Ako riešiť kŕmenie mimo domu?

mia27
25. jún 2010

Ahojte, dojcim, akurat teraz, ked je teplo, si maly pyta aj kazdu necelu hodku. Niekedy by sme si s drahym aj niekam vysli, ale dojcit nemam kde.Ak by som mala odstriekane mlieko, ako ho brat so sebou v tychto teplach?Mate skusenosti?Dakujem moc. 😉

miska333
25. jún 2010

ahoj ved ked kojis tak mozes hocikedy a hocikde? napr. ked ti to je blbe, co by mne bolo tak v aute, alebo v obchodnych domoch su take kabinky aj na prebalovanie a tam mozes kojit. sice mi sme na umelom a to si nosim vodu a bud v kaviarni alebo restike si dam zohriat vodu a pridam mlieko

iva87
25. jún 2010

@mia27 ahoj, ja tiez kojim a mliecko si vobec neodstriekavam takze ked sme s malym vonku nakojim ho hocikde, dokonca ak treba tak aj v skusobnej kabinke v obchode 😀 ved najdolezitejsie je aby bol maly spokojny a na nejake blbe poznamky alebo pohlady sa vykasli. Mne este znama poradila kupit si taku sirsiu satku na krk a ked kojim tak to nie je skoro vobec vidiet, satka maleho skoro celeho zakryje, mozno preto sa mi este nestalo, ze by mal niekto nieco proti...

spalka
25. jún 2010

@mia27 aj mne to bolo na zaciatku blbe, kojit vonku, mala som pocit, ze sa na mna asi kazdy pozera...ale ved nevytasis cele cici 😉, ja som to riesila kojacou podprdou a trickom na kojenie, to nie je vidno nic...a koniec koncov nieco take pekne podla mna nemoze vadit nikomu, a zasit sa da hocikde 😉...moj krpec je uz velka baba, ale ak by si zapytala tak jej dam hocikde, zvykla som si a ludia okolo ma nezaujimaju, zatial som sa nestretla s negativnou reakciou 😉

latvia
25. jún 2010

kojenie na verejnosti nieje trestny cin 😉 prehod cez babo satku alebo plienku ako pise iva a koj kolko chces. nikto nic neuvidi, maly bude spokojny, ty bez stresu a komu to vadi, nech si trhne! pohorsuju sa len zakomplexovani zadubenci...sice nekojim, ale po kabinkach alebo zachodoch by som sa kvoli ludom neskryvala 🙄

imarikai
25. jún 2010

tiež som kojila vonku manžel nas zakryl plienkou a papalo sa 🙂

perelandra
25. jún 2010

kojit sa da diskretne aj na verejnosti. tiez by som sa neschovavala po zachodoch alebo prezliekacich kabinkach. teda iba ak by tvoj maly bol zvyknuty na absolutny klud pri kojeni a ruch okolia by ho vyrusoval. ja mam teda dost bohate skusenosti s kojenim na verejnosti - vlak, lietadlo, park, kaviarne... a po vacsine si ani nikto nic nevsimol 😉 prehod cez seba plienku a je to. ved preco by sme sa mali hanbit za to, ze krmime svoje deti?
po uliciach najma v lete chodi tolko poobnazovanych ludi, ze niektori su viac vyzleceni ako obleceni 😀 takze dojciaca matka by nemala naozaj nikoho pohorsovat

bibi1711
25. jún 2010

pridavam sa k babam,kojim malu hocikde a hocikedy.nevidim na tom nic zle. samozrejme sa navystavim v hlavnej ulicke nakupneho centra, ale najdem si nejake tichsie miesto.

emjee
27. jún 2010

hocikde a hocikedy 🙂
najcastejsie v satke / manduci (da sa pritom zaroven aj chodit, nakupovat, ... 😀)
casto v aute alebo hocikde na lavicke

nosim vyhradne podprdy na dojcenie a vacsinou tricko prestrihnute pri prsiach, z ktoreho sa da diskretne dojcit (vid obrazok)

bufina
27. jún 2010

Já kojím malýho úplně všude. Nosím trička který se dají pohodlně vyhrnout a podprdu na kojení. Malýho vždycky dám nějak tak aby toho hodně zakrýval a kdyžtak si ještě nejak přehodím plínu. Ale když si malej uprostřed obcho'dáku vzpomene že má hlad, tak prostě sednu a kojím 😀

janka1874
27. jún 2010

ja tiež nemám problém nakojiť malp hocikde zakryjem sa plienkou vhodne sa oblečiem myslím tak že nemusím celé tričko ťahať hore aby som nemala holý chrbát a hotovo kojíme sa kde príde mám síce aj manduku požičanú ale v tej mi je to nepohodlné ale je to asi aj vec zvyku
nikdy som to nejako zvlášť neriešila komu sa to nepáči nech nepozerá a holé prsia nevystavujem tak kde je problém

