Ako ukončiť dojčenie u ročného dieťaťa?

zdrexa
29. apr 2022

Ahojte baby chcem prestat dojcit rocne dietatko Je naucene zaspavat na prse a v noci si tiez pyta tak raz dva krat .Ako zacat odstavovat od mliecka ?da sa to bez placu?hlavne neviem ako ju uspat vecer a co robit ked sa prebere na prso..V noci nepije len sa ukludnuje.. cez den pije raz max dva krat ale hlavne sa len prisaje.diky🙂

riskoh
29. apr 2022

Ja som oducala a ten plac bol hrozny,to ani nebol plac ale ryk,nevedela som to pocuvat a prso nakoniec dostal,ako 14 mes.som ho pobalilA a dala na vikend rodine,odvtedy prespi celu noc,prso vobec nepyta,podotyksm,ze dovtedy cucal aj 8 krat za noc

diamond007
29. apr 2022

@zdrexa tak to sú ozaj minimálne kojenia..v noci buď vymen za fľašku ( z tej ľahšie odstavis) alebo začni cez deň vysvetľovať že není mliečko ešte...

majkabambulik
29. apr 2022

Laktacna poradkyna vysvetli

zdrexa
autor
30. apr 2022

@riskoh a ked si ho dala na vikend prec..tam neplakal??

kataka10
30. apr 2022

@zdrexa ja som maleho pred odstavenim naucila pit mliecko z flasky a ked zistil ako dobre to tecie, prso ho uz vobec netrapilo 😄, takze odstavenie bolo zo dna na den a bez placu. Aj teraz v 2 rokoch dostane mliecko pred spanim. Kazdopadne je treba si zvolit nejaky uspavaci ritual. Kupanie/citanie knizky/hudba na uspavanie/sum. Dobry je aj nejaky mojkacik alebo deka, s ktorou sa moze dieta tulit. Moj maly napriklad nikdy nebol na dudliky, ale bez svojej mojkacej decky by nezaspal.

ivangeline
30. apr 2022

Ze prso a potom flasa... Postupne uz leb flasa a si pri nom. Potom som odcjadzala este pred tuhym zaspatim a nakoniec som dala uz len flasu a dala pusu a slo spat. Tak planujem aj teraz pri 3tom.

zdrexa
autor
30. apr 2022

@ivangeline a predtym ti zaspavala aj na prse?lebo ona mne ano a neviem ked ju dam hned do postielke to bude asi moc tvrde na nu..tak najskor flasa asi potom postielka😃

ivangeline
30. apr 2022

@zdrexa Postielka prisla s prostrednou,ja by som ju aj nechavala na posteli ale nedalo sa,odmietala sa upokojit,ked som pri nej lezala... Prveho som prekladala v spanku.

zdrexa
autor
30. apr 2022

@ivangeline a inak davala si umele.ci kravske??

riskoh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riskoh
30. apr 2022

@zdrexa neplakal vobec,je to blizka rodina,vidavame sa casto,zaujimave je,ze uz prvu noc celu prespal,takze u nas to bol uz len blby zvyk

ivangeline
30. apr 2022

@zdrexa Po roku kravske.

mareri
26. máj 2022

nedaj mu prsnik, ale daj mi flašu s mliečkom a možno bdue zo začiatku protestovat, ale zvykne si