Ako sa čo najlepšie stravovať počas kojenia?

zaira301
25. júl 2011

Ahoj...Ja som síce ešte len pred pôrodom, ale rada by som počula Váš názor na to, čo je vhodné jesť počas kojenia tak aby bábätko malo všetky potrebné živiny a aby nemalo z toho čo ja zjem nejaké problémy......počula som od viacerých, že ani ovocie, ani zeleninu, čerstvý chlieb, či koláče nie je vhodné jesť...potom ale z čoho to dieťatko nadobudne potrebné živiny? Počula som aj to, že zasmažené polievky nie sú vhodné na tvorbu mlieka, ako sa predtým hovorilo.....Existuje nejaká kniha, kde by som sa dočítala, čo je dobré jesť počas kojenia? Díky moc za Vaše názory....veľmi mi tým pomôžete....

martinex
25. júl 2011

existuje milion knih,clankov a nazorov. podla mna je vhodne sa v tomto spolahnut na vlastny rozum a pomalicky skusat coo na dietatko ako vplyva. ja som zo zaciatku nejedla strukoviny,kel,kapustu-aby babo nenaduvalo, paradajky,jahody,citrusy kvoli alergii...inak som jedla v podstate vsetko a postupne som pridavala aj ostatne jedla,ale chlapci nastastie boli ok,nenaduvalo ich ani nic,takze po 2-3mesiacoch som jedla skoro vsetko 😎 podla mna mozes jest vsetko v normalnom mnozstve,to babu urcite neublizi...a ked tak si sleduj ako ti na tu ktoru potravinu reaguje 😉

dugyna
25. júl 2011

uplne ormalne a striedmo. vobec sa tym nezatazuj a nestresuj, budes papat tak ako predtym...prvye tyzdne /to asi te prvy mesiac som sa vyhybala naduvajucim jedlam/ a po mesiaci som postupne zaviedla do jedalnicka vsetko. cize tak ako normalne. 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamilka22
25. júl 2011

@zaira301 zavisi to od dietatka, asi by som prve tri mesiace vylucila "naduvacie" potraviny. Ale zasa mozes skusit to zjest a mozno babatko vobec nebude mat problem. Moj syncek mal hrozne koliky a tak som rok nejedla chlieb ani ziadne strukoviny. Aj ked som samozrejme skusala, ci mu to stale robi problem. intenzivne koliky presli v 6 mesiacoch a ked som ja zjedla chlieb, tak ho brusko bolelo cca do 1 roka. Potom to konecne preslo. Aspon ze existuju rozky!!!!

anjelicek26
25. júl 2011

@zaira301 - normalne sa stravuj vyluc veci ako pisala dominika - teda nafukovadla, citrusy, silne alergeny a inak normalne jedz co ti chuti, 5x denne je idealne male porcie, pri detoch zeny casto zabudaju jest, hltaju len medzi krmenim a prebalovanim a to nie je dobre. Ja som jedla od zaciatku - no vlastne vsetko okrem nafukovadiel - a maly bol uuuplne kludnunke babo, okrem teda tych prvych 4-6 tyzdnov, to sa s prdenim a bruskom snad trapia vsetci bez ohladu na to, co zjes 😝 Sranda, ze sa aj prdiet treba naucit 😅

zaira301
autor
26. júl 2011

ahojte....díky moc za vaše odpovede......budem sa tým riadiť.....ja sama mám problémy s nadúvaním
m a hlavne teraz keď som tehotná, tak preto mám také obavy, že moje dieťatko bude tiež tým trpieť.....ale všade čítam, že biele pečivo je najhoršie a @kamilka22 ho odporúča...inak že vraj aj v pôrodnici podávajú rožky na raňajky každý deň....tak asi to bude pravda, asi len ten chlieb nadúva a rožky nie......ešte raz Vám všetkým ďakujem... 🙂