beruska.zuzanka
27. jún 2010

Ahojky, ja už síce Emku nedojčím, ale chodíme von s kamoškami mamičkami, naposledy sa vo vveľkom dojčilo na trávičke v strede Medickej záhrady v BA. Podľa mňa je to niečo úplne bežné, normálne... veď dieťatko musí papať, keď je hladné 😉
Veď ľudia sa na uliciach pchajú bagetami, kvapká im z úst majonéza, je to dosť nechutné a nikto im nič nevraví na to...
Taaakže pokoj, kľud, pekne si s mužíkom a bábätkom vyrazte von, na výlet, prechádzku a keď si mimi zapýta, v kľude nakŕm a život ide ďalej 😉
Držím palce 🙂

ichbinich
28. jún 2010

Naposledy som kojila predvcerom v jahodovom poli 😉
Maly bol nekludny, bolo teplo, bol uz pomaly jeho cas, tak som si sadla medzi jahody (strategicky tak, aby som na pekne zrele dosiahla), a kojila. Vsetci mi mozu vyliezt akurat na hrb, keby sa im nepacilo. Lebo keby som mu nedala a plakal by, tak by to aj tak komentovali, ze place... Niektorym ludom sa nikdy nevyhovie, tak sa o to ani nepokusam.
Kojim aj normalne v restike pri stole, ja jem jednou rukou a maly pije. No co uz, ked ho chyti zavist, ze ja jem 😀
Nosim tiez podprsenky na kojenie a davam si tricka, kde mam pristup z hora, ze si ich nemusim vyhrnut. Zakryvat sa plienkou sa nazakryvam, ale to je individualne.
Ked mam v meste alebo nakupom centre moznost ist do prebalovacej miestnosti, tak tam idem. Len skoda, ze v kazdej maju tie spreje a su automaticky nastavene na smradenie kadzych par minut. Moj ten smrad neznasa, vzdy sa zacne vrtiet a hnevat, tak som kolkokrat musela doslova odtial vybehnut, lebo plakal este viac... 😒
Ked este nevedel dobre pit a pil moje odsate mliecko z flasky, nosila som si ho v izolovanej taske s takymi chladiacimi vankusikmi. Ja mam tie od Aventu, ale urcite ich je viac. Tie vankusiky mam v mraznicke a vyberiem podla potreby, dam do tej izolovanej tasky a ideme. Na zohriatie bud poprosis niekde v restike/kaviarni o horucu vodu alebo si das horucu vodu do termosky. Mala avent flaska sa presne zmesti do vrchnaku od nasej termosky, tak som dala flasku, doplnila horucou vodou z termosky a za chvilku bolo mliecko ohriate.

atrami
28. jún 2010

ja som nosila v lete širokú a dlhú tenkú šálu a keď bolo chladnejšie počasie tak pončo. Inak som kojila už aj v prezliekacej kabínke, na pohotovosti, na WC, na lavičke, v plnej reštaurácii a nikto si nič nevšimol a pri 3 deťoch som nemala väčší problém s reakciami ľudí. Skor len úsmevy. Inak nemáš sa za čo hanbiť pre dieťa je to základná potreba a nieje Tvoja vina, že priťahuješ pozornosť ľudí.

mau
29. jún 2010

Osobne by som s odsatým mliečkom vo vysokých teplotách neriskovala. Teplota na jeho uskladnenie nemá presiahnuť 8 stupňov, čo by sa udržiavalo len ťažko. Výhoda materského mlieka je v tom, že je kdekoľvek a kedykoľvek pripravené práve tak, ako to bábätko potrebuje. Prečo si to teda komplikovať.

krpcek
4. júl 2010

ahojte. tiez sme kojili kade tade, v prezliekacich kabinach, v McDonalde na namesti, v restauracii, na ulici, v parku v podstate vsade, kde nas zastihol cas papat. nosila som podrsenku na kojenie a tricka s vacsim vystrihom, aby som mala lespi pristup, prso som len vytiahla von a kojilo sa, vacsinou som sa ani nezakryvala, lebo malu to iritovalo - ale aj tak nebolo nic vidiet, kedze mala mala prso v pusinke a ked skoncila, tak som prso len sikovne schovala pod tricko s sup s nim do podprsenky. da sa to. 😀 ostatnych som si nevsimala.

jaroe
6. júl 2010

ahojte pri prvom dietati mi bolo neprijemne kojit na verejnosti, ale teraz uz nie. Samozrejme pri vsetkej diskretnosti 😀 Nie ze hole brucho a cele prso vonku ale decentne, nenapadne. Vobec mi to nie je trapne. No ale ked pridem do rodneho mesta, tam mi to mozno bude trochu neprijemne, predsa len, male mesto je male mesto. Mam pocit, ze tam ludia budu na mna kukat jak puci...

