Ako rozbehnúť dojčenie?

jenn177
1. aug 2023

Zdravím žienky, bola som na kontrole u doktorky s malým. Má mesiac a za 4 týždne pribral 400g, doktorka že to je veľmi málo. Raz večer jedno kojenie vynechávajú a dokrmím kendamilom. Doktorka mi povedala že už sa nerozkojím , že to sa prvé 3 týždne .vraj ho mám viac dokrmovať lenže ja nechcem , ja chcem plne kojiť :( prosím žienky máte skúsenosť že ste sa ešte rozkojili alebo čo mám robit 😢 som zúfalá , veľmi chcem kojiť

226lenka
1. aug 2023

Čo najčastejšie bábätko prikladaj. Zavolajte si domov laktacnu

tanyan
1. aug 2023

Ak si odhodlaná, tak ďalej pracuj na zvýšení tvorby mlieka. Ale to nie je prekážka, aby si dieťa nedokrmovala. Nenecháš ho predsa hladné len kvôli tomu, že ty máš teraz menej mlieka...

pribinak
1. aug 2023

Je fakt že pribral máličko, nemusí kilo mesačne, ale 400g za mesiac pri tak malickom je naozaj malo
To že mu budeš dávať 1-2 dávky umele mlieko neznamená že ukoncis dojčenie

Prikladaj na požiadanie, zvýš si ty pitný režim, dobre sú napr caje pre dojciace matky, Hroznova štava. Skús nechať dieťa dlhšie na prsníku, aby viac pilo zadné mlieko

majlo1234
1. aug 2023

Ak chces plne kojit, musis plne kojit. Je to naozaj tak, pokial nahradzas davky materskeho mlieka umelym, tvorba sa spomaluje. To vsak nevadi, mozes dokrmovat a zaroven kojit este mesiace😊

0silvia0
1. aug 2023

@jenn177 nuž, keď si taká odhodlaná, tak celý deň len kojiť a spať s dieťaťom.

xena0
1. aug 2023

Snaž sa ďalej prikladaj atď. ale nerozumiem prečo ho nechceš dokrmit aspoň dočasne aby malé priberalo ako má

juliet86
1. aug 2023

oboch vas vyzlec babo do plienky ty do gatiek a lezte cele dni spolu. skusaj rozne polohy. aj v sede aj s vankusom. vies kedy pije? dokrmuj cievkou na prsniku. vela jedz a pi pripadne skus bylinky vyvary kojo caje a matysaka.sleduj mu vahu tyzdenne. zavolaj si laktacnu

svetlonos
1. aug 2023

@jenn177
ahoj, maly slabo sal - dve hodiny som ho kojila a vypil cele "az" 2ml 🤯
Domov ma pustily s popisom - dieta plne kojene...
Aj doma som pokracovala v odsavani kazde 3-4 hodiny. od polnoci do 6tej som len raz odsavala, medzi 1-5 rano sa tvori najviac mlieka (alebo take nieco)
Maly pil mm z flase aj som v pohode dokrmovala prych 9 tyzdnov. Potom mal uz len mm- z flase odsate. Kojila som niekedy len 1x tyzdenne - vazne!
Maly sa dlho jedoval a ked sa mi obcas podarilo nakojit ho aby bol potom aj spokojny, bol to uzasny uspech! A zial velmi zriedkavy. Takze pokusy o kojenie som mala tak max 3x denne a tak raz za 4 dni uspech.
Bola som frustrovana ale tefs mm po odsavani som mala dost. Pila som len kojenecky caj.
Az ked mi raz dr povedala, ze malemu vymyzne ten saci reflex, zlakla som sa. Ten vraj sa po 3 mesuaci straca.
Takze realne som zacala kojit az 11 mesiaci. Zacali sme v noci po leziacky a v polospanku - to slo super. O den neskor som zacala aj cez den a pohoda. Kojila som cez dva roky.
Pokial odsavas a mlieka mas dost, normalne ak treba, daj mu flasu nech priberie. 170g by mal pribrat tyzdenbe v tvojom pripade (do mesiaca).
Aby som zistila, ci nam dost svojho mlieka, jeden den bol len na umelom a ja som iba odsavala. Na druhy den som davala to odsate. Robila som tak raz tyzdenne - pre kontrolu.
Nie vzdy som stihala kazde 4 hodiny odsavat. Raz dokonca az po 12stich 😵‍💫. Napriek tomu som mala dost mlieka a ked som nestihla tak mal proste umele.
Takze dr ta zbytocne stresuje.

joesvk
1. aug 2023

Hlavne buď pokojná .Dobre jedz a pi.Kľudne dávaj aj umelé mlieko .Nie je isté,že sa kojenie nerozbehne.
Ak máš odsávačku, tak párkrát počas dňa si odsaj odsávačkou. Ak nemáš, tak si skús párkrát ručne sama odstriekavať mlieko.Aby si bábätku pomohla a začalo sa tvoriť viac mlieka.

miska1701
2. aug 2023

@jenn177 to je hlupost, ze sa nerozkojis
Ja som z nemocky odchadzala s tym,ze ju dokrmujem um, nevedela sa dobre prisat a mlieka zevraj tiez bolo malo
Doma som poctivo odsavala kazde 2 hodiny a ano aj v noci, uz som ju nedokrmovala um ale pekne som nakojila a dokrmila mojim odsatym z flasky
Stale som prikladala a ked mala 4 mesiace, tak som presla vylucne len na kojenie a kojime sa do dnes ma 13m