Ako vyzerá samoodstavenie?

11. sep 2022

Ahojte
Syn má rok aj pár dní.
Už asi dobré dva týždne to u nás vyzerá tak že kojim 1-2x za 24 hodín.. dovtedy som len v noci kojila aj 5x teraz sa mu v noci stačí napiť vody alebo čaju a spí ďalej.
Jedine kedy pýta prsník je večer to mu samozrejme dám a ešte okrem toho tak raz pred denným spánkom ale to nie vždy ak je unavený zaspí aj bez toho..
Vyzerá to na samoodstavenie?
Úprimne mi to takto veľmi vyhovuje aj tak som už chcela odstaviť tak aspoň to bude bez väčších problémov.
Ako teraz pokračovať ak chcem odstaviť úplne? Postupne vypúšťať aj tie zvyšné dve kojenia ?
Umelé mlieko ani kravské momentálne piť cez deň nedávam lebo to odmieta naťahuje ho len sa s tým k nemu priblížim, papá veľa mliečnych výrobkov.

Ďakujem

bielavila
11. sep 2022

Ano tak ked postupne prestava put tak logicky sa odstavuje, moja sa tak sama odstavila po 2 rikich, myslela som te ju hadam budem kojit do puberty co tak rada cickala mliecko a bum zo dna na den nechcela, ja som jej potom uz flasu abi umele mlieka nedavala

spadnutaslivka
11. sep 2022

Môj sa rozhodol, keď mal rok. Zo dňa na deň úplne prestal. A prakticky hneď na to som zistila, že som tehotná. Čiže mu už asi "nevoňalo" mlieko 😀

ja_mama
11. sep 2022

Moja sa zacala v podobnom veku tiez takto odstavovat. Jedno prso potom uz uplne odmietala, mliecka v nom bolo coraz menej, neskor malo uz aj slansiu chut (stracalo sa) takze to uz posledny cca mesiac vobec nechcela. Druhe chcela ale len pred spanim, aj to velmi malicko, tiez tam uz postupne bolo minimum. Papala pekne vsetko ostatne vratane mliecnych vyrobkov, UM z flasky uplne odmietala a dr povedala ze ak papa mliecne tak do mlieka ci kravskeho alebo UM ju vobec nutit netreba. Jedneho dna som jej uz prso ponukat teda prestala, jej to bolo ukradnute akurat mne bolo trosku luto ze uz kojit teda nebudeme 😀 ale som velmi rada ze to slo takto samoodstavenim bez stresu pre dietatko

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. sep 2022

@magda15 momentálne už len jeden jediný krát večer pred spaním, v noci sa mi stačí napiť vody alebo čaju a ani cez deň nepýta naje sa dosť

filipka250
18. sep 2022

Samoodstavenie ani zdaleka neprebieha takto skoro.
Ked uz nechces kojit , si na dobrej ceste, ale samoodstavenie to nie je.