zuzi118
7. júl 2010

Kojim doteraz a kojila som vzdy a vsade... komu sa nelubi, nech sa nepozera. Raz dokonca na vystave... prekryla som sa satkou a nikto nic nevidel. Inak si z nejakeho zakryvania prsa tazku hlavu nerobim. Nikdy som nemala ziadne speci kojace tricko. Naozaj nie je ziaden dovod preco by si nemohla ist s manzelom do restiky alebo na prechadzku. Mna vzdy potesi ked vidim maminku ako obeduje a pritom zaroven dojci svoje dietatko. Je to strasne pekny pohlad.

hanka274
7. júl 2010

mia27, nerozumiem vlastne tvojej otazke...ked kojis neni problem nie? nakojis kde budes moct sediet a kedykolvek ked si vypyta...ci? didko ohrievat ani prevarat nemusis 😉

tatiana1985
7. júl 2010

ja by som skor polozila otazku: Ako riesit krmenie mimo domu, ked prikrmujem alebo davam um...to je podla mna tazsie,....Ale ako kojit mimo domu??? no ako? 😒 normalne, cica von, plienku cez plece a ziadny problem ... ci?? 🙄 🙂

vefi89
7. júl 2010

však kojenie je úplne prirodzená súčasť materstva, si myslím, že na tom niet hanby ani ničoho podobného. tatiana ti to napísala skvele 🙂

gabika7706
7. júl 2010

@mia27, to by si si chcela odstriekavat mlieko a davat ho flaskou alebo ako? Zbytocna robota a mozne komplikacie do buducnosti navyse.... 😉

ja teda kojim hocikde, teraz sme boli v Turecku na dovolenke, v transfer.buse z letiska do hotela som sedela vedla cudzieho chlapa, lebo tak vyslo a kojila som bez akehokolvek problemu, prehodila som plienku cez rameno a hotovo.Aj na plazi, ci pri bazene, ziaden problem. A to mam dost velke ovisnute prsia, cize sa mi nekoji najlahsie bez vankusa a po sediacky, ale zvladali sme to v pohode obaja. Ked ideme na nakupy, v OC, kam chodime su ciste miestnosti pre matky s detmi, takze kojim tam a ked ideme do mesta tak hocikde na lavicke...v tomto problem naozaj nevidim. Skor zacinam mat problem s tym, ze kde ohriat jedlo pre maleho, ked je cas obeda a sme vonku, lebo uz prikrmujem.

luciaj
7. júl 2010

moje dieta bolo dost narocne a kojenie vonku neprichadzalo do uvahy, lebo ju to strasne vyrusovalo. ale pribudajucimi mesiacmi si zvykla a potom sme sa uz aj my veselo kojili, hoci stale som naslo tichy kutik v parku alebo v nakupnom centre v kutiku pre maminy alebo v aute, to najma v zime, lebo asi by som prso v zime vonku nevytiahla 🙂

tuti_sk
20. apr 2013

Ja by som tuto temu chcela trochu obnovit, viem ze aj teraz je vela hanblivych mamiciek ako som aj ja sama, jednoducho mi vadi pohlad cudzich ludi na moj prsnik.... takze ja som to vyriesila jednoducho kupila som si zasteru na dojcenie - skvely vynalez! Kupila som si to od nejakej zahranicnej znacky za 25 Eur, co bola strasna cena, ale vyuzila naplno, no a kedze mam kamaratky ktore to potrebovali tiez, rozhodla som sa to vyrabat, a sme na SK jedina firma ktora to vyraba! Mame krasne moderne vzory, a predavame to za 10 Eur teraz v akcii! co je uplne smiesna cena oproti tomu co som ja zato vyvalila! :-O Pridavam obrazok ako to vyzera.... zhora tam mate okienko - vidite si na babatko obe ruky su k dispozicii, staci si to len obviazat 1x okolo krku podla potreby, potom uz len zvliekate cez hlavu a navliekate ..... no a spredu vas nikto nevidi co robite!

Na druhom obrazku prikladam nase nove vzory - ktore sa daju PREDREZERVOVAT - lebo ich uvedieme na web iba v mensom pocte, tak aby sa vam vas oblubeny vzor hned nevypredal, rezervujte si ho vopred! vzor c.1 mame uz iba posledny kus, ostatnych je viac ako 1ks.
a zastera cervena s bielymi bodkami je vypredana! ale do tyzdna bude zasa naskladnena!

link na web je pod tymto oknom, mam ho v mene, aj v logu na obr. .

lenocka9
28. máj 2014

@tuti_sk dobry den, chcem sa spytat ci este stale plati ponuka na satky, ktoru ste pisali v roku 2013. Dakujem