekciu nepotrebovala

zuzka251
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henka123123
6. júl 2020

odstriekaj v sprche mlieko do uvolnenia.viac nie..a obviaz prsia a ked budu bolet skus fo podprsenky dat kapustne listy vychladene..a pi matovy caj 🙂

atrejkacucu
6. júl 2020

Ja som pri prvom dostala tabletky ale mala som os nich nežiaduci účinok žihľavku a teraz pri druhom mi odišlo mlieko samé, veľa som ho nemala

katarina9593
6. júl 2020

Ahoj ja som mala Ricinus communis 30ch ... Opýtaj sa v lekárni či je to presne ono ... Ja som nemala veľa mlieka tak som to potom stopla ...

bluka2
6. júl 2020

Salviovy čaj vraj zaberá

matapo
7. júl 2020

...mlieko sa ti zastavi aj samo. Smutne ze nechces kojit ale je to tvoje rozhodnutie, ja som toto carovne obdobie ukoncila teraz pri 2,5 rocnom synovi a rovnako ako pri dalsich dvoch strasich detoch. prestal nahle, nehala som prisa tak, naliali sa ale na druhy den sa to uz samo zacalo vstrebavat o dva dni nebolo ani stopy. Pripravena som vsak bola odsat ak by bolo moc treba. U teba je asi dieta malinke, mlieka bude viac ale tiez sa jeho obsah velmi rychlo znizi ked nebude ako kojit ani odsavat, proces tiez tak na dva dni, ak by sa ti moc naliali odstriekaj trochu aby si predisla nejakemu zapalu. Strati sa ti to mlieko aj same.